در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

صعود چشمگیر برخی آلت کوین‌ها

0 896

روندهای صعودی بیت کوین تلاش می‌کنند تا قیمت را به بالای سطح 50000 دلار برسانند، در حالی که کاردانو، ماتیک و سایر آلت کوین‌های بزرگ بازار شاهد افزایش دو رقمی هستند.

بیت کوین به دنبال جهت حرکت، افزایش قیمت دوج کوین

بیت کوین همچنان به دنبال جهت حرکت خود می‌گردد، اما با وقوع این اتفاق، اتریوم و آلت کوین‌ها از فشار فروش 13 مه خارج شدند و قیمت آنها به سطح‌های بالاتر بازیابی شد. پس از اعلام فهرست شدن دوج کوین در صرافی کوین بیس در 6 تا 8 هفته آینده، قیمت این ارز 47 درصد افزایش یافت و سرمایه گذاران آن را شگفت زده کرد. قیمت دوج کوین همچنین بعد از توییت ایلان ماسک افزایش یافت. او در این توییت گفت که با توسعه دهندگان این ارز برای بهبود کارایی تراکنش‌های سیستم همکاری خواهد کرد.

در حالی که بسیاری از آلت کوین‌ها در دوره بازیابی خود شاهد افزایش دو رقمی بوده اند، قیمت بیت کوین همچنان در حدود سطح 50000 دلار نوسان می‌کند. از طرفی کیف پول‌های نهنگ‌ها که حداقل 1000 بیت کوین دارند، در مقایسه با ماه قبل 4.7 درصد کاهش یافته که این حاکی از فروش احتمالی برای کسب سود یا گرایش نهنگ‌ها به سمت دارایی‌های دیگر است.

داده‌های کوین تلگراف مارکتس و تریدینگ ویو نشان می‌دهند در حالی که روند بازیابی بیت کوین آرام است، تقاضا برای اتریوم منجر به افزایش 18 درصدی قیمت آن شد و این آلت کوین در 14 مه به بالاترین سطح روزانه خود در 4173 دلار رسید.

قیمت اتریوم
نمودار 4 ساعته قیمت اتریوم

افزایش قیمت این آلت کوین برتر بازار در میان تحولات فاندامنتال مختلفی رخ می‌دهد. داده‌های شرکت گلس نود نشان می‌دهند که کیف پول‌هایی که حاوی 30 اتریوم یا بیشتر هستند در ماه‌های اخیر به طور مداوم کاهش یافته اند و این حاکی از آن است که افراد کمی علاقه مند به “اعتبار سنجی کامل” برای اثبات سهام اتریوم 2.0 هستند.

روند صعودی آلت کوین‌ها

در شرایط فعلی، بحث‌ها پیرامون این هستند که آیا بازار به طور رسمی یک فصل آلت کوین را تجربه می‌کند یا نه. یکی از نشانه‌های ویژه آن معاملات جانبی بیت کوین است که منجر به تمرکز مجدد معامله گران روی  بازار آلت کوین و در نتیجه کاهش نرخ تسلط این ارز برتر بازار می‌شود.

نرخ تسلط
نرخ تسلط ارزهای رمزنگاری

یکی از ستاره‌های بزرگ سال 2021 پالیگان (ماتیک) است. قیمت این ارز طی 24 ساعت گذشته 60 درصد افزایش یافت و به رکورد جدید 1.75 دلار رسید.

ارز آی اکسز آر اِل سی نیز از کف 13 مه خود 45 درصد افزایش یافت. صرافی کوین بیس هفته قبل اعلام کرد که این ارز را فهرست می‌کند، در پی این خبر قیمت آن به بالای سطح 16 دلار رسید. 

از دیگر ارزهایی که عملکرد خوبی داشته اند می‌توان به ارز ارگو (Ergo) با 80 درصد رشد و ارز سورا  با 48 درصد افزایش و برگشت قیمت آن به بالای سطح 800 دلار اشاره کرد.

در حال حاضر، ارزش کل بازار ارز رمزنگاری حدود 2.3 تریلیون دلار و نرخ تسلط بیت کوین و اتریوم به ترتیب 39.9 و20.1 درصد است.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.