در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

اشاره یک فرکتال به روند نزولی بیت کوین؛ آیا روند صعودی تمام شده است؟

0 917

بازار ارز رمزنگاری شاهد فشار فروش و کاهش قیمت در 13 مه بود و این باعث شد تا دستاوردهای هفته گذشته و حتی بیشتر از بین بروند. قیمت بیت کوین دوباره به سطح‌های ماه مارس برگشت و با توجه به وجود یک فرکتال در حرکت اخیر قیمت، این ارز  در آستانه یک روند نزولی قرار دارد.

اما نکته قابل توجه این که همین فرکتال نشان می‌دهد که علی رغم نزولی شدن روند، بازار صعودی بیت کوین دست نخورده باقی مانده است. در اینجا می‌توان جهت حرکت بیت کوین را بر اساس نظریه موج الیوت، میانگین متحرک همگرایی واگرایی و تغییر روند اخیر در بازار ارز رمزنگاری مشخص کرد.

کاهش به زیر سطح 50000 دلار و مطابقت آن با سال 2019

فرکتال یک الگوی تکرار شونده است که در تمام طبیعت و همچنین بازارهای مالی یافت می‌شود. در نمودارهای قیمت ارزها ، سهام ، کالاها و سایر موارد، الگوها می‌توانند بارها و بارها به روشی مشابه تکرار شوند.

هر الگو حتی پس از کامل شدن می‌تواند منجر به عملکرد مشابه قیمت با قبل شود. برای مثال،  پنجشنبه سیاه با دومین سقوط  به کف قیمت در بازار نزولی سال‌های 2014 تا 2015 مطابقت داشت.

فرکتال
الگوی فرکتال

حرکت اخیر بیت کوین تقریبا با اولین اصلاح عمده از زمان آغاز بازار صعودی  (ژوئن سال 2019) مطابقت دارد. در هر دو مورد، میانگین متحرک همگرایی واگرایی صلیب نزولی تشکیل داد و ساختار شمع در بازه‌های زمانی بالاتر کاملا مشابه بود.

آنچه نظریه موج الیوت و شاخص‌های حرکت در مورد بازار صعودی می‌گویند

اگر فرکتال دقیق باشد و نتایج مشابهی ارائه دهد، قیمت بیت کوین احتمالا طی شش ماه آینده یا بیشتر روند نزولی خواهد داشت. با توجه به شکسته شدن منحنی سهمی اخیر بیت کوین، مرحله روند نزولی می‌تواند به منطقه مشابه و همان شدت سال 2019 برسد. 

در حال حاضر، احتمال ورود بیت کوین به یک مرحله نزولی خیلی زیاد است، اما این لزوما به معنای به پایان رسیدن بازار صعودی آن نیست.

موج الیوت
امواج الیوت

برای کسانی که با نظریه موج الیوت آشنا نیستند، باید گفت که این مطالعه بر انگیزه‌های بازار بر اساس تغییرات شدید در احساسات تمرکز دارد.

در داخل هر “موج محرک” بزرگ، پنج موج انگیزه وجود دارد. اگر موج اولیه بالا برود و بیت کوین از ابتدای پیدایش تاکنون در منطقه ” همیشه بالا” باشد، امواج اعداد فرد (1، 3 و 5) بالا می‌روند و امواج زوج (2 و 4) بر خلاف روند اصلی حرکت می‌کنند.

در ابتدای سال 2019 موج اول تشکیل شد و روند نزولی موج دوم منجر به پنجشنبه سیاه شد. موج سوم به طرف بالا حرکت کرد که طبق ویژگی‌های امواج الیوت “غیر قابل انکار” است.

موج چهارم کمی سخت و فریبنده است. مطمئنا احساس می‌شود که اوج در آن قرار دارد. اما اگر موج سوم تازه به پایان رسیده باشد، بهترین امید گاوهای بیت کوین این است که موج چهارم بعد از آن خواهد بود.

براساس تحقیقات، موج چهارم هرگز به مسیر موج اول بر نمی‌گردد. این بدان معناست که قیمت بیت کوین هرگز به زیر سطح 13800 دلار نخواهد رسید. اگر قیمت به زیر این سطح برسد، یک شکست برای بیت کوین خواهد بود و این ارز برتر بازار با مشکل جدی روبرو خواهد شد.

منبع news.bitcoin.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.