در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

چهار نظریه در مورد کاهش اخیر قیمت بیت کوین

0 859

با وجود ترس، عدم اطمینان و تردید زیاد در بازار بیت کوین و ارز رمزنگاری، بسیاری به این فکر می‌کنند که آیا سقوط اخیر قیمت نتیجه “یک حمله هماهنگ” بوده است یا نه؟ راب اُنیل معتقد است که چهار نظریه مهم وجود دارند که می‌توانند توضیح دهند که نهادهای سرمایه گذاری و ثروتمندان بزرگ کاتالیزورهای وقایع اخیر بوده اند.

اونیل ادعا می‌کند که این نهادها احساس می‌کنند که در روزهای ابتدایی ارز رمزنگاری و بیت کوین، بازار را از دست داده اند. بنابراین، آنها به دنبال بدست آوردن کنترل این صنعت هستند، چون آنها اذعان می‌کنند که ارزهای رمزپایه با پذیرش گسترده روبرو هستند و برای همیشه باقی خواهند ماند. از طرفی، ثروت ایجاد شده توسط بیت کوین می‌تواند تهدیدی علیه این نهادها باشد. اونیل گفت:

پیش بینی 1: طی چند سال آینده تلاش های تکراری زیادی برای سقوط بازار ارزهای رمزنگاری انجام خواهد شد. این اقدامات برنامه ریزی شده خواهند بود و نهادهای سرمایه گذاری به همراه افراد ثروتمند بعد از کاهش قیمت ها به سطح مورد نظر خود، اقدام به خرید در حجم زیاد خواهند کرد. ما اخیرا شاهد یکی از اقدامات بودیم.

در این مرحله، نهادهای سرمایه گذاری و افراد ثروتمند احتمالا تلاش خواهند کرد تا منابع ارز رمزنگاری خود را برای پروژه های بزرگی مانند بیت کوین و اتریوم افزایش دهند. بعلاوه، آنها در ازای حمایت از ارزهای فیات، از حمایت دولت برخوردار خواهند شد. اونیل خاطرنشان کرد:

پیش بینی 2:ردولت به منظور بهره مندی از نهادهای سرمایه گذاری و جلوگیری خلق ثروت زیاد توسط سرمایه گذاران جزئی، اقدامات شدیدی اتخاذ خواهد کرد. گرفتن مالیات، توقیف ارزها و مقررات بیشمار دیگری وجود دارند که مانع سودآوری سرمایه گذاران جزئی خواهند شد.

انتقاد از الگوریتم اثبات کار بیت کوین

پیش بینی سوم شامل صرافی ها و پلتفرم های متمرکز با سیاست”مشتری خود را بشناسید (KYC)” است. در سال گذشته، قوانینی در ایالات متحده امریکایی مطرح شده اند که هدف آنها کسب اطلاعات بیشتر از  این پلتفرم ها و کیف پول های به اصطلاح مخفی است.

البته، تاکنون جامعه ارز رمزنگاری این را رد یا تایید نکرده است. با این حال، اونیل گفت:

اگر ارزهای رمزنگاری خود را در صرافی ها (مخصوصا آنهایی که به KyC نیاز دارند) نگهداری می‌کنید، باید این مسئله را جدی بگیرید. آنها نام ها را به آدرس کیف پول ها ربط خواهند داد و تمام استقلال ارز رمزنگاری از بین خواهد رفت….مگر این که باهوش باشید و ناشناس باقی بمانید.

یکی دیگر از کانون های احتمالی حمله می‌تواند پروتکل اجماع اثبات کار بیت کوین باشد. اونیل معتقد است که انتقاداتی پیرامون مصرف برق، اتلاف انرژی  و سایر خطرات زیست محیطی وجود دارند که می‌توانند افراد را به سمت پروژه های مبتنی بر اثبات سهام بکشانند. کنترل این امر با در اختیار گرفتن مقدار زیادی از کل عرضه ارز رمزنگاری “آسان تر” است.

در پایان، من نمی‌دانم چه اتفاقی خواهد افتاد و نمی2توانم در مورد آینده بگویم. این صرفا تجزیه و تحلیل من از بازی آشکار نهادهای سرمایه گذاری و افراد ثروتمند در بازار ارز رمزنگاری است. آیا آنها موفق خواهند شد؟ که این بستگی دارد.

تاثیر ایلان ماسک بر قیمت دوج کوین

ایلان ماسک و تسلا در روزهای اخیر تاثیر زیادی روی قیمت بیت کوین و دوج کوین داشته اند. ایلان ماسک از طریق اطلاعیه ها، توییت ها و کنایه های خود در برنامه “Saturday Night Live” نوسانات شدیدی را در بازار ارز رمزنگاری ایجاد کرده است.

اما برخی ممکن است که فکر کنند آیا این همه سیگنال به معنای دستکاری در بازار است. ایلان ماسک در این زمینه سابقه دارد، چون او در سال 2018 به خاطر توییت های گمراه کننده درباره سهام تسلا، 20 میلیون دلار  جریمه به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا پرداخت کرده است. ماجراجویی های ماسک در صنعت ارز رمزنگاری نکات مهمی را درباره چگونگی عملکرد بازار توکن ها و همچنین در مورد سوالات پیرامون تاثیر بازار در عصر رسانه های اجتماعی برجسته می‌کند.

این آخرین ماجراجویی او است: عصر روز 13 مه ماسک در توییتر نوشت که با توسعه دهندگان دوج کوین برای بهبود کارایی تراکنش های سیستم همکاری می‌کند. قیمت این ارز بلافاصله 14 درصد افزایش یافت و روند صعودی خود را ادامه داد. ماسک چندین هفته است که از دوج کوین نام می‌برد و به همین دلیل قیمت این ارز افزایش بسیار چشمگیری داشته است. اگرچه دوج کوین در ابتدا برای شوخی و سرگرمی ساخته شد، این ارز به معنای واقعی کلمه ویژگی های فناوری متمایزی ندارد.

ماسک و نوسانات بیت کوین

ماسک همچنین باعث نوسانات شدید قیمت بیت کوین شده است. او در 8 فوریه اعلام کرد که این ارز را به عنوان پرداخت قبول می‌کند و در همان زمان گفت که 1.5 میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرده است. این خبر موجب شد تا قیمت آن  به بالای سطح 50000 دلار برسد. با فعال شدن گزینه پرداخت در 28 مارس، قیمت به بالای سطح 58000 دلار افزایش یافت.

سپس این هفته ، ماسک اعلام کرد که تسلا به دلیل نگرانی های زیست محیطی ، دیگر بیت کوین را برای پرداخت نمی‌پذیرد و این ارز تقریباً 10٪ سقوط کرد.

این صعودها و سقوط ها همگی تحت تاثیر قدرتمندترین منطق در صنعت ارز رمزنگاری بوده اند: پذیرش همه چیز است. از همان روزهای ابتدایی ارز رمزنگاری، اعلامیه های شرکت های جدید مبنی بر پذیرش پرداخت های ارز رمزپایه، فهرست شدن در صرافی ها و سرمایه گذاری های بزرگ و جدی، بزرگ ترین محرک قیمت ها بوده اند.

اگر سهام را با هدف سوق دادن قیمت به  سطح های بالاتر خرید می‌کنید تا در آینده افرادی آن را بخرند، این دستکاری در بازار است.

این منطق به همراه شهرت تسلا در نوآوری و پلتفرم شخصی ماسک، به این معنی است که آنها قدرت زیادی برای تغییر در حرکت بازار ارز رمزنگاری دارند. این قدرت سود زیادی برای تسلا به همراه داشت.  این شرکت حدود 10 درصد از دارایی های بیت کوین خود را با سود 101 میلیون دلار فروخت و سود سه ماهه اول خود را 30 درصد بهبود بخشید.

منبع news.bitcoin.com coindesk

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.