در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

ریزش قیمت بیت کوین در واکنش به اظهار نظر ایلان ماسک

0 431

تصمیم تسلا و ایلان ماسک برای تعلیق در پذیرش بیت کوین به عنوان روش پرداخت باعث ایجاد آشفتگی شدیدی در بازار شد. منتقدان در توییتر به نگرش های ایلان ماسک و تاثیرات چشمگیری که گفته ها و اقدامات وی می تواند بر بازار ارزهای رمزنگاری داشته باشد، به شدت واکنش نشان دادند.

امروز تسلا و مدیرعامل آن، ایلان ماسک، اعلام کردند که به دلیل نگرانی در مورد افزایش سریع استفاده از سوخت های فسیلی برای استخراج بیت کوین و تراکنش های آن، پذیرش بیت کوین را به عنوان روش پرداخت متوقف کرده اند.

در واکنش به این خبر قیمت بیت کوین در کمتر از سه ساعت 15 درصد کاهش یافت و از 55000 دلار به 46600 دلار سقوط کرد. شاخص ترس و طمع بیت کوین نیز با کاهش ناگهانی از عدد 61 به عدد وحشتناک 31 رسید که نشان دهنده ترس شدید در بازار است.

شاخص ترس و طمع

تصمیم تسلا برای پذیرش بیت کوین به عنوان روش پرداخت برای خرید خودروهای این شرکت، در اواخر ماه مارس به عنوان یک عامل مهم در افزایش قیمت بیت کوین و رسیدن قیمت این ارز به اوج خود در قیمت حدود 65000 دلار شناخته می شود. بسیاری از دارندگان متضرر بیت کوین اکنون شرکت تسلا و مدیرعامل آن را متهم می کنند که طرح پامپ و دامپ را اجرا کرده است.

طرح پامپ و دامپ(pump and dump): پامپ و دامپ طرحی است که تلاش می کند از طریق توصیه های غلط و گمراه کننده قیمت سهام یا یک ارز را افزایش دهد. اجرا کنندگان این طرح از قبل در قیمتی مشخص ارز یا سهام خود را خریداری کرده اند و پس از ایجاد هیاهو در بازار منجر به افزایش قیمت آن سهام یا ارز می شوند. پس از رسیدن قیمت به سطح مورد نظر اقدام به فروش می کنند. این عمل بر اساس قوانین غیرقانونی است.

یکی از کاربران توییتر می گوید:

این فقط دستکاری در بازار است. باید ببینیم SEC به این (دستکاری) چه پاسخی می دهد.

در یک کنفرانس مطبوعاتی اضطراری برخی از تریدرهای ارزهای رمزنگاری و بنیانگذار Barstool Sports، دیو پورتنوی، معتقدند که ماسک سعی کرده که فقط باعث افزایش قیمت حبابی بیت کوین شود. آنها اظهار داشتند:

(ماسک) مانند جادوگر اوز چوب جادوی خود را روی ارزهای رمزنگاری می زند و همه افراد هر حرکت او را دنبال می کنند. او باعث افزایش قیمت دوج کوین می شود، قیمت بیت کوین را کاهش می دهد. این حرکت خیلی مزخرف است. ایلان تو مسئولیت داری وقتی که لحظه ای می خواهی چیزی را بخری و لحظه ای بعد آن را نمی خواهی. این کار با آینده مردم و پول آنها بازی کردن است.

دیو پورتنوی پرسید:”چطور می توانی با خودت کنار بیایی؟”

آدریان پرزلوزنی، مدیرعامل ایندپندنت ریزرو گفت که اقدام تسلا ناامید کننده بود:

با این حال در طی این سال ها دیده ایم که واکنش ها و اخبار منفی زیادی در مورد بیت کوین بوده است، مانند ممنوع کردن استفاده از آن توسط دولت ها. علیرغم آن بیت کوین همیشه خود را بازیابی کرده و به بالاترین سطح ها افزایش یافته است.

وی در ادامه گفت:

در بلند مدت نظر من در مورد بیت کوین همچنان صعودی است و اعتقاد ندارم این خبر بر قیمت و پذیرش بیت کوین تاثیر قابل توجهی داشته باشد.

آیا این سطح کف است؟

با این حال برخی استنباط می کنند که این یک فرصت ایجاد شده در بازار است. بسیاری از تحلیلگران برجسته در توییتر اعلام کرده اند که در این ریزش قیمت اقدام به خرید کرده اند.

ویلیام کلمنته با 58700 فالوور توییت کرد که این افت قیمت به عنوان یکی از بزرگترین فرصت های خرید در بازار صعودی در تاریخ بیت کوین شناخته خواهد شد.

آدام بک، بنیانگذار بلاک استریم، اظهار داشت: “دوج بخرید.”

موسس مورگان کریگ دیجیتال، آنتونی پومپلینو، در اظهار نظری مشابه گفت، من در کف خریدم. با تشکر از ایلان. وی افزود:

ایلان بیت کوین های خود را نفروخت. من و او هر دو هنوز صعودی هستیم. تیمی مشابه.

میرا کریستیانو از میساری با ابراز تردید در مورد تاثیر بلند مدت تصمیم تسلا بر قیمت بیت کوین تاکید کرد، تسلا هنوز بیت کوین دارد و ادعاهای این شرکت را در مورد ایجاد آلودگی استخراج بیت کوین را به چالش کشید.

کریستیانو مطلبی را منتشر کرد که ماه گذشته توسط شرکت خدمات مالی Square ارائه شده است. این مطلب با عنوان بیت کوین کلیدی برای انرژی پاک و فراوان در آینده، معتقد است که بخش استخراج تقاضا برای استفاده از انرژی های تجدیدپذیر و ارزان قیمت را برانگیخته است.

منبع cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.