در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

دلایل صعود قیمت بیت کوین به بالای سطح 10000 دلار

0 1,033

قیمت بیت کوین در تاریخ 26 جولای و در یک روند صعودی غیر منتظره تا سطح 10272 دلار افزایش یافت. 74 میلیون دلار از قراردادهای خرید در صرافی بیتمکس نقد شدند.این افزایش ناگهانی بسیاری از معامله گران را غافلگیر کرد.

نمودار ساعتی قیمت بیت کوین

به نظر می رسد که دو دلیل مهم برای افزایش ناگهانی قیمت بیت کوین از سطح 9700 دلار به بالای سطح 10200 دلار وجود دارد.این دلایل عبارتند از:

نقد شدن قراردادهای فروش استقراضی اهرم شده و سودآوری معامله گران از افزایش قیمت آلت کوین ها.

الگوی سودآوری مشاهده شده با افزایش قیمت بیت کوین

هنگامی که قیمت شروع به افزایش کرد، آلت کوین های بزرگ و همچنین توکن های دیفای روند کاهشی گرفتند. قیمت اتریوم از سطح 322 دلار به 311 دلار رسید.توکن های دیفای از جمله آوه شاهد اصلاح شدید قیمت بودند. 

همزمان شدن اصلاح قیمت آلت کوین ها با افزایش قیمت بیت کوین، سودآوری معامله گران از روند صعودی اخیر آلت کوین ها را نشان می دهد.احتمالا انتقال این سودها به بیت کوین منجر به روند صعودی این ارز و کاهش قیمت آلت کوین ها شده است.

برای مثال، قیمت اتریوم در 23 جولای با 30 درصد افزایش از 247 دلار به 322 دلار رسید.با وجود احساسات قوی پیرامون آلت کوین ها، سرمایه گذاران یک رویکرد محتاطانه برای سرمایه گذاری سودهای خود اتخاذ کردند.

نقد شدن گسترده قراردادهای فروش استقراضی

شکست بیت کوین به بالای سطح 10000 دلار باعث شد تا قراردادهای فروش استقراضی اهرم شده نقد شوند.رسیدن قیمت به سطح 10200 دلار منجر به نقدینگی 74 میلیون دلار شد. 

بیت کوین در بسیاری از دوره ها شاهد نقد شدن 50 میلیون دلار از قراردادهای خرید و فروش استقراضی بوده است.اما نقدینگی  اخیر طی چند ساعت رخ داد و این طبیعی نیست.

نقد شدن قراردادهای خرید در سطح 10000 دلار نیز نشان می دهد که منطقه 10000 تا 10200 دلار همچنان یک منطقه مقاومت قوی است.به محض اینکه قیمت به سطح 10200 دلار رسید، به زیر سطح 10000 دلار کاهش یافت. این یک روند صعودی کوتاه مدت بود.

پیش بینی روند صعودی کوتاه مدت برای بیت کوین

با توجه به بازیابی قوی بیت کوین در هفته های اخیر، برخی از مدیران و سرمایه گذاران بازار روند صعودی برای بیت کوین و اتریوم پیش بینی کردند. باری سیلبرت، مدیر عامل شرکت گری اسکیل، در زمان شکست اتریوم به بالای سطح مقاومت قوی 280 دلار در 25 جولای چنین توییت کرد: 

آیا آماده هستید؟

پیتر برندت، معامله گر معروف، انتظار دارد قیمت بیت کوین به رکورد جدیدی برسد و در نهایت به سطح 50000 دلار افزایش یابد. وی گفت:

در واقع این پیش بینی من است.مثلث متقارن بسیار بزرگ در نمودار بیت کوین به سقف جدید و سپس 50000 دلار اشاره دارد.

اما برخی از متغیرها می توانند بر روند کوتاه مدت قیمت تاثیر بگذارند. پیش بینی می شود که نرخ تامین اعتبار بیت کوین در بیتمکس بیش از 0.04 درصد باشد.این تقریبا 4 برابر بیشتر از نرخ 0.01  درصد است.این نشان می دهد که اکثر بازار وارد موقعیت های خرید شده اند.

نرخ تامین اعتبار اتریوم حدود 0.1 درصد است. این نشان می دهد که  روند صعودی آن در حال تقویت شدن است. قیمت اتریوم در ماه فوریه به سطح مقاومت 280 دلار نرسید. زیرا زمانی که اکثریت بازار در حال خرید این دارایی بودند، نرخ تامین اعتبار از 0.2 درصد فراتر رفت.

دوم، سطح 10000 دلار از اکتبر سال 2019 تاکنون یک سطح مقاومت روانی بوده است. اگر بیت کوین از سطح 10200 دلار کاهش یابد، پایین تراز سقف 10473 دلار در فوریه سال جاری خواهد بود.

بعید است که کاهش قیمت به زیر این سطح منجر به شکل گیری یک سقف پایین تر از سقف قبلی شود. اما این نشان می دهد که بیت کوین کاملا از منطقه محدود چند ماهه خود خارج نشده است.

معامله گران بیت کوین با تاخیر اقدام به فروش کردند

داده های روی زنجیره نشان می دهند که افزایش اخیر قیمت به سطح 10000 دلار، معامله گران را وادار به فروش نکرد. این بدان معناست که احتمالا روند صعودی بیت کوین به سمت سطح های بالاتر ادامه خواهد یافت.

طبق گزارش ها، قیمت بیت کوین در روز یکشنبه با شکست ناگهانی سطح مقاومت 10000 دلار به بالای 10200 دلار رسید. این افزایش کوتاه مدت بود. قیمت دوباره به سطح 9900 دلار کاهش یافت. 

قیمت بیت کوین
نمودار 7 روزه قیمت بیت کوین

بیت کوین در سال جاری چندین بار از سطح 10000 دلار عبور کرده است. اما تحلیل های شرکت گلس نود نشان می دهند که این بار به دلیل شاخص تعیین کننده تقاضای روزانه فرق می کند. 

شاخص تقاضای روزانه ارزش هر تراکنش را محاسبه می کند. این شاخص، تقاضای بیت کوین را با ضرب مقدار بیت کوین ها بر تعداد روزهایی که منتقل شده اند، تعیین می کند.

افزایش قیمت به بالای سطح 10000 دلار منجر به افزایش این شاخص شد. این نشان می دهد که معامله گران بلند مدت از فرصت معامله یا فروش استفاده کردند.

گلس نود خاطر نشان کرد که در دو بار قبلی که قیمت به سطح 10000 دلار رسید، شاخص تقاضای روزانه افزایش نیافت.

تقاضای بیت کوین
نمودار 24 ساعته تقاضای بیت کوین

افزایش قیمت همه را غافلگیر کرد

خوش بینی محتاطانه در مورد افزایش قیمت بیت کوین به سطح های بالاتر، موضوع مورد بحث معامله گران در ماه های اخیر بوده است.

برای مثال، وقتی در ماه جولای شایعاتی مبنی بر پذیرش ارز رمزنگاری توسط PayPal منتشر شد، بلافاصله صحبت از رسیدن قیمت به سطح 10000 دلار و سپس در کوتاه مدت به سطح 12000 دلار شد.

فاندامنتال های شبکه امیدوارکننده هستند. البته جهش ناگهانی قیمت در روز یک شنبه با منطقه محدود چند ماهه بیت کوین کاملا در تضاد است.چرخه ای از کف هایی بالاتر از کف قبلی و سقف هایی پایین تر از سقف قبلی بیت کوین را در یک منطقه محدود قرار دادند.معامله گران در مورد اینکه این  منطقه باید به زودی شکسته شود، هم رای بودند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.