در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

طبق قوانین مالی واشنگتن، بیت کوین نوعی پول است

0 686

 روز جمعه دادگاه فدرال اظهار داشت که طبق قانون انتقال دهندگان پول واشنگتن دی سی، ارز دیجیتال بیت کوین نوعی “پول” است.

این دادگاه طبق قوانین واشنگتن دی سی و قوانین فدرال از رفع اتهامات کیفری علیه لری دین هارمون، مدیر یک پلتفرم پنهانی معاملات بیت کوین، به خاطر اداره کردن یک بنگاه انتقال پول بدون مجوز و پولشویی خودداری کرد.

این حکم به احتمال زیاد تاثیر خیلی کمی بر نحوه رفتار بازار بر بیت کوین خواهد داشت، اما پارامترهایی را در مورد چگونگی قانونمند کردن ارز رمزنگاری در انتقال پول توسط ناحیه کلمبیا مقرر خواهد کرد.

همچنین این قانون به مقامات فدرال و ایالتی کمک می کند تا بتوانند با پولشوئی های صورت گرفته با بیت کوین مانند ارزهای فیات برخورد کنند.

یک هیئت منصفه فدرال در سال 2019 برای هارمون کیفرخواست صادر کرد. هارمون پلتفرم خود را خدمتی برای دور کردن بیت کوین از هرگونه ارتباط با تراکنش های غیر قانونی می داند. وی برای رد ادعاهای انتقال پول غیر قانونی استدلال کرد که طبق قانون، انتقال دهنده پول (MTA)، بیت کوین “پول” نیست و طبق قوانین آمریکا، پلتفرم وی یک “بنگاه انتقال پول” نیست.

قاضی بریل اِی هوول در نامه ای به دادگاه ناحیه ای ایالات متحده آمریکا و ناحیه کلمبیا نوشت که پول “معمولا به معنی وسیله ای برای مبادله، روشی برای پرداخت یا ذخیره با ارزش است”. بیت کوین همه این خصوصیات را دارد.

این دادگاه اظهار داشت که  قانون دی سی این توصیف را می پذیرد،  اگرچه به طور دقیق ” پول” را تعریف نکرده است. به گفته پیتر ون والکنبرگ (مدیر تحقیقات در شرکت کوین سنتر)، حکم دادگاه ناحیه ای بدان معناست که بیت کوین فقط مطابق با قانون انتقال پول دی سی به عنوان پول در نظر گرفته می شود.

ون والکنبرگ گفت:

چنین پرونده هایی همیشه وجود دارند، چون تقریبا هر ایالت تعریف خود را از انتقال پول دارد. 

گفته می شود که سرویس هارمون (واقع در Darknet) راهی برای مخفی کردن معاملات مواد مخدر، اسلحه یا سایر تراکنش های غیر قانونی از اجرای قانون بوده است. طبق کیفرخواست، از این پلتفرم برای معامله حدود 311 میلیون دلار بین سال های 2014 تا 2017 استفاده کرده اند.

این دادگاه همچنین درخواست هارمون مبنی بر آزادسازی 160 بیت کوین توقیف شده توسط دولت را رد کرد. به گفته هوول، احتمال زیادی وجود دارد که همه وجوه موجود در پلتفرم هارمون در طرح قاچاق مواد مخدر دخیل بوده و این درخواست باعث از دست دادن همه آن وجوه خواهد شد.

استناد به تعریف رایج ” پول”

در این پرونده، تعریف دادگاه ناحیه ای از پول طبق قوانین فرستنده آن مبهم بود، اما قاضی تصمیم گرفت تا به استفاده رایج از ” پول” استناد کند. ون والکنبرگ گفت:

این فقط تعریف دیگری برای پول است تا ایالت ها طبق اساسنامه خود دقت بیشتری در نحوه برخورد با ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین داشته باشند.

شرکت هایی که معاملات بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری را انجام می دهند، معمولا موظف به دریافت مجوز از ایالت ها هستند. بخش اجرایی جرائم مالی وزارت خزانه داری نیز معتقد است که پولشویی های انجام شده در سرویس های مخلوط کردن آدرس های رمزنگاری(که رهگیری آدرس ها و انتقالات را دشوار می کنند) می تواند با این قانون کاهش یابد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.