در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

سومین آدرس بزرگ بیت‌کوین احتمالا متعلق به یک صرافی ارز رمزنگاری است

0 599

در حالی که قیمت بیت‌کوین به زیر منطقه 60000 دلار کاهش یافته، برخی افراد در مورد سومین آدرس بزرگ این ارز به نام “1P5ZE” صحبت می‌کنند که در چند روز گذشته هزاران بیت‌کوین به آن منتقل شده است. هیچ‌کس نمی‌داند که این کیف‌پول متعلق به چه کسی است، اما بیش از 111359 بیت‌کوین دارد و از زمان اولین تراکنش آن در 5 فوریه 2019 تاکنون به طور پیوسته در حال افزودن به دارایی‌های خود بوده است. در حالی که برخی تصور می‌کنند که این کیف‌پول متعلق به یک نهنگ بزرگ است، داده‌های درون شبکه نشان می‌دهند که احتمالا به یک صرافی تعلق دارد.

سومین آدرس بزرگ بیت‌کوین

ارزش دلاری بیت‌کوین در روزهای گذشته نوسانات زیادی داشته و از حدود سطح 69000 دلار تا 55600 دلار کاهش یافته است. در مواقعی که قیمت کاهش می‌یابد همه به دنبال پیدا کردن یک جواب برای علت ریزش قیمت هستند. کاهش 16 درصدی قیمت از رکورد اخیر باعث شد تا دنبال‌کنندگان فعالیت نهنگ‌ها و جامعه در مورد تراکنش‌های این نهادها یا افراد صحبت کنند.

نهنگ‌های بیت‌کوین افراد یا سازمان‌هایی هستند که مقادیر زیادی از این ارز را در کیف‌پول خود نگهداری می‌کنند. نهنگ‌ها می‌توانند دارای 1000، 10000، 50000 ، 100000 بیت‌کوین یا بیشتر باشند. البته، نهنگ‌ها از لحاظ دارایی سایزهای مختلفی دارند. سازمان یا فردی که بیش از 100000 بیت‌کوین داشته باشد، “مگا نهنگ” در نظر گرفته می‌شود. پنج کیف‌پول بزرگ بین 84000 تا 288000 بیت‌کوین را در خود جای داده‌اند و سه مورد از این کیف پول‌ها را به نام صرافی برچسب‌گذاری کرده‌اند.

آدرس بیت‌کوین
5 آدرس بزرگ بیت‌کوین در 19 نوامبر 2020

اخیرا نشریات ارز رمزنگاری و تعداد زیادی از افراد در رسانه‌های اجتماعی و تالارهای گفتگو در مورد فعالیت‌های سومین کیف‌پول بیت‌کوین به گمانه‌زنی پرداخته‌اند. بسیاری از مردم بر این باورند که یک نهنگ بزرگ در زمانی که قیمت به کف خود کاهش یافته، اقدام به خرید و انباشت کرده است. البته، 9 روز پیش که قیمت بیت‌کوین به رکورد جدید خود رسید، چند نهنگ بزرگ فعال شدند. اگرچه دارایی‌های بیت‌کوین این نهنگ‌ها مربوط به پاداش‌های بلاک یک دهه قبل بودند.

احتمال تعلق داشتن سومین آدرس بیت‌کوین به یک صرافی

سومین آدرس بزرگ بیت‌کوین برای اولین بار در 5 فوریه 2019 ایجاد شد و در آن زمان مقدار اندکی بیت‌کوین به آن منتقل شد. این کیف پول 7 روز بعد (یعنی 12 فوریه) 1119 بیت‌کوین دریافت کرد. آدرس کیف‌پول “1P5ZE” شبیه به یک دارنده منفرد نیست و تراکنش‌هایی که این کیف‌پول پردازش کرده بیشتر به فعالیت‌های یک پلتفرم معاملاتی ارز رمزنگاری شباهت دارند. همانطور که در بالا ذکر شد، سه آدرس از 5 آدرس بزرگ را کیف‌پول سرد برچسب‌گذاری کرده‌اند که متعلق به صرافی‌های بایننس، بیتفینکس و اوککس هستند.

کیف پول
ایجاد سومین کیف‌پول بیت‌کوین در فوریه 2019

آدرس 1P5ZED همه نشانه‌های ارتباط با یک صرافی را دارد، اما به طور قطعی مشخص نیست. این آدرس طی دو سال گذشته مقدار زیادی بیت‌کوین دریافت کرده و گاهی اوقات هم ارسال داشته است. طبق داده‌ها، تراکنش‌های 1P5ZED  دارای حریم خصوصی پایینی هستند، چون ابزار حریم خصوصی مرورگرهای بلاک‌چین نشان می‌دهند که بیشتر تراکنش‌های آن با اولویت بسیار پایین برای حفظ حریم خصوصی انجام شده‌اند. اکثر تراکنش‌های آن از نظر سطح قابلیت ردیابی دارای رتبه‌بندی حریم خصوصی “بحرانی” تا ” پایین” هستند.

oxt.me: آدرس 1P5ZED به صرافی تعلق دارد

در مرورگر “oxt.me”، آدرس 1P5ZED دارای یادداشت‌هایی است که نشان می‌دهند این آدرس می‌تواند متعلق به یک صرافی باشد. اولین یادداشت در مورد 1P5ZED، توسط شخصی به نام “TEJAS” در 22 نوامبر 2020 ارسال شده است. در زیر آن نوشته شده که این آدرس می تواند از صرافی بیترکس باشد و یک لینک  ارائه شده است. این اطلاعات مربوط به نقل و انتقال 717 بیت‌کوین بین بیترکس و 1P5ZED هستند.

بیت‌کوین
یادداشت‌ها در مورد 1P5ZED

 دومین یادداشت درمرورگر “oxt.me” توسط ERGOBTC در 14 جولای 2020 اضافه شد. در این یادداشت آمده که آدرس مربوط به جمینی یا کوین‌بیس است. داده‌های بلاک‌چین نشان می‌دهند که 1P5ZED تا حد زیادی با آدرس “1FzWL” تراکنش داشته است. طبق یادداشت‌ها درoxt.me، کیف‌پول “1FzWL” نیز متعلق به یک صرافی است.

سومین آدرس بزرگ بیت‌کوین

یادداشت 1FzWLk نیز توسط ERGOBTC و در همان روز ارائه یادداشت دوم 1P5ZED ارسال شد. وال آلرت 1FzWLk را مرتبط با اوککس تشخیص داد. اگرچه داده‌ها نشان می‌دهند که این کیف‌پول می‌تواند متعلق به کوین‌بیس یا جمینی باشد. در حالی که مطمئن نیستیم 1P5ZED (که مانند کیف‌پول سرد صرافی عمل می‌کند) و 1FzWLk (که مانند کیف‌پول گرم عمل می‌کند) به یک پلتفرم معاملاتی تعلق دارند، شواهد زیادی وجود دارند که نشان می‌دهند 1P5ZED متعلق به یک صرافی است.

منبع news.bitcoin

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.