در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

السالوادور شهر بیت‌کوین سیتی را می‌سازد

0 626

کشور السالوادور با همکاری صرافی بیت‌فینکس و شرکت بلاک‌استریم، بیت‌کوین سیتی را توسعه خواهد داد.

کشور السالوادور همچنان پیشتاز در زمینه پذیرش بزرگ‌ترین ارز رمزنگاری است و این کشور قصد دارد بیت‌کوین سیتی را با انتشار یک میلیارد دلار اوراق قرضه بیت‌کوین بنا کند. نجیب ابوکیله این خبر را برای اولین بار در کنفرانس “بیت‌کوین ویک السالوادور” اعلام کرد. این کنفرانس برای پذیرش روزافزون این ارز و افزایش مشارکت شهروندان برگزار شد.

ابوکیله در این کنفرانس گفت:

فکر کردم که امروز باید خبر بزرگی را به اطلاع همه برسانیم. بنابراین، اعلام می‌کنم که “بیت‌کوین سیتی ” را می‌سازیم. در این شهر، آموزش دیجیتال و فناوری را خواهیم داشت. از انرژی زمین‌گرمایی برای تامین انرژی کل شهر و حمل و نقل عمومی کارآمد و پایدار استفاده خواهیم کرد.

بیت‌کوین سیتی
بیت‌کوین سیتی

ساخت بیت‌کوین سیتی با همکاری شرکت‌های بزرگ ارز رمزنگاری

این شهر با همکاری شرکت‌های برجسته ارز رمزنگاری از جمله صرافی بیت‌فینکس و بلاک‌استریم ساخته خواهد شد. به گفته پائولو آردوینو(مدیر ارشد فناوری صرافی بیت‌فینکس)، این صرافی با راه‌اندازی یک پلتفرم اوراق بهادار برای نگهداری اوراق قرضه بیت‌کوین، از طرح بیت کوین سیتی السالوادور حمایت خواهد کرد.

رئیس جمهور السالوادور انتظار دارد که بیت‌کوین سیتی تبدیل به یک شهر کاملا کاربردی با مناطق مسکونی، مراکز خرید، چندین رستوران و یک بندر شود که در آن همه چیز براساس بیت‌کوین ساخته می‌شوند. علاوه بر این، ساکنان این شهر فقط مشمول مالیات بر ارزش افزوده می‌شوند که به گفته ابوکیله برای پرداخت اوراق قرضه شهرداری، زیرساخت‌های عمومی و خدمات شهری استفاده خواهد شد.

سامسون مائو (مسئول امنیت بلاک‌استریم) در این کنفرانس درباره عملی شدن طرح تامین مالی این شهر با اوراق قرضه بیت‌کوین گفت:

بیت‌فینکس نهنگ‌های زیادی دارد. من مشکلی برای تامین 1 میلیارد دلار اوراق قرضه نمی‌بینم.

مائو همچنین اظهار داشت که 500 میلیون دلار از اوراق قرضه برای یک دوره پنج ساله قفل خواهد شد و در نتیجه بیت‌کوین‌های سرمایه‌گذاری شده از چرخه عرضه در گردش خارج خواهند شد. این کارآفرین همچنین توضیح داد که چگونه افزایش تعداد طرح‌های مشابه در کشورهای مختلف در نهایت می‌تواند نیمی از 21 میلیون عرضه بیت‌کوین را از گردش خارج کند.

دولت السالوادور پس از پذیرش بیت‌کوین به عنوان پول قانونی، تصمیم گرفت تا سودهای تحقق نیافته را در پروژه‌های توسعه زیرساخت سرمایه گذاری کند. ابوکیله در اوایل ماه نوامبر اعلام کرد که درآمد مازاد صندوق بیت‌کوین تراست دولت را صرف ساخت 20 مدرسه جدید خواهد کرد.

در اواسط اکتبر، دولت السالوادور 4 میلیون دلار از سود صندوق بیت‌کوین تراست خود را برای ساخت یک مرکز دامپزشکی جدید در سان سالوادور، پایتخت السالوادور، اختصاص داد.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.