در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

مراقب باشید: کلاهبرداری با نام Blockchain.com

1 1,854

مرجع راهبرد امور مالی انگلستان در مورد کلاهبرداران حقه باز و یک طرح کلاهبرداری جدید هشدار داد. این روزها کلاهبرداران شایعاتی در اینترنت پخش می کنند و مدعی هستند که با شرکت کیف پول و معاملات ارز رمزنگاری Blockchain.com  که مرجع راهبرد امور مالی یا FAC آن را تایید کرده، مشارکت دارند.

این کلاهبرداران ادعا می کنند که از طریق Blockchain Ltd (یک نسخه شبیه سازی شده از شرکت واقعی) با Blockchain.com مشارکت دارند. طبق هشدار ارسال شده توسط FCA در روز جمعه، نسخه اصلی Blockchain.com تحت عنوان عامل Blockchain Access UK Ltd و نهاد اصلی Modulr FS Limited،  دارای مجوز قانونی از FCA است.

در هشدار FCA آمده است:

“کلاهبرداران از مشخصات شرکت هایی که به آنها مجوز داده ایم استفاده می کنند تا مردم را متقاعد کنند که آنها با شرکت اصلی مجوزدار همکاری می کنند.  FCA این اقدامات جنایتکارانه را به عنوان کلون (نسخه شبیه سازی شده) برچسب گذاری می کند.

FCA درباره نسخه شبیه سازی شده Blockchain.com می گوید:

این شرکت توسط ما نه ثبت شده و نه مجوز دارد، اما با ادعای داشتن مجوز، مردم انگلیس را  هدف قرار داده است.

این پست هشدار دهنده شامل جزئیات نهادهای واقعی ثبت شده Modulr FS Limited و  Blockchain Access UK Ltd است. این پست همچنین به برخی از آدرس های ایمیل شناخته شده و شماره تلفن های شخصیت های مخرب اشاره می کند که نام های خانوادگی را از آدرس های ایمیل خودشان حذف کرده اند.

مراقب طرح های کلاهبرداری و فیشینگ باشید

دنیای ارز رمزنگاری شاهد حجم زیادی از اقدامات فریبکارانه و طرح های کلاهبرداری با هدف سرقت وجوه از قربانیان بوده است. برای مثال، فیشینگ یکی از این اقدامات است که در آن شخص کلاهبردار از طریق یک وب سایت جعلی قربانی را فریب می دهد تا اطلاعات شخصی اش (مانند نام کاربری، رمز عبور و اطلاعات حساب بانکی و…) را در اختیار وی قرار دهد.

Blockchain.com واقعی یک وب سایت شناخته شده در صنعت ارز رمزنگاری است. FCA به کاربران توصیه می کند که در مورد هرگونه ارتباط تصادفی با افرادی که ادعا می کنند از طرف Blockchain.com واقعی هستند، احتیاط کنند.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. حامد می گوید

    سلام.من مقداری بیت کوین داشتم از حسابم برداشتن.کیفم بلاک چین بود.ای پی اون ادرسی که انتقال دادنو پیدا کردم پلیس فتا گفت گفت۱ سرور در مشهد بوده ولی از طریق سیمکارت ایرانسل انجام دادن.به اینستاگرامم ۱ نفر ۱سایت فیشینگ بلاک چین رو فرستاده بود درست مثل همین مقاله شما در انگلستان.حالا من موندم چجوری طرفو پیدا کنم.تورو خدا اگه کسی راهی بلده به منم بگه تمام پس اندازمو دزدیدن