در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

5 مهارتی که برای استخدام در زمینه رمزنگاری و بلاک چین باید داشته باشید

1 1,694

آیا به دنبال استخدام در زمینه ارزهای رمزنگاری هستید؟ آیا برای نشان دان تسلط خود در زمینه فناوری بلاک چین نیاز به مدرک تحصیلی است؟

امید ملکان، استادیار دانشگاه کلمبیا می گوید:

نه، زیرا تقریبا رشته دانشگاهی در این زمینه وجود ندارد.

طبق گزارش LinkedIn انتظار می رفت مهارت در بلاک چین جزو مهارت های کمیاب در بازار کار سال 2020 باشد. ملکان که یک مشاور بلاک چین برای شرکت هایی مثل Citi است و دوره های MBA را در زمینه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری تدریس می کند، می گوید در آگهی های شغلی و استخدام تقاضا برای مهارت رمزنگاری بسیار بیشتر از عرضه است.

فیلیپ فورته، شریک The BlockVenture، می گوید:

اگر چه ممکن است در طول رکود اقتصادی ناشی از ویروس کرونا شرایط بازار کار تغییر کرده باشد، اما استارتاپ ها و شرکت های نوپا به شدت نیاز به کمک و استخدام مهندسین در این زمینه دارند.

وی میگوید شرکت های مثل وال مارت و جی پی مورگان به شکلی فزاینده در حال آزمایش ابتکارت جدید بلاک چین هستند که در این زمینه نیاز به متخصصان دارند.

اساتید، دانشجویان، استخدام کنندگان و بنیانگذاران استارتاپ به طور یکسان معتقدند تحصیلات برای استخدام در این بخش لازم نیست. 

ملکان می گوید، در عوض چیزی که این شرکت های برای استخدام دنبال آن هستند، تجارب ناب مثل تعامل با بلاک چین، سرمایه گذاری در بیت کوین یا تولید محصولات در بلاک چین اتریوم است.

منابع نشان می دهند برای پا گذاشتن در این عرصه نیاز به داشتن 5 مهارت است.

1) اصول را بشناسید

نیر کابسا، رئیس سابق کلمبیا بلاک چین کلوب و بنیانگذار Yup که به کاربران برای فعالیت در شبکه اجتماعی توکن پاداش می دهد، می گوید در مصاحبه های شغلی شرکت های رمزنگاری، اولین سوالی که می شنوید این است: بیت کوین چگونه کار می کند؟ 

کابسا مستقیما در برنامه آموزشی بلاک چین در دانشگاه کلمبیا نقش داشت و دستیار آموزشی ملکان بود. او می گوید:

وقتی نوبت به یادگیری اصول رسید، من چیزهای زیادی را در حین تدریس خودم و گوش دادن به صحبت های سخنرانان مهمان آموختم.

می توانید مطلب مربوط به بیت کوین چیست را در کوین سرا مطالعه نمایید.

جانیک نگ، مدیر آموزشی بلاک چین در برکلی، با توجه به اینکه امکان آموزش در دانشگاه در سال جاری نبود، دوره را به صورت آنلاین برگزار کرد و به این ترتیب این دوره برای دانشجویان غیر از دانشگاه برکلی نیز در دسترس شد. این یکی از چندین برنامه آموزشی آنلاین رایگان است که هدف آنها از بین بردن موانع برای ورود به فضای رمزنگاری است.

نگ می گوید:

همه در مورد بلاک چین و کلمات مربوط به آن چیزهایی شنیده اند، اما همه لزوما نمی دانند این فناوری چه چیزهایی با خود دارد. آموزش اصول هدف ما برای دسترسی بیشتر به بلاک چین است.

2) داشته ها و دانسته های خود را نشان دهید

تایلر ولنر، شریک BlockVenture، می گوید اوراق بهادار و پروژه ها به عنوان بخشی از موارد مهم برای استخدام افراد است.

اسکات اولسون، مدیر یکپارچه سازی بلاک چین در Truffle Suite که محیطی برای توسعه قراردادهای هوشمند است، می گوید اگر متقاضی شغل به عنوان یک توسعه دهنده(developer) هستید، در پروژه های متن باز مشارکت کنید و اجازه دهید کدهای شما خودشان صحبت کنند. اولسون می گوید، شرکت وی موارد زیادی داشته که متقاضیان ادعا می کنند در Solidity، Javascript یا Typescript مهارت دارند، اما در مرحله امتحان کدنویسی گیر می کنند. اولسون گفت:

مشارکت های خود در GitHub را برجسته کنید و اجازه دهید افراد مختلف کدهای شما را ارزیابی کنند. اگر در این زمینه هر چیزی ایجاد کرده اید، مطمئن شوید که از آن یک نسخه پشتیبان تهیه کرده باشید.

3) به زبان ساده و همه فهم صحبت کنید

زمانی که چیزچاپمن، کارآموز بازاریابی Latcha+Associates احساس کرد این که افراد برای اطلاعات خود چیزی دریافت نمی کنند غیرمنصفانه است، به دنبال فناوری بلاک چین برای حل این مسئله بود. او شروع به کار کرد و با استفاده از استارتاپ خود(Decentology)، کمک کرد تا ساخت برنامه بر روی بلاک چین برای کاربران و توسعه دهندگان به طور یکسانی در دسترس باشد. اما او می گوید یافتن شخصی که بتواند به طور موثری شرکت خود را به توسعه دهندگان ماهر ارائه دهد و توصیف کند، بسیار دشوار است. وی گفت:

ضمن تاکید بر عدم توجه کاربران عمومی به این نکته که محصول شما از بلاک چین استفاده می کند، باید بتوانید آن را به زبان قابل فهم در فضای رمزنگاری برای همه بیان کنید. وقتی بتوانید به این نقطه بهینه برسید، محصول شما جای خود را در بین کاربران باز خواهد کرد و ارزشمند خواهد شد.

4) با موارد مختلف استفاده آشنا شوید

نیسرین بحرینوالا، یکی از بنیانگذاران Midwest Blockchain Consortium که شبکه ای از دانشگاه ها، کارآفرینان و شرکای تجاری است، توصیه کرد که از پروژه های بلاک چینی شکست خورده خود یک نسخه داشته باشید. وی به پروژه شکست خورده خود به نام Viveca اشاره کرد که داده ها و اطلاعات را برای مقابله با بحران مواد مخدر در آمریکا ردیابی می کرد. وی گفت:

پروژه و فناوری ما روی کاغذ خوب بود اما هیچکس هزینه ای بابت آن پرداخت نمی کرد.

این چالش هنگام فروش فناوری جدید که با نسخه های قدیمی مغایرت داشته باشد بوجود می آید. وی افزود:

این که شرایط به طور جزئی یا کلی تغییر کرده، به این معنی نیست که انگیزه ای برای رفع و تغییر آن وجود دارد.

آنتونی دیپرینزو، رئیس آزمایشگاه BASF Blockchain، تلاش دارد موارد و مدل های تجاری مناسب فناوری بلاک چین را برای شرکت خود پیدا کند. وی گفت:

افراد زیادی درگیر استفاده  از این فناوری می شوند. اما باید بدانند که بلاک چین همه مشکلات را حل نمی کند. قبل از طرح ایده جدید، درک نحوه استفاده از بلاک چین در بازار ضروری است.

5) ارتباط داشته باشید، حتی به صورت مجازی

کنفرانس ها سعی دارند تا شرکت ها، سرمایه گذاران، تازه واردان و تاثیرگذاران در این صنعت را گرد هم آورند. مهمترین مکان انجمن های رمزنگاری هستند که در آن ها ایده های جدید رد و بدل می شود و در مورد آنها تصمیم گیری می کنند. در حال حاضر کنفرانس ها و سمینارها به صورت آنلاین و مجازی برگزار می شوند.

در سال جاری ممکن است به علت شیوع ویروس کرونا همه مجبور باشند بیشتر در خانه بمانند، اما از این شرایط می توانید به نفع خود استفاده کنید.

این کنفرانس ها و به ویژه مجازی بودن آنها فرصت خوبی برای صحبت کردن با افراد مختلف، شبکه سازی و داشتن یک رفرنس مناسب برای شما است. وقتی در کنفرانس ها نکات مهم را یادداشت می کنید، یعنی برخی کارهای اساسی را انجام داده اید.

منبع coindesk

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. بهمن می گوید

    مطلب بدرد بخوری نبود