در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

یک ماینر بیت کوین موفق به استخراج یک بلاک به صورت انفرادی شد

0 331

یک ماینر انفرادی بیت کوین برای افزودن بلاک 780,112 به بلاک چین این ارز، پاداش دریافت کرد، در حالی که تعداد بیشماری از ماینرهای دیگر برای رسیدن به همین هدف با هم رقابت می کردند.

طبق جستجوگر BTC.com، این ماینر از  سرویس استخراج “Solo CK Pool” برای ایجاد یک استخر استخراج انفرادی استفاده کرد و با تولید یک هش معتبر برای بلاک، پاداشی برابر با 6.25 بیت کوین بعلاوه پاداش کارمزد 0.63 بیت کوین (در مجموع به ارزش 148000 دلار) را دریافت کرد.
استخر استخراج چیست؟

یک کاربر توییتر با اشاره به خوش شانس بودن این ماینر برای تولید هش معتبر و افزودن یک بلاک به بلاک چین بیت کوین گفت که با توجه به قدرت محاسباتی اندکی که یک ماینر استفاده می کند، مدت زمان زیادی طول می کشد تا یک هش معتبر تولید کند.
استخراج بیت کوین چیست؟ بهترین دستگاه های استخراج بیت کوین کدامند؟

اجاره نرخ هش برای تولید بلاک

کاربر توییتر @ckpooldev گفت که یک ماینر انفرادی به طور متوسط می تواند هر 10 ماه یک بار یک بلاک را تولید کند. ماینر مذکور فقط طی دو روز به صورت انفرادی یک بلاک را استخراج کرده، بنابراین خیلی خوش شانس بوده است.

ماینر بیت کوین
تبریک به ماینر 39nDQ9BexEBXpRdkHY1z95CaMDEwh6muPW که موفق شد با نرخ هش  6.7 پتاهش در ثانیه دویست و هفتادمین بلاک انفرادی را در http://solo.ckpool.org تولید کند، اما ظاهرا در مدت کوتاهی آن را استخراج کرده است.

طبق گفته @ckpooldev، ماینر مورد بحث با متوسط نرخ هش 6.7 پتاهش در ثانیه استخراج کرده است. در حوالی زمانی که این بلاک به بلاک چین اضافه شد، کل نرخ هش شبکه بیت کوین نزدیک به 308262 پتاهش در ثانیه بود؛ یعنی نرخ هش این ماینر انفرادی تقریبا 0.002 درصد از کل نرخ هش بوده است.
نرخ هش یا قدرت هش بیت کوین چیست؟

یک حساب کاربری در فروم بیت کوین “bitcointalk.org” ادعا کرد این بلاک را تولید کرده و گفت که وی با استفاده از سرویسی به نام nicehash نرخ هش اضافی را برای کمتر از یک روز اجاره کرده است. 

این ماینر انفرادی گفت که اهل روسیه است و توضیح داد که وی معمولا از قدرت محاسباتی حدود 270 تراهش در ثانیه استفاده می کند، اما پنجشنبه گذشته 5 پتاهش در ثانیه را اجاره کرده است. بلاک استخراج شده توسط این ماینر حاوی 3220 تراکنش بود.

به منظور افزودن یک بلاک به شبکه اثبات کاربیت کوین، ماینرها به طور مداوم محاسباتی را برای تولید یک هش معتبر انجام می دهند و از فرآیندی شبیه به نیروی محاسباتی استفاده می کنند.

استخراج بیشتر بلاک ها در استخرها

در حال حاضر، اکثر بلاک‌های جدیدی که به بلاک‌چین بیت‌کوین اضافه می‌شوند از طریق استخرها استخراج می‌شوند؛ جایی که ماینرها قدرت محاسباتی خود را با هم ترکیب می‌کنند تا شانس خود را برای ایجاد هش معتبر افزایش دهند.

از نظر فنی، با وجود رقابت بین ماینرها برای محاسبه هش معتبر و افزودن بلاک به شبکه بیت کوین، ممکن است هر از گاهی یک ماینر خوش شانس به تنهایی موفق به تولید یک هش معتبر شود.

طبق داده های  BTC.com، بزرگ ترین استخر استخراج در جهان در حال حاضر استخر Foundry USA است که حدود 34 درصد از کل نرخ هش شبکه بیت کوین را تشکیل می دهد. نرخ هش این استخر در حدود 107 اگزاهش در ثانیه است که تقریبا 15970 برابر بیشتر از یک ماینر انفرادی است.

منبع decrypt

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.