در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

خروج بیش از 12000 بیت کوین از صرافی کوین بیس

0 731

صرافی کوین بیس ، یکی از بزرگ ترین صرافی‌های ارز رمزنگاری در جهان، در سال جاری شاهد چندین خرید بزرگ و قابل توجه بیت کوین بوده است.

داده های ارائه شده توسط شرکت گلس نود نشان می‌دهند که تعداد 12354 بیت کوین در یک ساعت در روز جمعه از صرافی کوین بیس خارج شده است.

کاهش دوباره موجودی بیت کوین صرافی کوین بیس

صرافی کوین بیس در سال جاری اغلب مکانی برای خریدهای عمده بیت کوین بوده است. گزارش‌های اخیر نشان می‌دهند که انتقال ناگهانی بیش از 10000 بیت کوین به کیف پول‌های خصوصی امری غیرعادی نیست. این انتقال ها بیشتر برای ذخیره طولانی مدت انجام می‌شوند تا نگهداری برای فروش در یک سطح قیمتی خاص.

براساس داده های شرکت ساتیمنت، در سه ماهه اول سال جاری، میزان بیت کوین‌های تحت مالکیت نهنگ های دارای 100000 بیت کوین یا بیشتر، 200 درصد (یا سه برابر) افزایش یافته است. در عین حال، درصد بیت کوین نگهداری شده در آدرس های کوچک‌تر (آدرس های بین 1000 تا 100000 بیت کوین) از 42.4 درصد به 39.5 درصد کاهش یافته است.

صرافی کوین بیس
نمودار موجودی بیت کوین در صرافی کوین بیس پرو

از نظر لکس مسکوفسکی، هویت سرمایه گذار در چنین تراکنش‌هایی نامشخص است. این سرمایه‌گذار می‌تواند یک شخص حقیقی یا یک گروه کوچک و همچنین یک نهاد سرمایه‌گذاری یا یک شرکت باشد.

وی درباره داده های شرکت گلس نود  گفت:

مهم نیست که چه نهاد یا شخصی این تراکنش را انجام داده، مهم حجم قابل توجه خارج شده از صرافی کوین بیس است.

بیت کوین
نمودار خروجی بیت کوین صرافی کوین بیس

بازار صعودی سالم

این داده ها در کنار شاخص های درون زنجیره ای به یک روند کاملا صعودی اشاره دارند. در هفته گذشته، رافائل شولتزه کرافت (بنیانگذار شرکت گلس نود) با تاکید بر اصطلاح ارزش بازار تحقق یافته (Rcap) از ایده خرید گسترده حمایت کرد. 

ارزش بازار تحقق یافته معیاری است که  ارزش هر واحد بیت کوین را براساس آخرین انتقال درون زنجیره ای آن محاسبه می‌کند. این معیار اطلاعات ارزشمندی در مورد عوامل ترکیبی بازار و احساسات معامله گران ارائه می‌کند و با ارزش بازار کاملا متفاوت است.

شولتزه کرافت در روز جمعه در توییتر نوشت:

سرمایه قابل توجهی به بیت کوین وارد می‌شود. طی شش ماه گذشته، ارزش بازار تحقق یافته 250 میلیارد دلار ( تقریبا 200 درصد) افزایش یافته است. در یک بازار صعودی سالم قرار داریم.

وی افزود که ارزش بازار تحقق یافته از دسامبر 2020 به همان اندازه ارزش کل بازار بیت کوین افزایش یافته است.

ارزش بازار
ارزش تحقق یافته بیت کوین

با این حال، ارزش بازار تحقق یافته در مقایسه با  ارزش کل بازار می‌تواند تا قبل از رسیدن به سقف بازار صعودی، به طور قابل توجهی افزایش یابد. نسبت ارزش بازار تحقق یافته به ارزش کل بازار(MVRV) در هفته گذشته به 4.4 رسید، در حالی که  این نسبت در ماه فوریه سال جاری 7.6 و در اوج چرخه صعودی قبلی بالاتر از 10 بود.

تیموتی کیم در واکنش به ارقام ارائه شده توسط شرکت گلس نود گفت:

ما هنوز فوموی نهادهای سرمایه گذاری را تجربه نکرده ایم.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.