در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

گلدمن ساکس میز معاملات محدود مشتقات بیت کوین را راه اندازی کرد

0 763

گلدمن ساکس ، یکی از بزرگ‌ترین بانک های سرمایه‌گذاری در جهان، فقط میز معاملات ارزهای رمزنگاری را راه اندازی کرده است. اگرچه مدیران آن اطمینان دادند که خدمات ارائه شده فقط معاملات مشتقات هستند و معاملات دارایی های دیجیتال واقعی در برنامه آنها نیست.

گزارش سی ان بی سی (CNBC ) یک بخشنامه داخلی گلدمن ساکس را منتشر کرد که از راه‌اندازی میز معاملات ارزهای رمزپایه خبر می‌دهد. این میز بخشی از شعبه جهانی ارزهای جهانی و بازارهای نوظهور گلدمن خواهد بود و ماتیو مک‌درموت (رئیس دارایی های دیجیتال) آن را مدیریت خواهد کرد.

این خبر بلافاصله پس از گزارش دیروز مبنی بر آغاز ارائه معاملات بیت‌کوین از طریق قراردادهای فوروارد غیر قابل تحویل (NDF) توسط گلدمن، منتشر شد. ناظران خاطرنشان کردند که انتخاب این مشتق، ریسک مواجهه با بیت کوین را برای گلدمن کاهش می‌‍‌دهد، چون این ابزار به صورت نقدی خریداری و تسویه می‌شود.

نکته: در قراردادهای فوروارد دو طرف معامله در زمان حال از طریق مذاکره در مورد قیمت و زمان تحویل کالا در آینده توافق می‌کنند. یعنی فروشنده تعهد می‌کند محصول خود را در آینده با قیمت توافقی زمان انعقاد قرارداد، تحویل دهد و خریدار نیز به پرداخت وجه کالا در زمان تحویل کالا با قیمت توافق شده در زمان انعقاد قرارداد متعهد می‌شود. 

این بخشنامه را راجش ونکاتارامانی (شریک گلدمن ساکس) نوشته و در آن اشاره شده که در حال حاضر در این میز معاملاتی تازه تاسیس شده فقط معاملات  NDF به همراه معاملات آتی بیت کوین گروه CME و به صورت تسویه نقدی ارائه می‌شوند.

گلدمن فقط مشتقات را ارئه می‌کند

ونکاتارامانی خاطرنشان کرد که این غول سرمایه گذاری در شرایطی نیست که بتواند بیت کوین یا هر ارز رمزنگاری دیگر (از جمله اتریوم) را به صورت فیزیکی معامله کند و آنها در مورد ارائه معاملات مشتقات دیگر ارزها محتاط هستند.

وی نوشت:

با نگاهی به آینده، همچنان به گسترش حضور خود (البته به روشی سنجیده شده) در بازار ادامه خواهیم داد. ما به صورت گزینشی از ارائه دهندگان جدید نقدینگی استفاده خواهیم کرد تا به ما در ارائه خدمات بیشتر کمک کنند.

گلدمن ساکس با ارزهای رمزنگاری یک رابطه قهر و آشتی داشته است. در اواخر سال 2017، شایعاتی منتشر شدند مبنی بر این که این بانک سرمایه گذاری مشغول بررسی یک میز معاملاتی است(هر چند که مسئولان این بانک در آن زمان در مورد امنیت نیز نگران بودند). اگرچه دیوید سولومان، مدیر عامل گلدمن ساکس، این خبر را تکذیب کرد.

با وجود ورود محتاطانه به معاملات، گلدمن به دنبال راه های دیگری است تا بتواند از فناوری بلاک‌چین سود کسب کند. اخیرا بانک مرکزی اروپا اعلام کرد که از طریق شبکه اتریوم، اوراق قرضه دیجیتال 120 میلیون دلاری ارائه می‌کند. گلدمن ساکس یکی از شرکت هایی است که بخشی از فروش این اوراق را بر عهده دارد. این غول سرمایه گذاری همچنین در هفته گذشته در فرآیند جمع آوری 15 میلیون دلار سرمایه برای استارتاپ کوین متریکس شرکت کرد.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.