در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

عبور قیمت بیت کوین از سطح 18000 دلار؛ اصلاح قیمت جزئی انتظار می رود

0 1,498

روند صعودی فعلی قیمت بیت کوین را به بالای سطح 18000 دلار رساند،اما تحلیلگران پیش بینی می کنند که قیمت قبل از رسیدن به بالاترین سطح جدید خود، اصلاح “جزئی ” خواهد داشت.

بیت کوین با صعود به بالای سطح 18000 دلار،برای اولین بار در سه سال گذشته به سقف جدید دیگری در سال 2020 رسید.

در تاریخ 17 نوامبر، حجم بالای معاملات منجر به عبور قیمت از منطقه 17100 تا 17300 دلار و رسیدن آن به سطح 17858 دلار شد. بسیاری از تحلیلگران معتقد بودند که این یک منطقه مقاومت قوی خواهد بود.

طبق گفته فیلب فیلب، یکی از بنیانگذاران Decentrader ، اگر سطح های حمایت کلیدی حفظ شوند، قیمت بیت کوین احتمالا به روند صعودی خود به سمت سطح های بالاتر ادامه خواهد داد.

بیت کوین
نمودار روزانه قیمت بیت کوین

این تحلیلگر معروف نمودار بالا را توییت کرد و گفت:

PA فعلی می تواند خیلی راحت باعث حرکت به سمت ضریب نسبت طلایی (در حال حاضر در سطح 19000 دلار) شود.

همانطور که در نمودار هفتگی مشاهده می کنید، بیت کوین فاصله کمی تا رسیدن به بالاترین سطح دسامبر سال 2017 یعنی سطح 19763 دلار دارد و در چندین بازه زمانی، شاخص VPVR نشان می دهد که مقاومت های کمی در بالای سطح 17000 دلار وجود دارند.

قیمت بیت کوین
نمودار هفتگی بیت کوین

تحلیلگران انتظار داشتند که قیمت برای مدت کوتاهی در منطقه 17500 تا 17700 دلار نوسان کند و معامله گران در این منطقه سود کسب کنند. اما روندهای صعودی قصد رساندن قیمت به سطح های بالاتر را دارند. از زمان شکست منطقه مقاومت 16000 دلار تاکنون، بیت کوین 13.06 درصد افزایش قیمت داشته است. بنابراین اصلاح قیمت برای ایجاد سطح حمایت برای روند صعودی بعدی طبیعی بوده و انتظار آن می رود.

مت بلوم، رئیس معاملات فروش در EQUOS، در مورد فاندامنتال های پشت حرکت امروز قیمت و نتایج احتمالی کوتاه مدت گفت:

بازار با  شکست به بالای یک کانال صعودی به روند صعودی خود ادامه داد و به نظر می رسد که در یک مرحله انفجاری قرار دارد. در یک بازار صعودی قوی، زمینه برای رسیدن به یک سقف جدید آماده است. برای من این سوال پیش آمده  که در چه نقطه ای روند صعودی فعلی متوقف خواهد شد.

کانال صعودی
شکست قیمت به بالای کانال صعودی

با عبور قیمت بیت کوین از سطح 17000 دلار، بحث ها بیشتر در مورد این بودند که آیا قیمت در نزدیکی بالاترین سطح 2017 اصلاح خواهد شد یا این که این سطح مقاومت را خواهد شکست و به روند صعودی خود به سمت رکورد جدیدی ادامه خواهد داد.

بلوم خاطر نشان کرد:

اگر قیمت این هفته به سطح 19050 دلار برسد، انتظار بازگشت به سطح 17000 دلار را دارم. سرمایه گذاران جدیدی وارد بیت کوین شده اند، آنها هرگز اصلاح قیمت را تجربه نکرده اند. در گذشته، در روندهای صعودی سریع ، بیت کوین شاهد اصلاح قیمت بوده است.اما در روند صعودی فعلی، اصلاح قیمت یک مولفه کم دارد و آن عدم نقد شدن خودکار موقعیت های خرید اهرم شده است.

در سال 2017، معامله گران جزئی و فوموی بسیار زیاد باعث روند صعودی قیمت بیت کوین شدند، اما در سال 2020 این سناریو بسیار متفاوت است.

معاملات آتی
حجم معاملات آتی بیت کوین

در کل سال 2020 شاهد روند رو به رشد خرید بیت کوین در حجم زیاد توسط نهادهای سرمایه گذاری بوده ایم. داده ها نشان می دهند که افزایش حجم در بازارهای مشتقات بیت کوین و اتریوم نتیجه ورود شرکت های بزرگ سرمایه گذاری به بیت کوین است.

بلوم گفت:

این واقعیت که بازار در این هفته بر روی روند صعودی خود تمرکز دارد، نشانه واضحی از ورود سرمایه واقعی به بازار است. همین باعث شده تا بر خلاف پیش بینی های بسیاری از تحلیلگران، انتظار اصلاح قیمت “جزئی” را داشته باشم.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.