در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

افزایش سطح درآمد استخراج بیت‌کوین به قبل از هاوینگ

0 1,333

براساس تحقیقات اخیر، معیارهای مهم زنجیره ای مانند درآمد استخراج بیت‌کوین و نرخ هش به سطح های قبل از هاوینگ برگشته اند. در حال حاضر، درآمد استخراج بیت کوین از مرز 20 میلیون دلار در روز فراتر رفته و این بالاترین میزان در سال جاری است.

داده های ارائه شده توسط شرکت تجزیه و تحلیل گلس نود نشان می دهند که هم اکنون درآمد حاصل از استخراج بیت‌کوین به همان سطح های قبل از نصف شدن پاداش بلاک بازگشته است.

هنگامی که هاوینگ در اواسط ماه مه رخ داد، قیمت بیت کوین در حدود سطح 9000 دلار بود. در تاریخ 18 نوامبر قیمت این ارز دو برابر شد و به سطح 18000 دلار رسید. این یک همبستگی بین قیمت و استخراج کننده را نشان می دهد، چون استخراج کنندگان باید به اندازه کافی از این دارایی را بفروشند تا ضمن تامین هزینه های عملیات استخراج، سود نیز کسب کنند. قیمت بالاتر به معنای سود بیشتر است.

Blockchain.com که ارزش کل پاداش های بلاک کوین بیس و کارمزدهای تراکنش پرداخت شده به استخراج کنندگان را ردیابی می کند، این یافته ها را تایید کرده است.

رقم درآمد روزانه، که پاداش بلاک و کارمزد تراکنش ها را شامل می شود، در تاریخ 18 نوامبر 21.2 میلیون دلار بود. این بالاترین مقدار در سال جاری است. اوج قبلی در تاریخ 6 ماه مه بود که درآمد استخراج به 20.6 میلیون دلار رسید. پس از هاوینگ که پاداش بلاک از 12.5 به 6.25 بیت کوین کاهش یافت، درآمد استخراج به حدود 7 میلیون دلار در روز رسید.

درآمد استخراج در تاریخ 18 ماه مارس سال جاری پس از سقوط بازار ارز رمزنگاری به خاطر بیماری همه گیر کروناویروس و کاهش 45 درصدی قیمت بیت کوین در یک هفته، با کاهش شدیدی مواجه شد. وقتی که درآمد استخراج به شدت کاهش می یابد، استخراج کنندگان به دلیل شرایط نامساعد بازار دست به کاپیتولاسیون می زنند (به عبارتی برای ادامه عملیات استخراج و بروزرسانی دستگاه های خود و کسب پول نقد، مجبور به فروش بیت کوین های خود می شوند).

در حال حاضر، به نظر می رسد که با نزدیک شدن قیمت به بالاترین سطح خود عکس این اتفاق رخ دهد. 

نرخ هش

نرخ هش فاکتور دیگری است که سالم بودن شبکه و میزان رضایتمندی استخراج کنندگان را نشان می دهد. اکنون نرخ هش فقط 10 درصد با بالاترین سطح تاریخی خود فاصله دارد.

پس از پایان فصل بارندگی در چین (جایی که بیشترین استخراج بیت کوین در آن انجام می شود) و توقف تولید نیروی برق آبی، ریگ های استخراج برای جابجایی خاموش شدند. این کار منجر به کاهش 37 درصدی نرخ هش فصلی و رسیدن آن به زیر 98 اگزاهش در ثانیه شد.

طبق داده های Bitinfocharts.com، از آن زمان به بعد، نرخ هش که به عقیده بسیاری با قیمت همبستگی دارد به 143.4 اگزاهش در ثانیه رسیده است و با بالاترین سطح اواسط ماه اکتبر (157.6 اگزاهش در ثانیه) فاصله زیادی ندارد.

ارقام فعلی درآمد استخراج و بازیابی نرخ هش نشانه های خوبی برای تداوم بازار صعودی هستند و ممکن است که این روند صعودی  قیمت بیت کوین را تا قبل از پایان سال جاری به رکورد جدیدی برساند.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.