در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

سه دلیل آسان بودن اجرای فول نود

0 1,625

اگر به بیت کوین اعتقاد دارید و می خواهید موفقیت آن را ببینید، می توانید با اجرای برنامه نود کامل یا فول نود(Full nod ) به تقویت آن کمک کنید. ممکن است در نگاه اول موجب نگرانی شود، اگر برنامه نویس نباشید، اما در واقع بسیار ساده تر از آن چیزی است که فکر می کنید. در ادامه به سه دلیل آسان بودن آن اشاره می کنیم:

1. عدم نیاز به سرمایه گذاری روی تجهیزات

اجرای برنامه فول نود مانند استخراج بیت کوین نیست. لازم نیست 300 دلار برای ASIC Antminer S9 هزینه کنید. همچنین به نیروی برق یا حتی یک دستگاه قوی نیازی نیست. برخلاف استخراج، مصرف برق اجرای یک فول نود بسیار پایین است. این برنامه فشار زیادی به کامپیوتر کاربر وارد نمی کند. برخلاف تصور رایج، لازم نیست که کاربر همیشه از کامپیوتر خود استفاده کند. حداقل 6 ساعت در روز به آن نیاز است.

2. فراهم کردن امکانات اولیه آسان است

کاربر نمی تواند فول نود را از طریق تلفن همراه یا لپ تاپ مسافری خود اجرا کند. شرایط و الزامات خاصی هستند که وی باید آنها را فراهم کند، در غیر این صورت با مشکلات هزینه ای و عملکردی زیادی روبرو می شود. اما اگر کاربر کامپیوتر مناسبی در اختیار داشته باشد که اخرین نسخه های ویندوز، مک او اس ایکس و لینوکس بر روی آن اجرا می شوند،  آن گاه فقط به 200 گیگابایت فضای آزاد دیسک و 2 گیگ حافظه نیاز دارد. این دستگاه می تواند یک لپ تاپ یا یک کامپیوتر باشد.

کاربر همچنین به اینترنت پرسرعت با هزینه پایین نیاز دارد که امروزه بسیاری از سرویس های خدماتی آن را ارائه می دهند. وی باید برنامه اینترنتی خود را بررسی کند تا مطمئن شود که پهنای باند بارگذاری مازاد به آن اضافه شده است. اجرای نود کامل به کاربری که اینترنت وی فاقد یکنواختی و کیفیت است یا دسترسی کافی به نت فلیکس ندارد، توصیه نمی شود.

3. دانلود و اجرای آخرین نسخه بیت کوین کور کلاینت

کاربر بعد از بررسی ارائه دهنده اینترنت و اطمینان حاصل کردن از فراهم شدن حداقل شرایط در دستگاه، باید جدیدترین نسخه بیت کوین را بارگذاری و سپس اجرا کند. باید به خاطر داشت که این کار نیاز به زمان دارد. در حال حاضر ظرفیت بلاک چین بیت کوین بیش از 260 گیگابایت است، بنابراین تا پایان همگام سازی نود باید صبر کرد. 

اگر کاربر آشنایی کامل با فناوری ندارد باید از همان ابتدا از افراد متخصص درخواست کمک کند. اگرچه مطمئناً نیازی به مدرکی در زمینه علوم رایانه نیست تا بتوان شبکه را قوی تر و غیر متمرکز تر کرد ، اما کاربر ممکن است با برخی مشکلات روبرو شود. برای مثال، بلاک چین بیت کوین حاوی برخی ویروس های شناخته شده کامپیوتری هست. نباید زیاد نگران بود، این ویروس ها نمی توانند کامپیوتر کاربر را آلوده کنند. اما برنامه آنتی ویروس وی ممکن است وارد عمل شده و داده ها را بلاک کند و در نتیجه اجرای بیت کور را با مشکل مواجه کند.

به طور کلی، این یک مشکل ویندوز است و برای رفع آن می توان از افراد متخصص در این حوزه کمک گرفت. البته کاربر باید قبل از درخواست کمک، مطمئن شود که این افراد دارای صلاحیت و شهرت هستند. اجرای نود کامل به همه توصیه نمی شود. ولی برای کاربری که مدت زیادی در این فضا بوده و می خواهد به شبکه کمک کند، این یک فرصت مناسب است.

منبع bitcoinist

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.