در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

تاثیر کم سقوط اخیر بازار ارز رمزنگاری بر روی برخی پروژه‌ها؛ سطح کلیدی بیت کوین

3 258

شرکت تحقیقاتی مِساری گزارشی از عملکرد پنج بخش در صنعت ارز رمزنگاری پس از سقوط اخیر منتشر کرد. در این گزارش آمده که سقوط اخیر بازار کمترین تاثیر را روی قراردادهای هوشمند (سولانا ، پولکادات، کوساما و غیره) داشته است.

تحلیل قیمت بیت کوین

بیت کوین در تاریخ 3 ژوئن به بالای خط مقاومت مثلث متقارن رسید، اما روندهای صعودی نتوانستند قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (39856 دلار) برسانند. این نشان می‌دهد که احساسات همچنان منفی  هستند و معامله گران در هر افزایش جزئی قیمت اقدام به فروش می‌کنند.

قیمت بیت کوین
نمودار روزانه قیمت بیت کوین

روندهای نزولی دوباره قیمت را به داخل مثلث برگرداندند و اکنون تلاش می‌کنند تا آن را به زیر خط حمایت این مثلث کاهش دهند. در صورت موفقیت، بیت کوین احتمالا منطقه حمایت مهم 30000 تا 28000 دلار را مجدد تست خواهد کرد.

اگر این منطقه شکسته شود، فشار فروش شدیدی ایجاد خواهد شد و این می‌تواند منجر به کاهش قیمت به سطح حمایت بعدی در 20000 دلار شود. چنین کاهشی شروع مرحله بعدی روند صعودی را به تاخیر خواهد انداخت.

اولین نشان قوی بودن روندهای صعودی، شکست به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه و بسته شدن شمع روزانه در بالای آن است. این نشان می‌دهد که احساسات تغییر کرده اند و خریداران در سطح‌های پایین تر اقدام به خرید می‌کنند. سپس این روند صعودی می‌تواند تا میانگین متحرک ساده 50 روزه (48192 دلار) ادامه یابد.

چرا سقوط بازار ارز رمزنگاری کمترین تاثیر را روی سولانا و پولکادات داشت

شرکت تحقیقاتی مِساری گزارشی از عملکرد پنج بخش در صنعت ارز رمزنگاری پس از سقوط اخیر منتشر کرد. این گزارش توسط روبرتو تالاماس نوشته شده و در آن آمده که سقوط اخیر بازار کمترین تاثیر را روی قراردادهای هوشمند (سولانا، پولکادات، کوساما و غیره) داشته است.

فشار فروش بی وقفه در اواسط ماه مه باعث اصلاح بیش از 50 درصدی قیمت ارزهای رمزنگاری شد. در 3 ژوئن، بازار ارز رمزنگاری برای اولین بار پس از آن اصلاح شدید، روند افزایشی داشت. همانطور که تالاماس اشاره کرد، بخش قراردادهای هوشمند شاهد بازدهی 3.11 درصدی در دارایی‌هایی مانند سولانا، پولکادات، کازموس، کوساما و نروس نتورک بود.

عملکرد
عملکرد بخش‌های مختلف بازار ارز رمزنگاری

همانطور که در نمودار مشخص است، پروژه‌های دیفای و صرافی‌های غیرمتمرکز دارای بازدهی 2.70 درصد هستند. بازدهی ارزهای رمزنگاری 1.96 درصد است و اپلیکیشن‌های web3 با 0.12 درصد کمترین بازدهی را دارند. به گفته تالاماس، به طور کلی، عملکرد بازار ارز رمزنگاری در 3 ژوئن ” با نوسان ” همراه بود. او افزود:

قیمت دارایی‌ها در تمام بخش‌های بازار در این روز  بین 10 تا 25 درصد کاهش یافت. از ابتدای 30 مه و با بازگشت قیمت‌ها به سطح‌های بالاتر، بازده بخش‌های مختلف بازار افزایش یافت.

روبرو شدن سولانا و بازار ارز رمزنگاری با نوسانات بالا

تالاماس در طول این هفته شاهد الگوی V شکل در بخش‌های مورد مطالعه بود که به بازیابی بالقوه ای اشاره دارند.  با این وجود، بخش دیفای و Web3 تا پایان هفته عملکرد خوبی  نداشتند و کاهش‌های متوسطی را شاهد بودند.

چین لینک، یونی سواپ و آوه به ترتیب بدترین عملکرد را در بخش‌های Web3  و دیفای داشتند. قیمت یونی سواپ و آوه حدود 3.5 درصد کاهش یافت، در حالی که چین لینک در همین مدت 6 درصد کاهش قیمت داشت.

بازده
کل بازده و عملکرد بخش‌های مختلف بازار ارز رمزنگاری

این نشان دهنده افزایش نوسانات است. تالاماس درباره این موضوع گفت:

به دنبال جهشی که با سقوط بازار در اواسط ماه مه ایجاد شد، نوسانات در تمام بخش‌های ارز رمزنگاری همچنان بالا است. قبل از سقوط، کل بخش‌ها تقریبا نوسانات یکسانی داشتند و بین 3 تا 6 درصد متغیر بود. پس از سقوط، نوسانات بین بخش‌ها به طور گسترده ای پراکنده شده است.

با توجه به نوسانات، همبستگی بین سولانا و تمام دارایی‌ها نیز افزایش یافته است. این معیار برای جفت‌های معاملاتی خاص به 85 و 95 درصد رسید.

همبستگی سولانا با تمام ارزهای رمزنگاری

همانطور که در نمودار زیر مشاهده می‌کنید، همبستگی با بیت کوین به طور پیوسته افزایش یافته است. تالاماس خاطرنشان کرد که این روند از ابتدای ماه مه آغاز شد. در طول این مدت، قیمت برخی از ارزهای رمزنگاری شروع به کاهش کرد.

توکن‌های بخش دیفای و صرافی‌های غیر متمرکز بیشترین همبستگی را با بیت کوین داشتند، در حالی که سولانا و پلتفرم‌های قرارداد هوشمند با افزایش 20 درصدی در ماه گذشته، کمترین همبستگی را به ثبت رساندند. تالاماس همچنین موارد زیر را ذکر کرد:

همبستگی بین اتریوم و دارایی‌های کلیه بخش‌ها اکنون برابر 90 درصد یا بیشتر است. به غیر از توکن‌هایی که سهم زیادی در شبکه اتریوم (پلتفرم‌های قرارداد هوشمند و دارایی‌های برتر) دارند، توکن‌های بخش دیفای و صرافی‌های غیرمتمرکز به ترتیب  با 94 و 93 درصد، بیشترین ضریب همبستگی را با اتریوم دارند.

همبستگی
همبستگی 30 روزه کل بخش‌های ارز رمزنگاری با بیت کوین

در زمان انتشار این مطلب، سولانا با 20.15 افزایش روزانه و 43.04 افزایش هفتگی در سطح 42.28 دلار معامله می‌شد.  به نظر می‌رسد که سولانا با این بازیابی بهترین عملکرد را داشته است و در صورت ادامه روند صعودی،  می‌تواند به بالاترین سطح قبلی خود بازگردد.

سولانا
نمودار روزانه قیمت سولانا
منبع newsbtc.com cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 نظر
 1. سامان می گوید

  https://axo2moon.com/?r=540403
  برای درامد یک دلار 10 روز وقت دارید ایردراپ کنید لینک بالا را بزنید و لاگین کنید بعد claim را بزنید هر 15 دقیقه یک دلار ایر دراپ میکنه وقتی شد 200 دلار میتونید بردارید.

 2. سامان می گوید

  https://axo2moon.com/?r=540403
  برای درامد یک دلار 10 روز وقت دارید ایردراپ کنید لینک بالا را بزنید یک ادرس bnb شبکه اسمارت که با 0X شروع میشه بدید نه آدرسی که با bnb شروع میشه و لاگین کنید بعد claim را بزنید هر 15 دقیقه یک دلار ایر دراپ میکنه وقتی شد 200 دلار میتونید بردارید.

 3. سامان می گوید

  در لینک زیر استخراج بیتکوین به راحتی مهیا شده میتونید با کامپیوتر خونه ازین سایت هر سه روز حداکثر 10 دلار ماین کنید و بردارید
  https://app.stormgain.com/friend/BNS41443413