در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

ادامه جدال ریپل و SEC؛ SEC اسناد شکایت خود را ارائه دهد

1 204

وکلای شرکت ریپل لبز، برد گارلینگهاوس و کریس لارسن روز جمعه از دادگاه خواستند تا کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا(SEC) را وادار به ارائه دو سری از اسنادی کند که این شرکت در اوایل سال جاری آنها را درخواست کرده است.

این اسناد مربوط به ارتباطات کمیسیون بورس و اوراق بهادار با اشخاص ثالث مرتبط با بیت کوین، ریپل یا اتریوم هستند. شرکت ریپل می‌خواهد این کمیسیون را مجبور کند تا توضیح دهد چرا به این نتیجه رسیده که بیت کوین و اتریوم کالا هستند و مانند ریپل اوراق بهادار نیستند.

طرح شکایت SEC از ریپل در دسامبر 2020

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در 12 دسامبر سال 2020 از شرکت ریپل، برد گارلینگهاوس و کریس لارسن به دلیل عرضه اوراق بهادار 1.3 میلیارد دلاری ثبت نشده در سال 2013، شکایت کرد. استفانی آواکیان، مدیر بخش اجرایی این کمیسیون، در بیانیه مطبوعاتی در آن زمان گفت:

این آژانس به دنبال قرار توقیف و جبران خسارت است. ما تاکید می‌کنیم که شرکت ریپل، برد گارلینگهاوس و کریس لارسن عرضه اوراق بهادار دارایی دیجیتال خود را در سال 2013 ثبت نکرده اند و میلیاردها ریپل را به سرمایه گذاران جزئی فروخته اند که این منجر به محروم شدن خریداران بالقوه شده است.

در تاریخ 6 آوریل و 6 مه، قاضی سارا نتبورن از منطقه جنوب نیویورک به کمیسیون بورس و اوراق بهادار دستورد داد که این اسناد را ارائه کند، اما این کمیسیون هنوز این دستور را اجرا نکرده است. 

طبق دادخواست ریپل از دادگاه، دو طرف 5 بار به طور مستقل با یکدیگر دیدار کرده اند تا این مسئله را حل و فصل کنند و آخرین دیدار آنها در اول ژوئن بوده است.

در کنفرانس سالانه دنیای ارز رمزنگاری و فناوری بلاک چین که توسط کوین دسک برگزار شد، گارلینگهاوس گفت که این پرونده بازتاب گسترده تری در مورد نحوه برخورد با ارز رمزنگاری در ایالت متحده امریکا دارد.

قیمت ریپل

پس از شکایت SEC در دسامبر 2020، قیمت ریپل کاهش شدیدی یافت و به زیر سطح 0.20 دلار رسید. پس از آن قیمت به سطح های بالاتر بازیابی شد. این ارز از ژانویه تا ابتدای آوریل سال جاری بین 0.21 تا 0.60 دلار معامله شد. اما آوریل یک ماه فوق العاده برای این ارز بود، چون قیمت آن در 14 آوریل به رکورد 1.94 دلار رسید. 

ریپل
نمودار روزانه قیمت ریپل

قیمت ریپل پس از رسیدن به این رکورد، کاهش چشمگیری داشت و در 23 آوریل به زیر 1 دلار رسید. در ادامه قیمت دوباره روند صعودی گرفت و از حدود 0.91 دلار به سطح 1.70 دلار افزایش یافت. از اول مه تا 18 مه قیمت در بازه 1.30 تا 1.70 در نوسان بود. اما سقوط بازار ارز رمزنگاری در 19 مه باعث شد تا قیمت ریپل بار دیگر به زیر سطح 1 دلار کاهش پیدا کند. در زمان انتشار این مطلب، این ارز در حدود سطح 0.98 دلار معامله می‌شد.

منبع coindesk

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. سامان می گوید

    برای ماین و استخراج بیت کوین هم برید این سایته. 10 دلار ماین کنید میتونید بردارید.
    https://app.stormgain.com/friend/BNS41443413