در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

تسلط شیبا اینو در 1000 کیف پول بزرگ اتریوم؛ ادامه خرید توسط نهنگ‌ها

0 696

داده‌ها نشان می‌دهند که 1000 کیف‌پول بزرگ اتریوم دارای 2.35 میلیارد دلار توکن شیبا اینو هستند. پس از اصلاح 50 درصدی قیمت، شیبا اینو بخشی از سرمایه خود و مهم‌تر از آن، محبوبیت خود را در میان نهنگ‌های اتریوم از دست داد. چون نهنگ‌ها پس از این اصلاح تصمیم گرفتند به سمت توکن‌های دیگری (مانند BEST، OKB و CRO) بروند که به نظر آنها پتانسیل رشد بیشتری نسبت به شیبا داشتند.

آدرس اتریوم
دارایی های 1000 آدرس بزرگ اتریوم

اما پس از فشار فروش جهانی در بازار ارزهای رمزنگاری، نهنگ‌ها دوباره به سمت شیبا اینو رفتند. براساس داده‌های وبسایت “whalestats“، در حال حاضر این ارز با تسلط 21.18 درصدی رتبه نخست را در بین دارایی‌های ERC-20 آدرس‌های بزرگ اتریوم دارد. به عبارت دیگر، نهنگ‌های اتریوم تقریبا 9 درصد از کل عرضه در گردش شیبا را در اختیار دارند.

در حال حاضر، نهنگ‌ها بیش از 2.3 میلیارد دلار شیبا دارند. ارزش کل بازار این توکن حدود 26.2 میلیارد دلار است که بخش زیادی از آن به معامله‌گران میان مدت تعلق دارد. 

عملکرد ارزش بازار شیبا در طول اصلاح قیمت

ارزش بازار شیبا اینو در روزهای پایانی اکتبر ( زمانی که این توکن برای مدت کوتاهی در سطح 0.00008845 معامله می‌شد) به 51 میلیارد دلار رسید. طبق داده‌های درون شبکه‌ای و تاریخچه بازار،  در طول رسیدن قیمت به این اوج، نهنگ‌ها تعداد قابل توجهی شیبا اینو را فروختند.

شیبا اینو
نمودار قیمت شیبا اینو

سهم معامله‌گران خرده فروشی در بازار پس از بازگشت قیمت از اوج خود افزایش یافت و سپس به آرامی کاهش یافت، زیرا شیبا نیمی از ارزش خود را از دست داد و به گزینه سرمایه‌گذاری کمتر محبوب در بین معامله‌گران کوچک‌تر تبدیل شد.

براساس تحقیقات منتشر شده قبلی، چرخه‌های رشد شیبا با محبوبیت در بین جامعه همبستگی معکوس دارد. هنگامی که جامعه این توکن را فراموش می‌کند، ارزش آن به دلیل عدم وجود فشار فروش (که بیشتر از طرف معامله‌گران خرده فروشی است) افزایش می‌یابد.

خرید 171 میلیارد توکن شیبا توسط یک نهنگ جدید

یک نهنگ جدید 171,783,186,654  توکن شیبا را  طی دو تراکنش خریداری کرد. اولین تراکنش بزرگ در 16 نوامبر ساعت 07:37 صبح در بلاک‌چین ظاهر شد که نشان می‌داد این نهنگ 124,679,897,188.05 توکن شیبا را به ارزش 6,203,683 دلار خریداری کرده است. (برای مشاهده جزئیات این تراکنش اینجا کلیک کنید)

یازده ساعت پس از انجام اولین تراکنش، این نهنگ دوباره تصمیم به خرید شیبا گرفت و زمانی که قیمت به 0.000048 کاهش یافت، اقدام به خرید  47,103,289,466 توکن به ارزش 2,307,334 دلار کرد. (برای مشاهده جزئیات این تراکنش اینجا کلیک کنید)

آیا بیشتر بودن تعداد نهنگ‌ها خوب است؟

با افزایش کنترل این دارایی توسط نهنگ‌ها، فعالان بازار انتظار معکوس شدن روند را دارند. پس از رسیدن قیمت شیبا به رکورد قبلی 0.00008845، سهم نهنگ‌ها در شبکه اندکی کاهش یافت که منجر به اصلاح شدید 45 درصدی آن در کمتر از یک هفته شد.

با افزایش تعداد نهنگ‌ها در بازار، معامله‌گران خرده فروشی، دیگر اکثریت بازار را تشکیل نخواهند داد و نهنگ‌ها (بر خلاف معامله گران کوچک تر) تمایل به حفظ موقعیت‌های خود تا زمان رسیدن قیمت به اوج‌های جدید دارند.

پشتیبانی از شیبا توسط شرکت CoinGate و کیف‌پول ZenGo

شرکت پردازنده پرداخت ارز رمزنگاری CoinGate مستقر در لیتوانی روز چهارشنبه اعلام کرد که از شیبا اینو رقیب دوج کوین پشتیبانی می‌کند.

این شرکت در سال 2014 تاسیس شد و همچنان یکی از برجسته‌ترین شرکت‌های ارز رمزنگاری در منطقه بالتیک است. در حال حاضر، شرکت CoinGate بیش از 500 کسب و کار کوچک تا متوسط را پشتیبانی می‌کند. این شرکت علاوه بر پردازش پرداخت‌ها، امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال را نیز فراهم می‌کند. کاربران می‌توانند شیبا اینو را با 1 درصد کارمزد خریداری کنند.

براساس گزارش‌های منتشر شده، کیف‌پول زِنگو (ZenGo) نیز شیبا اینو را در روز سه شنبه به فهرست خود اضافه کرد.

منبع u.today u.today u.today

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.