در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

دلایل رشد انفجاری قیمت آیوتکس در یک ماه گذشته

0 1,030

رشد اینترنت و فناوری در 30 سال گذشته جهان را متحول کرده و اکنون هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در حال پیش بردن دنیا به سمت آینده‌ای مملو از اتوماسیون و فناوری هوشمند هستند. آیوتکس (IOTX)، یک پروژه مبتنی بر بلاک‌چین با تمرکز بر دستگاه‌های اینترنت اشیا (IoT) و آینده ماشین یادگیری در نیروی کار است وهدفش طراحی یک اکوسیستم باز است که تعامل بین افراد و ماشین ها را تسهیل می‌کند. 

داده‌های کوین تلگراف مارکتس پرو و تریدینگ ویو نشان می‌دهند که قیمت آیوتکس از زمان رسیدن به کف 0.055 دلار در 27 اکتبر 2021، حدود 377 درصد افزایش داشته و در 13 نوامبر با رسیدن حجم معاملات 24 ساعته آن به 3.93 میلیارد دلار، به رکورد جدید 0.263 دلار رسیده است.

قیمت آیوتکس
نمودار 4 ساعته قیمت آیوتکس

سه دلیل رشد قیمت آیوتکس عبارتند از: ورود به اکوسیستم ماشین‌فای (MachineFi)، پشتیبانی از آن توسط چندین پروتکل و صرافی ارز رمزنگاری و راه‌اندازی پروژه‌های دیفای و توکن‌های NFT در شبکه اصلی آیوتکس.

ورود به اکوسیستم ماشین‌فای

 آیوتکس در اوایل نوامبر اعلام کرد که در حال تغییر نام تجاری خود جهت ورود به اکوسیستم “ماشین‌فای” به عنوان راهی برای ادغام بیشتر ماشین‌ها، متاورس و نیروی کار سنتی است. این بزرگ‌ترین عامل تقویت این اکوسیستم بود.

متاورس
عصر جدید آیوتکس در راه است. ماشین‌فای دنیای واقعی را به متاورس متصل می‌کند و اقتصاد ماشینی غیرمتمرکز جدیدی را بوجود خواهد آورد.

دنیای ارز رمزنگاری در سال‌های اخیر شاهد نوآوری‌های متعدد از جمله دیفای، گیم‌فای (GameFi) و NFT بوده است. ماشین‌فای برای متصل کردن دستگاه‌های هوشمند، ماشین‌ها و امور مالی به یکدیگر با استفاده از فناوری بلاک‌چین طراحی شده است.

با توجه به این که تعداد دستگاه‌های هوشمند در حال استفاده، روند رو به رشدی دارد، هدف آیوتکس تضمین امنیت و اعتماد بین کاربران و دستگاه‌ها و همچنین ایجاد یک رابط ساده است که در آن همه دستگاه‌ها می‌توانند به هم متصل شوند و مدیریت شوند.

فهرست شدن آیوتکس در صرافی‌ها 

یکی دیگر از دلایل رشد چشمگیر آیوتکس، اضافه شدن شرکای جدید به این اکوسیستم و همچنین فهرست شدن آن در چندین صرافی ارز رمزنگاری است. پشتیبانی صرافی‌ها از این ارز باعث شده تا سرمایه‌گذاران زیادی به آن دسترسی داشته باشند.

در سال جاری میلادی، آیوتکس در آبرا (ABRA)، کریپتو دات کام (Crypto.com)، ال بَنک (LBank) و کوین‌بیس و همچنین پلتفرم پاکت (Pokket) فهرست شد. 

آیوتکس همچنین با پروژه‌های دیگر در بخش ارزهای رمزنگاری (از جمله چین‌لینک، موبی‌فای، هِلث بلاکس، اتریوم پُوش نوتیفیکیشن سرویس، تراوالا و نوپِیمنتس ( NOWPayments) مشارکت کرده است.

راه‌اندازی پروژه‌های NFT و دیفای در شبکه آیوتکس

سومین  عاملی که به افزایش قیمت آیوتکس کمک کرده، گسترش اکوسیستم این شبکه و اضافه شدن چندین پروژه دیفای و NFT به آن است.

دیفای بیشترین تاثیر را در تقویت اکوسیستم آیوتکس داشته و برخی از پروژه‌های راه‌اندازی شده آن عبارتند از: WOWSwap (اولین صرافی غیرمتمرکز اهرمی در آیوتکس)، صرافی غیرمتمرکز میمو (Mimo)، پَرِت پروتکل (Parrot Protocol)، ان اِی اُ اس فایننس (NAOS Finance) و فایربِرد فایننس (Firebird Finance).

در مورد پروژه‌های NFT، آیوتکس از راه‌اندازی سوتا فایننس (Sota Finance – اولین بازار NFT در این شبکه) و همچنین راه‌اندازی چندین پروژه از جمله استارکرِیزی (StarCrazy) و پلِیس وار (PlaceWar) سود برده است.

شاخص VORTECS™ شروع به شناسایی چشم‌انداز صعودی آیوتکس در 20 اکتبر (قبل از افزایش اخیر قیمت آن) کرد.

آیوتکس
نمودار قیمت آیوتکس و شاخص VORTECS

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می‌کنید، شاخص  VORTECS™ برای آیوتکس در 20 اکتبر به رنگ سبز تغییر کرد و به سطح 70 رسید. یک هفته بعد آیوتکس روند صعودی خود را شروع کرد و در مدت سه هفته 377 درصد رشد کرد.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.