در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

ایلان ماسک گفت شیبا اینو ندارد؛ کاهش 20 درصدی قیمت پس از این توییت

0 707

پس از آن که ایلان ماسک، بنیانگذار و مدیرعامل تسلا، در توییتر اعلام کرد که هیچ توکن شیبا اینو ندارد، این ارز اصلاح نزولی در پیش گرفت و قیمت آن در عرض دو ساعت 20 درصد کاهش یافت.

این اصلاح پس از آن صورت گرفت که شیبا اینو رکورد قبلی خود را شکست و در 24 اکتبر به رکورد جدید 0.000044 دلار رسید. قیمت این ارز از ابتدای اکتبر تاکنون بیش از 500 درصد افزایش یافته است.

در حین این روند صعودی، یک  کاربر توییتر با نام “ShibaInuHodler” از ماسک پرسید که چقدر شیبا اینو دارد. ماسک در پاسخ گفت که هیچی ندارد.

کوین سرا
شیبا اینو

در حالی که فروشندگان شیبا اینو پیش از این وارد عمل شده بودند تا با فروش توکن‌های خود در بالاترین سطح سودهای خود را جمع آوری کنند، قیمت این ارز 10 درصد دیگر کاهش یافت و در عرض نیم ساعت پس از پاسخ ماسک، به سطح 0.000035 دلار رسید. شیبا اینو از آن زمان بین 0.000035 و 0.00004 دلار در نوسان بوده است.

واکنش‌های متفاوت به اظهارات ماسک

واکنش‌ها به اظهارات ماسک از سوی سرمایه‌گذاران شیبا متفاوت بوده است. ShibaInuHodler به وی پیشنهاد کرد که باید روی این ارز سرمایه‌گذاری کند.

برخی دیگر از “ShibaInuHodler ” به خاطر تعامل و همکاری با ماسک انتقاد کردند. “Shibalaskan” از آنها درخواست کرد که “لطفا از آزار و اذیت اشخاص مهم و معروف دست بردارید، وقتی که جامعه بدون این نوع حماقت‌ها به خوبی کار می‌کند. 

ایلان ماسک

نمایش درام این توکن در حالی اتفاق می‌افتد که ماسک به توییتر بازگشته است تا از مزایای دوج کوین حمایت کند. در 24 اکتبر، بنیانگذار اسپیس ایکس در توییتر خود نوشت:

من با بسیاری از افراد در خطوط تولید شرکت تسلا یا ساخت موشک در اسپیس ایکس صحبت کردم و فهمیدم که همه آنها  دوج کوین دارند. آنها کارشناسان مالی یا متخصصان فناوری سیلیکون ولی نیستند. به همین دلیل است که تصمیم گرفتم از دوج کوین حمایت کنم، احساس می‌کردم که این رمز ارز متعلق به مردم است.

سوزاندن 900 میلیون توکن شیبا

طبق داده‌های  Watcher.Guru، در 24 اکتبر تقریبا 900 میلیون توکن شیبا اینو سوزانده شد. قیمت به این اقدام واکنش مثبت نشان داد و تا 16 درصد افزایش یافت. مکانیسم سوزاندن شیبا با مکانیسم‌هایی که در اتریوم یا هر ارز و توکن دیگری اجرا می‌شوند، متفاوت است. برای فهرست شدن در صرافی غیرمتمرکز شیباسواپ، هر استخر یا جفت ارز معاملاتی باید مقداری توکن SHIB  وLEASH  را خریداری کرده و بسوزاند.

زمانی که توکن شیبا اینو راه‌اندازی شد، 50 درصد از کل عرضه آن به ویتالیک بوترین (بنیانگذار اتریوم) اختصاص داده شد. وی 90 درصد از این تعداد توکن را سوزاند و 10 درصد باقیمانده را به بنیادی در هند اهدا کرد.

سوزاندن در واقع فرآیندی است که در آن توکن ها برای همیشه از چرخه گردش خارج می شوند و در نتیجه آن عرضه یک ارز یا توکن کاهش می یابد.

منبع Cointelegraph u.today

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.