در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

روشن شدن دستگاه های استخراج قدیمی با افزایش قیمت بیت کوین

0 1,707

با افزایش قیمت بیت کوین تعداد زیادی از ریگ های استخراج قدیمی اسیک دوباره سودآور شده اند. گزارش ها حاکی از آن است که استخراج کنندگان در چین ( که برای هر کیلو وات ساعت برق حدود 0.06 دلار پرداخت می کنند) شروع به استفاده از دستگاه های استخراج قدیمی تولید شده توسط کنان، بیت مین و سایر شرکت ها کرده اند. استخراج کنندگان بیت کوین در کشور چین که با افزایش قیمت قطعات الکترونیکی مواجه شده اند، از ریگ های قدیمی مانند آنتماینر S9 استفاده می کنند.

قیمت بیت کوین و سودآوری دستگاه های قدیمی

قیمت بیت کوین کار استخراج کنندگان ارز رمزنگاری در سراسر جهان را برای دستیابی به سود، به ویژه پس از کاهش 16 درصدی اخیر سختی استخراج، آسان تر می کند.

بعلاوه، قیمت بیت کوین در 13 اکتبر شروع به افزایش کرد و 30 روز بعد در 12 نوامبر با 41.19 افزایش به سطح 16305 دلار رسید. گزارش های منطقه ای از چین نشان می دهند که قیمت بین 12000 تا 16000 دلار، استخراج کنندگان را ترغیب به استفاده مجدد از دستگاه های استخراج قدیمی کرده است.

دستگاه استخراج
سودآوری برخی دستگاه های استخراج با هزینه برق 0.06 دلار

علاوه بر  مدل های S9، دستگاه های قدیمی ساخته شده توسط کنان،بیت فری، جی ام اُ، بیت فیلی، واتسماینر، هالونگ، ای بنگ و پنتک در سطح های فعلی قیمت سودآوری دارند. اگر قیمت برق حدود 0.06 دلار باشد، سودآوری آوالون ماینر های سری 921 و 841 بین 0.21 تا 0.59 دلار خواهد بود.

وینسنت هی، ستون نویس مالی، اخیرا در مورد دستگاه های شرکت بیت مین سری S9 ( بین 10 تا 16 تراهش در ثانیه) بحث کرده و اظهار داشت که در حال حاضر، این ریگ استخراج برای استخراج کنندگان چینی سودآوری دارد. افزایش قیمت قطعات الکترونیکی در ماه های پایانی سال جاری منجر به بهبود عملکرد هزینه S9 شده است.

دلیل دیگر استفاده مجدد از دستگاه های قدیمی

وینسنت خاطر نشان می کند که سودآوری ریگ های قدیمی استخراج تنها دلیل استفاده مجدد از آنها نیست. این ستون نویس می گوید که مزارع استخراج متعددی در مناطق بیابانی واقع شده اند که در آنجا گرد و غبار زیادی وجود دارد، و برخی دیگر در مناطقی با رطوبت بیشتر از حد متوسط (مانند استان سیچوان) قرار دارند. این عوامل منجر به کوتاه شدن عمر دستگاه ها می شود و S9 به دلیل ساختار ساده و قدرت محاسباتی نسبتا پایین، نسبت به این شرایط مقاوم تر است. برآوردها نشان می دهند قبلا دستگاه های استخراج S9 (با 13 تراهش بر ثانیه) بیشترین مورد استفاده را داشته اند و حدود 70 درصد از نرخ هش شبکه بیت کوین را تامین می کردند.

ریگ استخراج
سودآوری ریگ های استخراج قدیمی با هزینه برق 0.06 دلار

با توجه به قیمت بیت کوین در روز جمعه و در نظر گرفتن هزینه 0.06 دلاری برق برای هر کیلووات ساعت، سودآوری تقریبا 11 مدل آنتماینر S9 تولید شده توسط  شرکت بیت مین که بین 1 تا 4 سال عمر دارند، 0.10 تا 0.59 دلار است.

داده های سایت Asicminervalue.com نشان می دهند که برخی از ریگ های استخراج قدیمی تولید شده توسط شرکت های کنان، بیت مین و سایر شرکت ها با نرخ 0.06 دلار برق برای هر کیلووات ساعت، سودآوری دارند. در حال حاضر، هر آنتماینر S9 شرکت بیت مین با نرخ هش بین 10 تا 16 تراهش در ثانیه سودآوری دارد.

سه دستگاه قدیمی آوالون ماینر  (به جز آوالون ماینر سری 821 و 741 ) تولید شده توسط شرکت کنان نیز سودده هستند. علاوه بر دستگاه های معروف S9 و آوالون ماینر، ریگ های استخراج قدیمی تولید شده توسط بیت فری، جی ام اُ، بیت فیلی، واتسماینر،هالونگ، ای بنگ، پنتک و سایر اسیک ها نیز سودآوری دارند.

افزایش قیمت دستگاه های قدیمی

همچنین قیمت ریگ های استخراج قدیمی در بازارهای آمریکا و اروپا  مانند ای بِی و کریگزلیست افزایش یافته است. برای مثال، واتسماینرM3  با 11.5 تراهش در ثانیه با قیمت 500 دلار در ای بی فروخته می شود، در حالی که قیمت آنتماینرهای قدیمی سری S9 بین 100 تا 800 دلار است. چندی پیش که قیمت بیت کوین پایین و سختی استخراج آن بالا بود، دستگاه های اسیک قدیمی با خروجی بین 10 تا 16 تراهش با قیمت 50 تا 250 دلار فروخته می شدند.

در ادامه گزارش وینسنت آمده است که دستگاه های استخراج نسل بعدی اسیک با خروجی 70 تا 100 تراهش در ثانیه تعداد بیشتری برد کامپیوتر نسبت به مدل های قدیمی دارند. طراحی جمع و جور ریگ های استخراج قدیمی مانند سری S9 به استخراج کنندگان چینی در زمینه مسائل مربوط به فضای مکان استخراج و همچنین کاهش مصرف برق کمک می کند.

منبع news.bitcoin

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.