در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

چگونه از استخراج پنهان توسط سایت های مخرب جلوگیری کنیم

0 1,465

وب سایت های زیادی وجود دارند که از سخت افزار تلفن همراه و رایانه شما برای استخراج ارز رمزنگاری استفاده می کنند، که به نوبه خود می توانند برای دستگاه های شما مضر باشند. در عین حال، هیچ راه آسانی برای تشخیص مخرب بودن یا نبودن وب سایت ها وجود ندارد، زیرا بسیاری از آنها بدون اطلاع شروع به استفاده از دستگاه شما برای استخراج ارز رمزنگاری می کنند.

تنها چیزی که وب سایت مخرب به آن نیاز دارد چند خط کد در جاوا اسکریپت است که در هنگام جستجوی وب در پس زمینه اجرا می شوند. بعد از آن شاهد سرعت پایین سیستم خود، کاهش عمر باتری و به طور کلی آسیب های جدی به طول عمر قطعات آن خواهید بود. اما نگران نباشید، ما به شما در مسدود کردن آنها کمک می کنیم. این مطلب را دنبال کنید تا بتوانید وب سایت های مخربی را که می خواهند از سخت افزار تلفن همراه  یا رایانه شما برای استخراج ارز رمزنگاری استفاده کنند، مسدود کنید.

جلوگیری از استخراج پنهان از طریق افزونه های مرورگر

اگر در رایانه خود از گوگل کروم، موزیلا فایرفاکس، مایکروسافت اج، اُپرا یا سافاری استفاده می کنید، می توانید افزونه Adblock Plus را (Google Chrome | Mozilla Firefox | Microsoft Edge | Opera | Safari) نصب کنید. این افزونه اسکریپت های استخراج ارز را مسدود کرده و از اجرای اسکریپت توسط وب سایت های استخراج ارز در مرورگر شما جلوگیری می کند.

همچنین می توانید از افزونه Ghostery (برای Google Chrome | Mozilla Firefox |Microsoft Edge | Opera | Safari) استفاده کنید که برخی از این اسکریپت ها را نیز مسدود می کند. اگر دیدید مرورگر هیچ یک از اسکریپت های استخراج ارز را مسدود نمی کند، می توانید به Ghostery  ایمیل بفرستید و آن را به پایگاه داده اضافه کنید.

جلوگیری از استخراج ارز رمزنگاری به وسیله آنتی ویروس ها

در حال حاضر، بیشتر نرم افزارهای آنتی ویروس اسکریپت های استخراج ارز رمزنگاری را مسدود می کنند. توجه داشته باشید که ممکن است برنامه های آنتی ویروس به صورت رایگان در دسترس نباشند و برای استفاده از آنها باید مبلغی پرداخت کنید. با استفاده از ضد بدافزار مالویر بایتس (Malwarebytes) در ویندوز و مک می توانید اسکریپت های استخراج ارز رمزنگاری را مسدود کنید. مزیت این روش مسدود کردن اسکریپت ها در سیستم است. بنابراین نیازی به فعال کردن آن به صورت جداگانه در مرورگرها و برنامه ها نیست.

جلوگیری از استخراج ارز رمزنگاری در iOS

تا زمانی که از فایرفاکس، سافاری یا اُپرا استفاده می کنید، می توانید به راحتی وب سایت های استخراج ارز رمزنگاری را در سیستم عامل های iOS مسدود کنید. برای این کار دو روش وجود دارد: غیر فعال کردن جاوااسکریپت، استفاده از برنامه مسدود کننده محتوا مانند 1Blocker. در ادامه توضیح غیر فعال کردن جاوا اسکریپت در سافاری آمده است.

1. به “Settings” >Safari بروید.

2. روی “Advanced” کلیک کرده و “Javascript” را غیر فعال کنید.

توجه داشته باشید که این باعث از بین رفتن بسیاری از وب سایت ها می شود و دیگر نمی توانید مانند گذشته مطالب آنها را به صورت آنلاین بخوانید یا تماشا کنید. طراحی وب سایت ها شبیه به سال 1995 به نظر می رسند که دارای متن های زیاد، دکمه های غیرفعال وفاقد تصاویر یا فیلم هستند و به هیچ وجه مانند وب سایت های کنونی نیستند. استفاده از یک برنامه مسدود کننده محتوا روش بسیار بهتری است. برای استفاده از 1Blocker در سافاری این مراحل را دنبال کنید:

1. 1Blocker را نصب کنید.

2. به Settings > Safari > Content Blockers بروید و 1Blocker  را فعال کنید.

1Blocker  به شما امکان فیلتر کردن رایگان همه وب سایت ها را می دهد. برنامه 1Blocker  را  باز کرده و “Block Tracker” را فعال کنید تا سایت های استخراج ارز را مسدود کند.

در حال حاضر، راهی برای جلوگیری از این اسکریپت ها در مرورگرهای گوگل کروم و مایکروسافت اج در iOS  وجود ندارد. اگر از اُپرا تاچ یا موزیلا فایرفاکس استفاده می کنید، می توانید تنظیمات داخلی را برای مسدود کردن تبلیغات و استخراج ارز رمزنگاری فعال کنید. برای جلوگیری از استخراج ارز رمزنگاری در اُپرا تاچ مراحل زیر را دنبال کنید:

1. “Opera Touch” را باز کرده و روی آیکون مرورگر کلیک کنید.

2. روی “Settings” و “Ad Blocking” ضربه بزنید و سپس “Cryptocurrency Mining Protection” را فعال کنید.

مراحل زیر را برای جلوگیری از استخراج رمزنگاری در موزیلا فایرفاکس انجام دهید:

1. “Firefox” را باز  کنید. روی آیکون “سه خط روی هم” کلیک کنید و به “option” بروید.

2. سپس از قسمت Privacy & Security و در بخش “Enhanced Tracking Protection” روی  “Strict” کلیک کنید و آن را فعال نمایید.

جلوگیری از استخراج ارز رمزنگاری در اندروید

 مسدود کردن اسکریپت های ارز رمزنگاری در گوگل کروم، موزیلا فایرفاکس، مایکروسافت اج و اُپرا برای اندروید خیلی راحت است. 

مراحل زیر را برای مسدود کردن اسکریپت ها در کروم انجام دهید:

1. روی آیکون “سه نقطه ” در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید و سپس “Settings”  و “Site Settings” را انتخاب کنید.

2.حالا روی “Javascript” کلیک کرده و آن را غیر فعال کنید.

3. اگر می خواهید “Javascript” را برای سایت های خاص فعال کنید، روی “Add Site Exceptions” کلیک کرده و به صورت دستی URL سایت های مورد نظر خود را اضافه کنید.

نحوه جلوگیری از استخراج ارز رمزنگاری در فایرفاکس:

1. روی آیکون سه نقطه کلیک کرده و به “Settings” بروید.

2. در  بخش “Privacy and Security” روی “Enhanced Tracking Protection” کلیک کنید.

3. “Enhanced Tracking Protection” را فعال و “Protection Level” را روی “Strict” تنظیم کنید.

مسدود کردن اسکریپت های استخراج ارز رمزنگاری در مایکروسافت اج

1. روی آیکون سه نقطه ضربه بزنید و سپس “Settings” و “Content Blockers” را انتخاب کنید.

2. “Block ads” را برای برنامه “Adblock Plus” فعال کنید.

مسدود کردن اسکریپت های استخراج ارز رمزنگاری در اُپرا:

1. روی آیکون مرورگر ضربه بزنید . به “Settings” بروید و “Ad blocking” را فعال کنید.

با این کار همه اسکریپت های استخراج ارز رمزنگاری در گوگل کروم، موزیلا فایرفاکس،مایکروسافت اج و اُپرا برای اندروید مسدود خواهند شد.

منبع gadgets.ndtv

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.