در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

4 برتری بیت کوین نسبت به اتریوم

0 2,356

 اتریوم می تواند هر کاری که بیت‌کوین انجام می دهد (حتی کارهای بسیار بیشتر) را انجام دهد. این سخن را اغلب از زبان افراد تازه وارد به دنیای ارز رمزنگاری می شنویم. اما درحقیقت بیت‌کوین بنا به دلایلی که در ادامه ذکر خواهند شد، بهتر از اتریوم است.

بیت کوین پایدارترین پول سخت است

عرضه بیت‌کوین فقط 21  میلیون است و هرگز بیش از این تعداد وجود نخواهد داشت، چون  استخراج کنندگانی که نود کامل آن را اجرا می کنند، هرگز اجازه عرضه بیشتر از آن را نخواهند داد.

به گفته یکی از حامیان اتریوم ، اگر این ارز EIP 1559 (پیشنهادی برای اصلاح کارمزد های شبکه اتریوم) را قبول کند، حتی از بیت‌کوین هم کمیاب تر خواهد شد. در واقع این یک ایده کاملا شخصی است و تفاوتی را که درباره آن صحبت می کنیم  به وضوح این را نشان می دهد.

پول سخت بودن به معنای کمیاب بودن نیست، بلکه به معنای غیر قابل تغییر و ثابت بودن است. گفته می شود که EIP 1559، اتریوم را  قوی تر می کند. یعنی “اتخاذ یک تغییر بزرگ در سیاست پولی پیشنهاد شده توسط بنیانگذار، اتریوم را پایدارتر و قوی تر خواهد کرد.

بدیهی است هر ارزی که بتواند به راحتی تغییر مثبتی در برنامه انتشار خود ایجاد کند، می تواند سایر مقررات را نیز تغییر دهد. بنابراین، نمی توانید به این ایده که ارزش سهام (دارایی های) شما کاهش نخواهد یافت، اعتماد کنید .

این کار لزوما برای اتریوم “بد” نیست. اتریوم تلاش می کند تا کاری کاملا متفاوت تر از بیت‌کوین انجام دهد و انعطاف پذیر و پرتکاپو بودن استراتژی صحیحی است. اما برای افرادی که به یک پوشش ریسک مقاوم در برابر تورم نیاز دارند، بیت کوین بهتر از اتریوم است.

بیت کوین اهداف ساده ای دارد

عرضه بیت کوین فقط 21 میلیون است و حداکثر مقاومت را در برابر سانسور دارد .

بنابراین، اگر به یک پوشش ریسک در برابر تورم نیاز دارید که به راحتی توسط دولت ها توقیف نشود، بیت کوین بهترین گزینه است. احتمالا بازار برای این ویژگی ساده چندین تریلیون خواهد بود، چون مردم بیش از حد آن را تبلیغ کرده اند و همین برای بیت کوین کافی است.

و دوباره، این لزوما برای اتریوم بد نیست. اگر نگران توقیف دارایی های خود در دادگاه هستید، احتمالا اتریوم به اندازه کافی قوی و مقاوم خواهد بود. اما اگر می خواهید که دست دولت به دارایی های شما نرسد، بیت کوین بهتر است.

سادگی بیت‌کوین

سادگی بیت کوین باعث می شود تا توسط تازه کاران به راحتی قابل درک و پذیرش باشد. تجربه این را می گوید. شرکت های دولتی اکنون بیت کوین می خرند. تعداد زیادی از مدیران دارایی محافظه کار وارد آن شده اند. این طلای دیجیتال است؛ آنقدر هم ترسناک نیست.

بیت‌کوین تمایل به ثبات در برابر تغییرات دارد

این امر باعث پذیرش آسانتر آن توسط دارندگان طولانی مدت شده است. اتریوم با مشکلات عملکردی روبرو شده و جامعه آن تصمیم گرفته است تا با انتقال از الگوریتم اجماع اثبات کار به اثبات سهام یک تغییر “عظیم” در آن ایجاد کند . اما بیت کوین هیچ تغییری نخواهد داشت.

امیدوارم که این موارد برای برخی از طرفداران اتریوم مفید باشد، چون آنها اشاره  به ویژگی های واقعی و منحصر به فردی دارند که بیت کوین در آنها برتر است. به نظر من اتریوم از وجود بیت کوین بهره می برد.بنابراین، امیدواریم که این دو جامعه بتوانند در آینده باهم کنار بیایند.

نکته آخر اینکه بسیاری از افراد جامعه اتریوم، اییاس، ترون و حتی بیت کوین کش  که بیت کوین را به شدت خوار می شمارند، هنوز هم هزارن بیت کوین در اختیار دارند.

منبع cryptonews

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.