در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

هاردفورک دوباره شبکه بیت‌کوین کش

2 1,865

طبق داده های “Coin Dance ” شبکه بیت‌کوین کش (نتیجه هاردفورک بیت کوین) دوباره به دو بلاک چین جدید تقسیم شده است. در حال حاضر، بیت کوین کش ای بی سی (BCH ABC) هیچ نرخ هشی دریافت نکرده، به این معنی که بیت کوین کش نود (BCHN) نرم افزار غالب در شبکه بیت کوین کش خواهد بود.

وقتی برخی از نودهای شبکه یک هاردفورک را می پذیرند و برخی دیگر این کار را  نمی کنند، بلاک چین به دو نسخه متفاوت تقسیم می شود: یکی با نرم افزار قدیمی و دیگری با نرم افزار جدید.

آخرین “بلاک مشترک” قبل از هاردفورک بلاک شماره 661647 بود که استخر بایننس آن را استخراج کرد. اولین بلاکی که بلاک چین بیت‌کوین کش را تقسیم کرد، توسط AntPool استخراج شد. از زمان تقسیم بلاک به بعد، نرخ هش به نفع بلاک چین بیت کوین کش نود بوده، چون استخراج کنندگان 27 بلاک متوالی را در این شبکه استخراج کرده اند، در حالی که در بلاک چین بیت کوین کش ای بی سی هیچ بلاکی استخراج نشده است.

البته، قبل از هارد فورک، 80 درصد از استخراج کنندگان پشتیبانی خود از بیت کوین کش نود را اعلام کرده بودند.

اختلاف بین دو بلاک چین

گروهی از توسعه دهندگان بیت‌کوین کش به رهبری آموری سشی ( Amaury Sechet ) یک به روزرسانی در شبکه بیت‌کوین کش پیشنهاد کردند که شامل یک “قانون کوین بیس” جنجالی جدید بود. طبق این قانون 8 درصد از بیت کوین کش های استخراج شده باید به صندوق توسعه مالی تحت مدیریت آموری سشی انتقال داده شوند. انجمن بیت کوین کش نود ضمن مخالفت با این قانون جدید، ” مالیات استخراج کننده” را از کد منبع خود حذف کرد. طرفداران بیت کوین کش نود اصرار دارند که نیازی به این قانون نیست. آنها ادعا می کنند که می توانند بدون مالیات استخراج کننده یا توسعه، سرمایه این بلاک چین را تامین کنند.

تاثیر هاردفورک بر قیمت بیت‌کوین کش

قیمت بیت کوین کش قبل از هاردفورک 7.5 درصد کاهش یافت و از سطح 256.82 دلار به سطح 237.54 دلار رسید. از زمان اعلام این هاردفورک، قیمت بیت کوین کش نوسانات زیادی داشته است. قیمت آن در 23 اکتبر به سطح 276 دلار رسید و از زمان کاهش 26 درصدی قیمت در ابتدای ماه سپتامبر، در محدوده 230 تا 280 دلار در نوسان بوده است.  در حال حاضر، این ارز در حدود سطح 250 دلار معامله می شود.

بیت‌کوین کش
نمودار قیمت بیت کوین کش قبل از تقسیم شدن به زنجیره های جدید

اگر بیت کوین کش ای بی سی نتواند قدرت هش کافی برای تولید یک بلاک چین پایدار و بادوام را جذب کند، بلاک چین ABC “از بین” خواهد رفت.

اکثر صرافی های بزرگ ارز رمزنگاری اعلام کرده اند که احتمالا از بیت کوین کش نود پشتیبانی خواهند کرد.

منبع coindesk cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظر
  1. ایمان می گوید

    با سلام.هاردفورک بیت کوین کش کی به اتمام میرسه وکی قابل معامله میشود

    1. حسن صادقی می گوید

      سلام. طبق اطلاعات مندرج در متن “هاردفورک بیت کوین کش تا 6 روز دیگر” هاردفورک در 15 نوامبر (25 ابان) انجام شده و از 16 نوامبر معاملات ان از سر گرفته شده اند.