در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

سه دلیل افت اخیر قیمت بیت کوین

0 4,514

بر اساس داده های موجود در سایت کوین سرا، بیت کوین طی هفته گذشته حدود 7 درصد کاهش داشته که تعجب تحلیلگران را برانگیخته است. در این مقاله علل اصلی رسیدن بیت کوین به سطوح حمایت جدید را بیان خواهیم کرد.

قراردادهای آتی CME بیت کوین

آغاز سقوط اخیر بیت کوین در روز چهارشنبه، قیمت را برای اولین بار از ماه جولای به زیر سطح 9500 دلار کشاند.

از آنجا که تعیین کاتالیست قطعی این روند نزولی دشوار است، بعضی می گویند باید به بورس کالای شیکاگو و سایر پلتفرم های مبادله کننده مشتقات رمزنگاری نگاهی داشته باشیم. از اینرو، بسیاری از سرمایه گذاران به منظور خرید قراردادهای آتی که مهلت آنها رو به اتمام بود، دارایی های خود را فروخته و عامل ایجاد روند نزولی شدند. در حال حاضر، تقریبا نیمی از اشتیاق خرید قراردادهای آتی بیت کوین از بین رفته است.

دیو بالتر، مدیرعامل فلیپ ساید کریپتو در گفتگو با خبرگزاری بلومبرگ بیان کرد:

به نظر ایجاد فشار فروش برای پرداخت قراردادهای آتی که تنها تا جمعه مهلت داشتند، منجر به این روند شده است.

با توجه به حجم مبالات پایین فعلی، نمی توان از این فروش یکباره به سادگی گذشت. جف دُرمن، مدیرعامل آرکا گفت:

نیمی از فضای رمزنگاری در فستیوال برنینگ من (Burning Man) حضور دارند و نیمی دیگر نشسته و هیچ کاری انجام نمی دهند. حجم مبادلات پایین است و بروز حرکت در بازار اندکی طول خواهد کشید. تا پایان هفته مهلت پرداخت برای قراردادهای آتی به اتمام خواهد رسید.

راه اندازی پلتفرم باکت

باکت، ارائه دهنده قراردادهای آتی بیت کوین روز چهارشنبه پس از چندین بار تاخیر اعلام کرد، پلتفرم خود را در 23 سپتامبر راه اندازی می کند. جالب اینجاست این شرکت از سپتامبر انبار خود را در دسترس مشتریان نهادی قرار خواهد داد.

باکت در 28 آگوست 2019 در توییتر نوشت:

انبار ما به منظور آماده شدن جهت راه اندازی قراردادهای آتی روزانه و ماهانه باکت بیت کوین در 23 سپتامبر، شروع به ذخیره سازی ایمنِ بیت کوین مشتریان در 6 سپتامبر  می کند.

این قراردادها ارائه و تحویل فیزیکی بیت کوین را با استفاده از بازارهای قانونی و نظارت فرد به فرد قادر می سازند.

در حالی که فکر می کنید این باید نشانه ای صعودی برای قیمت بیت کوین باشد، یک پیچیدگی وجود دارد. باکت نهادهای سرمایه گذاری را هدف قرار داده و این طبیعی است که آنها سعی می کنند در پایین ترین قیمت ممکن وارد بازار می شوند. از اینرو، احتمال دارد که نهنگ ها سعی بر فشار آوردن به سطوح حمایت به منظور هدایت سرمایه گذاران جزء به سمت فروش، در مواقع ترس از دست دادن فرصت کنند.

چین مایل به آرام ساختن جنگ اقتصادی

طی چند ماه گذشته و در بحبوحه جنگ اقتصادی چین و آمریکا بیت کوین از موقعیت خود به عنوان یک پناهگاه امن برای محافظت از دارایی ها سود برده است. هر چند پنجشنبه، یکی از مقامات چین اشاره کرد، این کشور با ملایمت به دنبال برطرف ساختن این وضعیت است. این باعث تقویت بازارهای سهام شد اما فشار بیشتری به بیت کوین وارد کرد.

گائو فنگ، سخنگوی وزارت تجارت چین گفت:

ما قاطعانه تشدید جنگ اقتصادی را رد می کنیم و مایل به مذاکره و همکاری به منظور حل این مشکل با ملایمت هستیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.