در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

فهرست شدن فلوکی و پپه در صرافی بایننس

0 759

قیمت میم کوین پپه (PEPE) پس از فهرست شدن در صرافی های بزرگی مانند بایننس و کوکوین افزایش قابل توجهی یافت. قیمت این توکن در روز پنجشنبه در حدود 0.0000013 دلار  بود، ولی انتشار خبر فهرست آن در بایننس منجر به افزایش چشمگیر آن شد. ارزش بازار پپه سه هفته بعد از عرضه در 14 آوریل 2023، به بالای 1 میلیارد دلار رسید و این میم کوین  در بین 100 ارز برتر بازار قرار گرفت.

پپه یک میم کوین بحث برانگیز بوده که یک تیم ناشناس آن را براساس یک شخصیت کارتونی ساخته و هیچ کاربردی ندارد. در واقع، این بحث دقیقا به دلیل منشا نامشخص این توکن به وجود آمده است. وب سایت رسمی پپه نیز یک پست سلب مسئولیت منتشر کرده که سرمایه گذاری در این توکن را به روش زیر توضیح می دهد:

پپه یک میم کوین فاقد ارزش ذاتی یا انتظار بازده مالی است. هیچ تیم یا نقشه راه رسمی ندارد. این کوین هیچ گونه مورد استفاده ای نداشته و فقط برای اهداف سرگرمی ایجاد شده است.

پپه مسیری مشابه دوج کوین و شیبا اینو را طی می کند

در حال حاضر، به نظر می رسد که پپه مسیری مشابه دوج کوین و شیبا اینو را طی می کند. قیمت دوج کوین در سال 2021 بیش از 23000 درصد افزایش یافت که دلیل عمده آن حمایت صریح ایلان ماسک از این ارز در توییتر بود. همچنین، شیبا اینو پس از استفاده از دوج کوین به عنوان سکوی پرشی برای محبوبیت خود، در طول بازار صعودی در سال 2021 بیش از 1250 درصد رشد کرد.
دوج کوین چیست؟ آموزش کامل دوج کوین
شیبا اینو چیست و چه تفاوتی با دوج کوین دارد؟

سرمایه گذاری در میم کوین ها به دلیل فقدان هرگونه فاندامنتال زیربنایی و همچنین نوسانات شدید (که منجر به افزایش یا کاهش شدید قیمت می شود)، ریسک بالایی دارد. با بررسی دقیق تر فعالیت های درون شبکه ای می توان فهمید که برخی از معاملات پپه از سوی افراد تیم آن انجام شده اند.

براساس داده های سرویس تحلیل بلاک چین “Lookonchain”، پنج آدرس که ظاهرا مرتبط با تیم پپه هستند، در یک بازار با نقدینگی پایین سود 1.23 میلیون دلاری داشته اند. آنها 8.87 تریلیون پپه را با قیمتی پایین خریداری کرده اند و بیش از 90 درصد از دارایی های خود را در یونی سواپ برای سیو سود فروخته اند.
یونی سواپ چیست و چگونه می توان از این صرافی استفاده کرد؟

فروش پپه
نمودار خرید و فروش پپه

لازم به ذکر است که برخی از دارندگان بزرگ پپه صرافی های متمرکز هستند. براساس داده های ردیابی شده توسط تحلیلگر “008.eth”، نهنگ های غیر صرافی این توکن اخیرا موقعیت های خود را کاهش داده اند که این مصادف با سیو سود آنها در زمان اصلاح قیمت در 3 مه بوده است.

فهرست شدن فلوکی و پپه در صرافی بایننس

صرافی بایننس در روز جمعه 5 مه در ساعت 19:30 بعدازظهر به وقت تهران، توکن های فلوکی و پپه را در منطقه نوآوری (Innovation Zone) فهرست نمود و معاملات اسپات آن را آغاز کرد. 

بایننس در حال حاضر از جفت های FLOKI/USDT،  FLOKI/TUSD، PEPE/USDT و PEPE/TUSD پشتیبانی می کند. برداشت های این دو توکن 6 مه در ساعت 19:30 به وقت تهران آغاز خواهد شد.

بایننس همچنین اعلام کرد که کاربران تا اطلاع ثانوی از کارمزد صفر بازارساز (maker) برخوردار خواهند بود. علاوه براین، بایننس ظرف 48 ساعت پس از فهرست کردن فلوکی و پپه (یعنی 7 مه در ساعت 19:30 ) آنها را به عنوان دارایی های قابل استقراض با جفت های مارجین در Isolated Margin اضافه خواهد کرد.

افزایش قیمت پپه و فلوکی بعد از اعلامیه بایننس

قیمت فلوکی بعد از اعلامیه بایننس با بیش از 57 درصد افزایش به سطح 0.00005198 دلار رسید. قیمت این توکن در روز پنجشنبه در سطح 0.00003396 بود و در زمان انتشار این مطلب در حدود سطح 0.000042 دلار نوسان می کرد. همچنین فلوکی با ارزش بازار نزدیک به 435 میلیارد دلار در جدول ارز رمزنگاری در رتبه 91 بود. 

قیمت پپه نیز بعد از اعلام فهرست در بایننس با 119 درصد رشد به سطح 0.000003231 رسید. قیمت این توکن پس از آغاز معاملات در ای صرافی تا سقف 0.00000439 افزایش یافت، سپس با کاهش شدید مواجه شد و تا حدود 0.0000021 دلار سقوط کرد. در زمان انتشار این مطلب، قیمت پپه در حدود سطح 0.0000027 دلار در نوسان بود.

پپه
نمودار یک ساعته پپه در بایننس

فلوکی در آغاز یک پروژه میم کوین بود و از زمان راه اندازی آن تاکنون چندین محصول ، مانند یک بازی مبتنی بر NFT، کلکسیون های NFT و یک کارت اعتباری کریپتو ارائه کرده است.

قبل از فهرست شدن فلوکی و پپه، چانگ پنگ ژائو در توییتی به جامعه ارز رمزنگاری هشدار داد که مراقب نوسانات بالای این دو میم کوین باشند. از نظر سی زی، میم کوین ها و ارزهای رمزنگاری ریسک بالایی دارند. همانطور که او همیشه تاکید کرده، فهرست شدن در بایننس به معنای رای اعتماد به توکن ها نیست و قیمت بیشتر آنها ممکن است بعد از فهرست کاهش یابد.

شایعه فهرست شدن پپه در صرافی جمینی

تایلر وینکلوس در روز پنجشنبه یک ایموجی قورباغه توییت کرد که باعث ایجاد شایعات در بین جامعه پپه در مورد فهرست شدن این میم کوین در این صرافی شد. پس از این توییت، یک توییت دیگر توسط کامرون وینکلوس با همین ایموجی به علاوه عبارت “sounds rare” (به نظر کمیاب است) منتشر شد.

پس از این دو توییت، شایعاتی به سرعت پخش شد مبنی بر این که صرافی جمینی ممکن است در حال برنامه ریزی برای فهرست کردن پپه باشد که قیمت آن از زمان عرضه تاکنون بیش از 20000 برابر شده است. تیم توسعه این میم کوین با انتقال دارایی های خود به یک کیف پول مالتی بیشتر بر این شایعات دامن زدند.

دلیل این امر این است که صرافی های بزرگ تر اغلب از تیم توسعه یک توگن می خواهند که وجوه خود را قبل از فهرست شدن به عنوان وثیقه قفل کنند. بنابراین، گمانه زنی ها در مورد فهرست شدن احتمالی در یک صرافی بزرگ دیگر بالا گرفت و توییت های وینکلوس جامعه را متقاعد کرد که صرافی بعدی که پپه را فهرست می کند، جمینی خواهد بود.

منبع Cointelegraph binance newsbtc

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.