در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

رشد 400 درصدی توکن های متاورس در یک سال گذشته

0 896

براساس گزارش جدید کراکن اینتلیجنس (Kraken Intelligence)، توکن های متاورس و توکن های صرافی در یک سال گذشته شاهد رشد مثبت بوده اند. توکن های متاورس عملکرد بسیاری بهتری نسبت به سایر ارزهای رمزنگاری بازار داشته اند و رشد حدود 400 درصدی را در یک سال گذشته به ثبت رسانده اند.

طبق داده های گزارش ماه مه 2022 کراکن اینتلیجنس و کوین‌گکو، ارزهای متاورس که بیشترین افزایش را داشته اند عبارتند از: دیسنترالند(MANA) با 41 درصد، سندباکس (SAND) با 470 درصد، اکسی اینفینیتی (AXS) با 511 درصد و استپن (GMT) با 746 درصد. توکن های متاورس را می توان برای پرداخت کارمزد تراکنش ها، خرید زمین مجازی و مشارکت در فعالیت های بلاک چین استفاده کرد.

گروه بعدی که بیشترین افزایش را در یک سال گذشته داشته، توکن های صرافی با 6 درصد رشد بودند. همه گروه های دیگر ارز رمزنگاری شاهد عملکرد منفی قیمت در همین بازه زمانی بودند که از منفی 13 برای بیت کوین تا منفی 72 درصد برای دیفای متغیر بود.

متاورس
گزارش کراکن

محبوبیت بازی های بلاک چین و پلتفرم های متاورس

بازی های بلاک چینی که از توکن های NFT استفاد می کنند و پلتفرم های متاورس در سال 2022 بسیار محبوب بوده اند. براساس داده های DappRadar، با وجود روند نزولی و کاهش قیمت در کل بازار ارز رمزنگاری، تعداد کل کاربران این بازی ها در حدود 1 میلیون کاربر در روز ثابت مانده است.

گزارش کراکن افزود اگرچه تعداد کاربران روزانه در ماه مه ثابت بود، حجم معاملات روزانه بخش NFT شاهد کاهش شدید 87.1 درصدی بود.

همه گروه های ذکر شده در گزارش کراکن (از جمله توکن های متاورس و صرافی ها) در 30 و 90 روز گذشته رشد منفی داشته اند. توکن های متاورس با کاهش 42 درصدی و بالاترین نوسان (173 درصد) بدترین بازنده ها در 30 روز گذشته بوده اند.

علیرغم حرکت های کوتاه مدت قیمت، سرمایه گذاران با ورود سرمایه خود به این بخش از آن حمایت مالی می کنند. گزارش سه ماهه اول DAppRadar در مورد بازی ها نشان می دهد که 2.5 میلیارد دلار سرمایه برای حمایت از بازی های بلاک چین و پروژه های متاورس در سه ماهه اول سال 2022 جمع‌آوری شده است. طبق این گزارش، سرمایه‌گذاران مشتاق بودند از بازی ها حمایت مالی کنند، چون 52 درصد از کل فعالیت های بلاک چین متعلق به اپلیکیشن های غیر متمرکز (DApps) بازی بود. این گزارش می افزاید:

با این سرعت، پروژه‌های بازی P2E و پروژه‌های مرتبط با متاورس در سال جاری میلادی 10 میلیارد دلار سرمایه جذب خواهند کرد تا به توسعه این صنعت ادامه دهند.

توکن های لایه یک مانند سولانا و کاردانو با 53 درصد کاهش در 90 روز گذشته و 43 درصد کاهش در 30 روز گذشته، بزرگ ترین بازنده های بازار ارز رمزنگاری بوده اند.

بیت‌کوین و اتریوم در هر سه بازه زمانی محاسبه شده توسط کراکن، کاهش‌های نسبتا کمی در مقایسه با  آلت‌کوین‌ها داشته‌اند.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.