در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

3 مدل بازی بلاک چینی که ممکن است در سال 2022 باعث رونق این بازی ها شوند

0 981

بلاک‌ چین‌ ها فقط برای انجام تراکنش و ایجاد ارزها نیستند؛ یکی از کاربردهای جدید آنها انجام بازی رمزنگاری است. مدل بازی برای کسب درآمد در سال 2021 رونق زیادی گرفت و این پیشرفت تا حد زیادی به لطف بازی اکسی اینفینیتی بود که با دادن مالکیت کامل دارایی های درون بازی به کاربران،مدل سنتی بازی را بر هم زده است.

بازی اکسی اینفینیتی خیلی سریع پیشرفت کرد و منجر به ایجاد علاقه به بازی های بلاک چینی  p2e ( بازی برای کسب درآمد) شد که انتظار می رود این روند در سال 2022 نیز ادامه یابد. 

اگرچه هیاهوی اولیه که باعث رشد سریع بازی های P2E در سال 2021 شد تا حدودی فروکش کرده است، پروژه هایی وجود دارند که می توانند موجب رونق گرفتن مجدد این مدل بازی ها در سال جاری میلادی شوند. در این مطلب به بررسی سه پروژه تاثیرگذار بر این صنعت می پردازیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بازی های بلاک چینی می توانید به مطلب زیر مراجعه نمایید:
بازی رمزنگاری یا بلاک چینی چیست و چگونه می توان از آن کسب درآمد کرد؟

مدل های تقسیم سود

اولین روندی که در سال 2022 باید به آن توجه کرد، پروژه هایی است که به دنبال استفاده بهینه از علاقه به توکن های غیرقابل تعویض برای ایجاد مدل های تقسیم سود و سرمایه گذاری در توکن های NFT هستند.

هدف این پروژه ها ایجاد فرصت هایی برای گیمرها و سرمایه گذاران از طریق ارائه یک پلتفرم است که در آن سرمایه گذارانی که علاقه ای به بازی کردن ندارند، بتوانند سرمایه گذاری کنند و NFTهایی را برای گیمرهایی که توانایی پرداخت ندارند، فراهم کنند.

در نتیجه، گیمرها برای بازی کردن پاداش دریافت می کنند، در حالی که سرمایه گذاران سهمی از سود را به دست می آورند. یکی از این پلتفرم ها “ییلد گیلد گیمز (YGG )” است. این پلتفرم یک سازمان خودمختار غیرمتمرکز (DAO) و یک انجمن بازی برای کسب درآمد است و بر ایجاد جامعه ای تمرکز دارد که به گیمرها این امکان را می دهد تا از طریق بازی های مبتنی بر بلاک چین درآمد کسب کنند.

کاربران می‌توانند در این پلتفرم NFTهای مورد نیاز بازی‌های مختلف را خریداری یا اجاره کنند و با بازی در پلتفرم‌های مختلف، کسب درآمد کنند. DAO از طریق فروش یا اجاره دارایی های NFT به گیمرها به عنوان بخشی از مدل تقسیم سود، درآمد ایجاد می کند.

برخی از بازی ها و سرمایه گذاری های فعلی که توسط ییلد گیلد گیمز پشتیبانی می شوند، عبارتند از: اکسی اینفینیتی، ایلوویوم (Illuvium)، گیلد آو گاردینز (Guild of Guardians)، استار اطلس (Star Atlas)، اسپلینترلندز (Splinterlands) و سندباکس.

جدیدترین سرمایه گذاری برای جامعه YGG، سرمایه گذاری 50000 دلاری در مرحله اول جذب سرمایه قهرمانان ماویا (Heroes of Mavia) و خرید 330000 دلاری دارایی های زمین NFT در این بازی بود.

آموزش جامعه

روند دیگری که در بخش‌های بازی و NFT در حال ظهور است، جوامعی هستند که بر آموزش اعضای جامعه در مورد نحوه کسب درآمد از طریق بازی تمرکز دارند.

یادگیری بازی های مبتنی بر بلاک چین می تواند چالشی برای تازه واردان باشد و برخی از بازی ها دارای هزینه های اولیه هستند که باعث می شوند تعدادی از گیمرها نتوانند بازی کنند.

برای حل این مشکل، چند پروتکل ایجاد شده اند که برای ارائه دوره های کارآموزی برای گیمرها سرمایه گذاری می کنند. پروتکل مریت سیرکل (Merit Circle) یک سازمان مستقل غیرمتمرکز است که بر توسعه مدل بازی برای کسب درآمد تمرکز دارد. این پروتکل می خواهد به گیمرها کمک کند تا سرگرمی خود را به یک جریان درآمد ثابت تبدیل کنند.

در حال حاضر، انجمن مریت سیرکل داری 2750 گیمر فعال از سراسر جهان (از جمله آسیا، آفریقا، اروپا و آمریکای جنوبی) است که روزانه با انجام یکی از بازی های پشتیبانی شده توسط این پروتکل پاداش دریافت می کنند.

مشابه YGG، مریت سیرکل نیز در دارایی های مبتنی بر جامعه سرمایه گذاری می کند که می توانند توسط گیمرها برای کسب پاداش ها استفاده شوند؛ به طوری که 30 درصد از کل درآمدها دوباره در DAO سرمایه گذاری می شود یا بین دارندگان توکن توزیع می شود.

این پروژه از محتوای آموزشی و جلسات آماده سازی فردی برای کمک به بهبود عملکرد دانش پژوهان در پلتفرم استفاده می کند. این گیمرها تا به امروز بیش از 2 میلیون دلار از انجام بازی ها به دست آورده اند.

دیفای با مدل بازی برای کسب درآمد و NFT ترکیب می شود

سومین روندی که در سال 2022 شکل می گیرد، توسعه پروژه ها و صندوق های سرمایه گذاری است که هدف آنها ترکیب جنبه های مالی غیرمتمرکز (دیفای)، NFT ها و بازی های P2E است.

همانطور که فناوری بلاک چین به مسیر خود به سوی پذیرش گسترده ادامه می دهد، تعداد زیادی از آیتم های دنیای واقعی به صورت دیجیتالی در دفتر کل توزیع شده ثبت خواهند شد و در نهایت مسیری آسان تر از آنچه در حال حاضر وجود دارد برای علاقه مندان به سرمایه گذاری فراهم خواهند کرد.

همچنین امکان مالکیت جزئی برخی از آیتم های گران قیمت مانند هتل یا حق چاپ یک فیلم یا آلبوم موسیقی محبوب را فراهم می کنند.

بلک پول (BlackPool) یکی از این پروژه ها است که در حال حاضر توسط تیمی از مدیران پرتفوی، معامله گران و تحلیلگران اداره می شود. این پروژه قصد دارد در بلند مدت به یک ارائه دهنده پیشرو مشتقات مالی در بازار دارایی های دیجیتال (از جمله شاخص های ارزش گذاری دارایی، مکانیسم های بیمه و استراتژی های مدیریتی فعال) تبدیل شود.

در نهایت، این پروژه به دنبال فراهم کردن دسترسی عمومی به دارایی های کمیاب NFT است که ” کاربران ممکن است نتوانند به تنهایی خودشان آن را بخرند”.

 بلک پول از طریق توسعه ساختار DAO خود اکنون در حال غیرمتمرکز کردن عملیات فعلی خود است. این ویژگی به دراندگان توکن این اختیار را می دهد تا تمام دارایی های NFT که توسط صندوق نگهداری می شود، مدیریت کنند.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.