در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

بازی رمزنگاری یا بلاک چینی چیست و چگونه می توان از آن کسب درآمد کرد؟

0 644

بلاک چین ها فقط برای انجام تراکنش و ایجاد ارزها نیستند. یکی از کاربردهای جدید آنها انجام بازی رمزنگاری است.

تنها در مدتی کوتاه ارزهای رمزنگاری توانستند جایگاه خود را پیدا کنند و طرز فکر ما را در مورد استفاده از پول تغییر دهند. شبکه های بلاک چین پیشرفته در حال طراحی و بهبود کل صنعت هستند. با رایج شدن ارزهای رمزنگاری، توسعه دهندگان بازی به این فناوری جلب شده و در حال حاضر بازی هایی را بر اساس فناوری بلاک چین توسعه می دهند.

اگر چه صنعت بازی های رمزنگاری در مراحل اولیه خود است، اما طرفداران زیاد و وفاداری پیدا کرده. بازی های غیرمتمرکز وعده می دهند آزادی هایی در این بازی ها برای گیمرها وجود دارد که در سیستم های سنتی بازی ها در دسترس نیست. برای آشنایی با نحوه عملکرد بازی های رمزنگاری و آینده این بخش جدید با این مطلب همراه باشید.

بلاک چین چیست؟

برای درک بازی های رمزنگاری باید درباره فناوری بلاکچین اطلاعاتی داشته باشید. به عنوان فناوری پشت بیت کوین، اتریوم و سایر ارزهای رمزنگاری، بلاک چین قلب بازی های رمزنگاری است.

بلاک چین در واقع یک پایگاه داده است که در شبکه ای از رایانه ها به اشتراک گذاشته شده و به عنوان سیستمی برای ثبت اطلاعات عمل می کند. هنگامی که داده و اطلاعاتی به این زنجیره اضافه می شود، تغییر یا هک این داده ها تقریبا غیرممکن است و تقلب در سیستم را بسیار دشوار می کند. رایانه های متصل به شبکه برای اطمینان از یکسان بودن تمام نسخه های بلاک چین به طور مداوم بررسی می شوند. بازی های رمزنگاری براساس این فناوری ساخته شده اند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بلاک چین حتما مطلب زیر را مطالعه کنید:
بلاک چین چیست؟ یک راهنمای کامل برای مبتدیان

بازی غیرمتمرکز چیست؟

همانطور که اغلب می دانید، بازی های رایانه ای متمرکز هستند. همه چیز بازی شامل توسعه بازی، پوسته ها، تجهیزات و ارزهای مورد استفاده، محدود به خود بازی است. در نتیجه توسعه دهندگان بازی مالکیت همه چیز را در اختیار دارند و هیچ کس نمی تواند نسخه جایگزین بازی را ایجاد کند.

بازی های رمزنگاری مدل موجود را تغییر دادند و به همه اجازه می دهند بخش کوچکی از بازی را در اختیار داشته باشند. تصور کنید برنامه هایی که خرید کرده اید کاملا در اختیار دارید و یا می توانید خریدها و امتیازات خود را به یک بازی دیگر منتقل کنید. بازی های رمزنگاری همه چیز را ممکن می کنند و به دارایی های دیجیتال ارزش واقعی می بخشند.

بر خلاف بازی های سنتی، داریی های بازی های رمزنگاری در یک سرور متمرکز قرار ندارند. شما مالک مواردی هستید که برای بازی رمزنگاری خرید کرده اید، از جمله اسلحه و پوسته. به جای از دست دادن تمام دارایی های درون بازی در زمان توقف، می توانید آنها را با بازیکنان دیگر معامله کنید و آنها را بفروشید یا بخرید.

در بازی های بلاک چینی بازیکنان و توسعه دهندگان هر دو در یک سو و جهت هستند. هیچکس نتیجه بازی را کنترل نمی کند و هر کسی می تواند کدهای مورد استفاده در اکثر بازی های بلاک چینی را آنالیز کند. این شفافیت به این معنا خواهد بود که اگر توسعه دهنده بروزرسانی را که اکثریت جامعه نمی پسندد اضافه کند، می توان بازی را تقسیم کرد و نسخه های مختلفی را ایجاد نمود.

توکن های غیرمثلی(NFT)

توکن های غیرمثلی دارایی های منحصر به فردی هستند که روی بلاک چین قرار دارند. NFT می تواند یک آیتم درون بازی، یک پوسته نادر، یک اثر هنری یا هر چیز الکترونیک دیگری باشد که نمی توانید با چیز دیگری جایگزین کنید. اکثر NFTها روی بلاک چین اتریوم قرار دارند، اما تقریبا تمام ارزهای رمزنگاری می توانند نسخه های NFT خود را پیاده کنند. NFTها محدود به بازی نیستند و می توانند هزاران کاربرد داشته باشند.

NFT

هر کاربر دارای NFT مخصوص به خود است که کاملا منحصر به فرد خواهد بود. داده های NFT ها شامل ویژگی های منحصر به فردی است که به NFT متصل است. از آنجا که آنها فقط در مقادیر محدودی وجود دارند، نمی توان آنها را جعل کرد و یا تغییر داد. در واقع آنها کلکسیون های ارزشمند هستند. پوسته ها، قهرمانان، سلاح ها و سایر دارایی های درون بازی همگی در بازی های رمزنگاری، NFT هستند. شما میتوانید NFT هایی را که در زمان انجام بازی های رمزنگاری به دست می آورید، در بازار دارایی های دیجیتال بفروشید.

NFT ها قابل تبادل با هم نیستند و می توانند مقادیر متفاوتی داشته باشند. در مقابل ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین قابل تبادل اند. اگر 2 نفر هر کدام یک بیت کوین داشته باشند، هر دو دارایی یکسانی دارند و ارزش دارایی هر دو برابراست.

ساخت بازی بر روی بلاک چین

بازی های رمزنگاری از فناوری بلاک چین برای یکی از این 2 هدف استفاده می کنند. یا به عنوان زیربنا و بستری برای کل بازی و یا فقط برای کسب درآمد و اهداف اقتصادی از بازی. وقتی یک بازی کاملا بر روی یک بلاک چین ساخته می شود، هرگونه تعامل درون بازی ذخیره خواهد شد و به عنوان بلاک های جدید قابل بررسی خواهند بود. نوع دیگر بازی ها فقط از NFT ها برای نشان دادن دارایی های درون بازی استفاده می کنند و به بازیکنان این امکان را می دهد پوسته، سلاح، حیوانات و موارد دیگر را با پول واقعی خرید، فروش و مبادله کنند. همه این بازی ها به نوعی غیرمتمرکز هستند، به ویژه در مقایسه با بازی های ویدیویی سنتی.

چطور بازی رمزنگاری را شروع کنیم؟

برای شروع بازی های رمزنگاری باید ارز رمزنگاری داشته باشید. اکثر بازی ها بر بستر بلاک چین اتریوم ساخته شده اند، بنابراین برای بازی در این پلتفرم ها باید اتریوم داشته باشید. می توانید به راحتی از طریق یکی از صرافی ها اتریوم بخرید و آن را به کیف پول خود منتقل کنید. 

آخرین قدم برای شروع بازی بلاک چینی، انتخاب بازی است که می خواهید انجام دهید.

آینده بازی های بلاک چینی چگونه خواهد بود؟

بازی های رمزنگاری آمده اند که بمانند و می توانید بازی ها را همانطور که می خواهید تغییر دهید. یکی از ارزش های بلاک چین برای بازی های رمزنگاری در توانایی ایجاد یک اقتصاد خُرد است که به کاربران این امکان را می دهد تا دارایی های درون بازی را معامله کنند. با پیشرفت بازی های رمزنگاری بازیکنان بیشتری جذب این سبک خواهند شد. احتمالا بلاکچین و غیرمتمرکز بودن آینده بازی های رایانه ای خواهد بود.

منبع makeuseof.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.