در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

مقایسه تراست والت و متامسک؛ نحوه متصل کردن متامسک به تراست والت

0 1,859

کیف‌ پول‌ های ارزهای رمزنگاری ابزارهای دیجیتالی هستند که شما را قادر می‌سازند ارزهایی مثل بیت‌کوین را ارسال و دریافت کنید. این کیف پول ها اساسا برای ذخیره و مدیریت کلیدهای خصوصی (یا هر دو) جهت انجام تراکنش های ارزهای رمزنگاری برنامه ریزی شده اند. کیف پول ها یک روش عالی برای ایمن نگه داشتن دارایی های دیجیتال و مدیریت آنها هستند.

کیف پول ها علاوه بر ذخیره کلیدهای خصوصی یا عمومی، اطلاعات ما را در صورت لزوم رمزگذاری یا امضا می کنند. اینها عملکردهای ضروری هستند که یک کیف پول ارز دیجیتال انجام می دهد تا دارایی های رمزنگاری ما را ایمن نگه دارد. اکثر کیف پول ها در قالب اپلیکیشن موبایل یا دسک تاپ در دسترس هستند.

کیف پول های متامسک و تراست والت را می توانید از “Google Play” و “Apple Store” دانلود کنید. تراست والت فقط دارای نسخه موبایل و متامسک دارای نسخه موبایل و همچنین افزونه مرورگر است. کاربران می توانند از طریق این دو کیف پول به بازار ارز رمزنگاری و توکن های NFT دسترسی داشته باشند. همچنین قادر به خرید، معامله یا ذخیره ارزهای رمزنگاری خواهند بود. این کیف پول ها از نوع کیف پول گرم هستند و دسترسی بسیار آسان تری را نسبت به کیف پول های سرد فراهم می کنند.

برای اطلاع از نحوه نصب و راه اندازی کیف پول های متامسک و تراست والت به مطالب زیر رجوع کنید:
همه چیز درباره کیف پول تراست والت(trust wallet)؛ نحوه نصب، راه اندازی و کار با تراست والت
نصب، راه‌اندازی و نحوه استفاده از کیف‌پول متامسک

ویژگی های تراست والت

کیف پول تراست والت به شبکه بایننس اسمارت چین(BSC) متصل می شود. کاربران آن می توانند به قابلیت های بایننس و بسیاری از شبکه های دیگر دسترسی داشته باشند. به زودی، کاربران تراست والت و بایننس می توانند به شبکه های سفارشی بیشتر و بسیاری از ویژگی های ادغام و کنترل دسترسی پیدا کنند. چنین ویژگی هایی به کاربران این امکان را می دهند تا کیف پول های متعددی ایجاد کنند و به شگفتی های دنیای ارز رمزنگاری دسترسی داشته باشند.

تراست والت یک کیف پول اتریوم بوده و از طیف گسترده ای از ارزهای رمزنگاری پشتیبانی می کند. کاربران هر وقت که بخواهند می توانند بیت کوین را در این کیف پول ذخیره کنند، دارایی های دیجیتال خود را دریافت یا ارسال کنند و توکن هایی را به آن اضافه کنند. کیف پول تراست والت تعداد بیشماری ارز رمزنگاری را ارائه می دهد که می توان با حداکثر ایمنی و امنیت نگهداری یا در تراکنش ها منتقل کرد.

پشتیبانی تراست والت از طیف وسیعی از ارزهای رمزنگاری

کاربران اتریوم می توانند توکن های ERC721  و ERC20  را از طریق تراست والت ارسال یا دریافت کنند. این نشان می دهد که تراست والت محدود به یک یا دو نوع ارز رمزنگاری یا توکن نیست. توکن های NFT، ارزهای رمزنگاری، توکن های ERC از جمله انواع دارایی های دیجیتال هستند که در این کیف پول در دسترس هستند.

با توجه به این که تراست والت از توکن های NFT و ارزهای رمزنگاری پشتیبانی می کند، می توان NFT ها را با بازی ها و سایر موارد مبادله کرد. بازی های NFT و فعالیت های سرگرمی می توانند به کاربر کمک کنند تا از انجام کار در اوقات فراغت خود سود کسب کند. پلتفرم های “DApp Browser” و “DeFi از دیگر پیشرفت های تراست والت هستند و کاربران می توانند به این دو پلتفرم دسترسی داشته باشند.

شبکه های امنیتی متعددی برای کاربران تراست والت در برابر هرگونه حمله سایبری وجود دارند. تراست والت با تاچ اسکن اثر انگشت (Touch ID)، رمز عبور، اسکن چهره (Face ID) و احراز هویت دو مرحله ای ایمن شده و امنیت دارایی های رمزنگاری کاربر را به حداکثر می رساند. به خاطر داشتن کلیدهای خصوصی در صورت قفل شدن، بسیار مهم است، زیرا این تنها راه دسترسی به وجوه کیف پول و دارایی های رمزنگاری است.

به طور کلی، تراست والت طوری طراحی شده که کاربران می توانند به راحتی در دنیای ارز رمزنگاری ترید کنند. می توان گفت که این کیف پول از نظر دسترسی آسان و ثبت تراکنش ها، شباهت خیلی زیادی به یک کارت بانکی دارد. این یکی از سازگارترین شبکه های بلاک چین است و به کاربران امکان دسترسی آسان و ورود امن به دنیای مالی غیرمتمرکز را می دهد. 

برای درک بهتر استاندارد ERC20 مطلب زیر را بخوانید:
استاندارد ERC-20 چیست؟ توکن های ERC20 چگونه ایجاد می شوند؟

ویژگی های منحصر به فرد تراست والت

  • پشتیبانی از طیف گسترده ای از ارز های رمزنگاری (بیت کوین، اتریوم، بایننس کوین و غیره)
  • قابلیت خرید، فروش و معامله توکن های NFT
  • کلیدهای خصوصی امنیت بالایی را ارائه می دهند
  • کایبر نتورک و مرورگر نسخه سوم وب (Web3) این کیف پول را غیرمتمرکزتر می کنند
  • توکن های ERC، ERC721 ، ERC20 را می توان به راحتی در تراست والت معامله کرد.

کیف پول متامسک

شرکت Consensys در سال 2016 کیف‌پول متامسک را طراحی و به بازار عرضه کرد. این یک کیف‌پول دیجیتالی اتریوم است که سعی می‌کند دسترسی به  اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز، از جمله صرافی‌های غیر متمرکز (DEXs)، پلتفرم‌های بازی و فرصت‌های استیکینگ در بخش مالی غیرمتمرکز (دیفای)، را تسهیل کند. با استفاده از این کیف پول می توان توکن های مبتنی بر اتریوم را از طریق شبکه آن ارسال یا دریافت کرد.

اگرچه کیف‌پول متامسک برای شبکه اتریوم ساخته شده، اما این کیف‌پول اجازه دسترسی به شبکه هایی مانند بایننس اسمارت چین، بیت کوین و دیگر شبکه‌های آزمایشی و برنامه های غیرمتمرکز را می‌دهد.   متامسک در سال‌های ابتدایی عرضه به بازار، فقط در قالب افزونه مرورگر بود. در حال حاضر، این افزونه برای مرورگرهای کروم (Chrome)، فایرفاکس (Firefox ) و برِیو (Brave) در دسترس است. اپلیکیشن موبایل این کیف‌پول در سال 2018 منتشر شد. نسخه موبایل این کیف‌پول برای سیستم عامل‌های اندروید و آیفون نیز در دسترس است.

پشتیبانی متامسک از شبکه های اتریوم و بایننس اسمارت چین

کاربران متامسک می‌توانند اتریوم و سایر توکن‌های ERC-20 را در آن ذخیره کنند و آنها قادر خواهند بود با هر آدرس اتریوم تراکنش داشته باشند. از طرف دیگر، بلاک‌چین اتریوم از قراردادهای هوشمند پشتیبانی می‌کند و برخی از این قراردادها درون این بلاک‌چین توسعه داده شده اند تا بایننس را  با برخی از نرم‌افزارهای غیرمتمرکز همگام‌سازی کنند. بنابراین، متامسک از طریق این کانال ارتباطی از توکن‌های BEP20 نیز پشتیبانی می‌کند.

متامسک یک کیف‌پول دیجیتالی بسیار امن است که به دلیل فناوری کدگذاری اطلاعات کاربر مورد تحسین قرار گرفته و از سال 2016 تاکنون هیچ هکری نتوانسته آن را هک کند. با این حال، متامسک مانند سایر کیف‌پول‌های دیجیتال به اینترنت متصل می‌شود و همیشه خطر نفوذ هکرها به آن وجود دارد. می توانید با کلیدهای حساب به طور ایمن وارد کیف پول خود شوید و تراکنش ها را به موقع مدیریت کنید.

متامسک به کاربران این امکان را می‌دهد تا بدون نیاز به اجرای یک نود کامل، مستقیما به اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز این بلاک‌چین متصل شوند و این مستلزم دانلود بلاک‌چین اتریوم است. قبل از انتشار متامسک، کاربران برای برقراری ارتباط با این اپلیکیشن‌ها باید کلیدهای خصوصی کیف‌پول خود را ارائه می‌کردند که این یک کار بسیار خطرناک بود. در حال حاضر، اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز برای دسترسی به وجوه از متامسک درخواست مجوز می‌کنند، به این معنی که دیگر نیازی به ارسال کلیدهای خصوصی به این اپلیکیشن‌ها نیست و این موجب امنیت بیشتر وجوه کاربر می‌شود.

برای هر تراکنشی که با استفاده از متامسک انجام می‌شود، هزینه گس پیش فرض اعمال می‌شود که به فعالیت شبکه اتریوم بستگی دارد. هرچه فعالیت در این شبکه بیشتر باشد، هزینه پیش فرض گس نیز به همان نسبت بالا خواهد بود.

برای آشنایی با تفاوت های BEP20 و ERC20 مطلب زیر را مطالعه کنید:
تفاوت شبکه هایBEP2، BEP20 ERC20، TRC20 و OMNI چیست؟

ویژگی های منحصر به فرد متامسک

  • پشتیبانی متامسک از توکن‌های ERC-20 و BEP20متامسک با بلاک‌چین اتریوم در تعامل است و یک رابط کاربری ساده و قابل فهم دارد.
  • عبارت بازیابی 12 کلمه‌ای ارائه شده توسط متاسک به کاربران این امکان را می‌دهد تا اطلاعات از دست رفته حساب خود را به طور خودکار بازیابی کنند.
  • کلیدهای عمومی و خصوصی در مرورگر وب کاربر ذخیره شده و در سرورهای متامسک ذخیره نمی‌شوند، بنابراین کاربران این کلیدها را به طور کامل کنترل می‌کنند.
  • انجام تراکنش ها با امنیت کامل
  • امکان ذخیره توکن های NFT 

متامسک در مقابل تراست والت: استفاده از کدام یک ساده تر است؟

کیف پول متامسک امکان ذخیره سازی و مدیریت تراکنش ها و همچنین انتقال توکن ها و ارزهای رمزنگاری را فراهم می کند. این ویژگی ها و عملکردهای متعدد متامسک از طریق اپلیکیشن موبایل و افزونه مرورگر  آن در دسترس هستند. متامسک رابط های کاربری ساده ای را برای اتصال مستقیم و ایمن به اپلیکیشن های غیرمتمرکز (DApps) ارائه می دهد.

تراست والت تراکنش های بسیار ایمن و مطمئن تری را ارائه می دهد و حتی ذخیره دارایی های شما به صورت ایمن انجام می شود. کلیدهای خصوصی کیف پول شما را از دسترسی غیرمجاز ایمن نگه می دارد. با استفاده از تراست والت می توان به راحتی از توکن های NFT و معامله ارزهای رمزنگاری درآمد کسب کرد. از طریق تراست می توان خیلی راحت به پلتفرم های دیفای و اپلیکیشن های غیرمتمرکز متصل شد.

کدام یک در دسترس‌تر است؟

متامسک به صورت اپلیکیشن موبایل و افزونه مرورگر در دسترس است. کاربران می توانند اپلیکیشن را روی موبایل خود نصب کنند یا افزونه مرورگر آن را روی دسک تاپ راه اندازی کنند و به راحتی از این کیف پول گرم استفاده کنند.

تراست والت فقط به صورت اپلیکیشن موبایل و برای سیستم عامل های اندروید و آی اُ اِس در دسترس است. از آنجایی که نمی توان از طریق مرورگر وب به این کیف پول دسترسی داشت، کاربران فقط می توانند این اپلیکیشن را در موبایل خود دانلود و نصب کنند.

کدامیک تراکنش ها را آسان تر می کند؟

کیف پول متامسک دارای ویژگی “custom token” است که می توان از طریق آن توکن ها را به کیف پول اضافه کرد. این کیف پول مانند تراست والت کد QR را ارائه می کند تا به کاربران امکان پرداخت از طریق اسکن کد را بدهد. آدرس QR را نیز می توان به صورت دستی برای پرداخت اضافه نمود. کاربران تراست والت نیز می توانند آدرس QR را به صورت دستی وارد کرده و پرداخت خود را انجام دهند. 

کدام یک رابط کاربری بهتری دارد؟

رابط کاربری متامسک برای برخی از کاربران کمی پیچیده است. به نظر می رسد درک تنظیمات آن کمی سخت باشد. وقتی صحبت از رابط کاربری می شود، اکثر افراد تراست والت را ترجیح می دهند. رابط این کیف پول ساده تر و مطابق با تغییرات روز است.  با گزینه “custom token” می توانید توکن های مورد نظر خود را به فهرست آن اضافه کنید.

کارمزد در تراست والت و متامسک

کارمزد تراکنش ها در متامسک به شبکه ای که کاربران از آن استفاده می کنند، بستگی دارد. اکثر شبکه ها، کارمزد پایینی دارند و مقرون به صرفه هستند. کارمزد تراکنش های شبکه بایننس اسمارت چین با کارمزد تراکنش های شبکه اتریوم متفاوت هستند. اگر کاربران به اندازه کافی تحقیق کنند، می توانند شبکه هایی را انتخاب کنند که کارمزد پایین تری نسبت به سایرین دارند و سپس تراکنش ها را انجام دهند.

تراست والت جزو کیف پول هایی است که برای استفاده از کیف پول یا تراکنش های انجام شده هیچ کارمزدی دریافت نمی کند. این کیف پول حتی برای مبادله ارزهای رمزنگاری از طریق مرورگرهای DApp یا صرافی های غیرمتمرکز (DEX) کارمزدی از کاربران خود نمی گیرد.

برای استفاده زیاد از بلاک چین بیت کوین، کاربران ممکن است مجبور شوند برای هر تراکنش بین 5 تا 10 دلار بپردازند. کارمزد تراکنش های انجام شده از طریق بلاک چین اتریوم حدود 10 دلار است. کیف پول تراست والت بسیار مقرون به صرفه تر و ارجح تر از متامسک است.

نحوه اتصال متامسک به تراست والت

در صورتی که هر دو کیف متامسک و تراست والت را نصب کرده اید، می توانید آنها را به هم متصل کنید. برای متصل کردن انها به عبارت های بازیابی هر دو نیاز دارید.

گام اول: گرفتن آدرس اتریوم

اتریوم
گرفتن آدرس اتریوم

برای شروع، به آدرس اتریوم کیف پول متامسک خود نیاز دارید. برای گرفتن آدرس، در کیف پول متامسک خود روی سه خط در بالا سمت چپ کلیک نمایید و سپس روی “Add funds” ضربه بزنید.  همچنین، روی “کد QR” کلیک کرده و آدرس اتریوم خود را یادداشت کنید.

گام دوم: پیدا کردن عبارت بازیابی در صورتی که آن را یادداشت نکرده اید

متامسک
متامسک

اگر در زمان ایجاد کیف پول، عبارت بازیابی 12 کلمه ای خود را یادداشت نکرده اید می توانید این مراحل را طی کنید. روی سه خط در بالا سمت چپ کلیک نمایید و سپس روی “Settings” ضربه بزنید. در صفحه بعدی، روی”Security & Privacy” و بعد روی “reveal Secret Recovery Phrase” کلیک کنید. در ادامه از شما خواسته می شود که رمز عبور کیف پول خود را وارد کنید. بعد از وارد کردن رمز عبور و کلیک روی “Next”، عبارت بازیابی به شما نشان داده خواهد شد. توصیه می شود که هرگز از عبارت بازیابی خود اسکرین شات نگیرید. آن را روی یک تکه کاغذ بنویسید و در جای امن نگهداری کنید.

گام سوم: دسترسی به صفحه “Import”

تراست والت
تراست والت

اپلیکیشن تراست والت خود را باز کرده و در پایین صفحه سمت راست روی “Settings” کلیک کنید. در صفحه جدید باز شده، روی “Wallets” کلیک نمایید و سپس در بالای صفحه سمت راست، روی علامت “+” ضربه بزنید. با این کار، گزینه های “Create a New Wallet” یا “Already have a wallet” را مشاهده خواهید کرد. همچنین، “Ethereum” را انتخاب کنید. حالا می توانید به صفحه ” import” کیف پول دسترسی پیدا کنید. در این صفحه، روی “Ethereum” کلیک کنید.

گام چهارم : وارد کردن عبارت 12 کلمه ای

برای تشخیص آسان کیف پول خود، نامی که می توانید به راحتی به خاطر بسپارید را در کادر “Name” بنویسید و عبارت بازیابی دوازده کلمه ای را که یادداشت کرده اید، وارد کنید. در صورت داشتن کد “QR”، می توانید آن را اسکن کنید. سپس بر روی “Import” کلیک نمایید.

گام پنجم :تایید 

کیف پول

حالا متنی به شما نشان داده می شود مبنی بر این که انتقال کیف پول شما انجام شده است. برای باز کردن کیف پول خود یک بار دیگر روی منوی گزینه ها و سپس “Folders&Pegs” کلیک کنید. در زیر گزینه “Multicoins Wallet” می توانید حسابی را که در مرحله 4 ذخیره کرده اید، مشاهده کنید. همچنین،  می توانید از آدرس اتریوم که در مرحله اول با آن وارد شده اید استفاده نمایید و موفقیت آمیز بودن انتقال را تایید کنید.

اگرچه کیف پول متامسک عمدتا برای ذخیره توکن های مبتنی بر شبکه اتریوم استفاده می شود، به کاربران اجازه می دهد تا کیف پول هایی را برای شبکه های دیگر مانند بایننس اسمارت چین، پالیگان و RSK ایجاد کنند. اگر بلاک چین های زیادی را در متامسک ایجاد کرده اید، می توانید آنها را به تراست والت متصل کنید.

برای این کار، مراحل ذکر شده در بالا را دنبال کنید، تنها تفاوت در این است که در بخش ” Wallets” در “”Settings روی گزینه “Multi-Coin Wallet” کلیک کنید. سپس، عبارت بازیابی 12 کلمه ای خود را وارد کنید.

منبع Cryptopolitan Cryptopolitan

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.