در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

بیت کوین در منطقه صعودی قرار دارد

2 1,688

قیمت بیت کوین پس از یک روند صعودی سریع در روز دوشنبه همچنان در منطقه صعودی باقی مانده است، اگرچه معاملات این ارز در روز سه شنبه و بامداد امروز یکنواخت بودند.

بیت کوین در ساعت 00:30 بامداد امروز در حدود سطح 9646 دلار معامله شد و طی 24 ساعت گذشته 1 درصد افزایش یافت. 

قیمت بیت کوین در ساعت 04:30 امروز صبح در برخی صرافی های معاملات نقدی نظیر کوین بیس تا حدود سطح 9675 دلار رسید. این ارز پس از کاهش به سطح 9571 دلار، روند صعودی گرفت ولی نتوانست از سطح 9700 دلار عبور کند. در عین حال، قیمت بیت کوین هنوز در بالای میانگین متحرک 10 و 50 روزه قرار دارد که از نظر کارشناسان بازار این یک نشانه صعودی است.

بیت کوین
معاملات بیت کوین در صرافی کوین بیس از 21 ژوئن

حجم معاملات در روز دوشنبه تنها کمی بیشتر از روزهای گذشته بود و حجم معاملات نقدی در صرافی کوین بیس به 112 میلیون دلار رسید. به هر حال، این حجم بالاترین میزان از تاریخ 15 ژوئن به بعد بوده است (در این تاریخ حجم به 171 میلیون دلار افزایش یافت). براساس داده های جمع آوری شده توسط اسکیو (Skew)، حجم معاملات صرافی کوین بیس در روز سه شنبه 63 میلیون دلار بود.

معاملات نقدی بیت کوین
حجم معاملات نقدی در صرافی کوین بیس در ماه گذشته

قطعا حجم مبادلات پایین تر از یک ماه قبل است و معامله گران نگران بازارهای سهام هستند، چون اگر این بازار سقوط کند، به احتمال زیاد قیمت بیت کوین هم کاهش خواهد یافت. ساشا گُلدبِرگ، یک متخصص ارشد تجارت در ارائه دهنده نقدینگی ارز رمزنگاری Efficient Frontier، گفت:

شتاب حرکت خوب به نظر می رسد و بازار ارز رمزنگاری کمی صعودی است. اما دیدگاه ها درباره بازارهای سنتی تغییر نکرده اند و این می تواند روند بیت کوین را متوقف کند.

بیت کوین تاکنون عملکرد بهتری نسبت به بازارهای جهانی سهام داشته و در سال جاری 38 درصد افزایش یافته است.

بیت کوین و شاخص های سهام
بیت کوین و شاخص های سهام

مایکل گُورد، مدیر عامل کارگزاری  Global Digital Assets، می گوید که گزارش های ضعیف در سه ماهه دوم سال برای برخی از شرکت های سهامی عام ممکن است بازار سهام را با سقوط مواجه کند و این می تواند منجر به روند کاهشی قیمت برخی ارزهای رمزنگاری شود. وی افزود:

من فکر می کنم که تا زمان انتشار گزارش های درآمد سه ماهه دوم سال برای شرکت های سهامی عام، شاهد انباشت بیشتر ارز رمزنگاری خواهیم بود و در این صورت من انتظار نوسان بیشتر برای بهتر یا بدتر شدن را دارم.

در عین حال، همه شاخص های اصلی سهام در روز سه شنبه و بامداد امروز سبز بودند. شاخص نیکی 225 ژاپن 0.50 درصد رشد داشت. این شاخص برای به پایان رساندن روز معاملاتی خود در بالاترین سطح، افزایش در کاغذ، حمل ونقل و املاک را تجربه کرد.

 شاخص 100 بورس اوراق بهادار فایننشیال تایمز در اروپا 1.4 درصد افزایش یافت. شاخص های اقتصادی در بخش های تولیدی و خرده فروشی روند افزایشی داشتند. شاخص S&P 500 ایالات متحده آمریکا 0.43 درصد رشد داشت. سهام های فناوری  از جمله اَپِل (با 2.1 درصد رشد) شاهد افزایش قابل توجهی بودند. 

روند صعودی بیت کوین

بیت کوین اصلاح نزولی را از سطح 9780 دلار آغاز کرد و در حدود سطح 9600 دلار  یک سطح حمایت ایجاد کرد. این ارز هم اکنون در حال بدست آوردن شتاب حرکت و شروع یک روند صعودی جدید است.

بیت کوین در بالای منطقه حمایت 9500 دلار و میانگین متحرک ساده 100 ساعته معامله می شود. به نظر می رسد که اصلاح نزولی در حدود سطح 9570 دلار به پایان رسیده است. یک شکست به بالای مثلث نزولی کلیدی با سطح مقاومت 9640 دلار رخ داد. احتمالا این ارز به زودی سطح مقاومت 9700 و9800 دلار را خواهد شکست و به روند صعودی خود ادامه خواهد داد.

بیت کوین
نمودار 1 ساعته قیمت بیت کوین بر حسب دلار

قیمت بیت کوین در روز گذشته از سطح مقاومت کلیدی 9500 دلار عبور کرد و به بالای سطح 9700 دلار و میانگین متحرک ساده 100 ساعته رسید. قیمت یک سقف جدید هفتگی در سطح 9780 دلار تشکیل داد و سپس اصلاح نزولی را آغاز کرد. قیمت سطح 9700 دلار را شکست و وارد یک دوره اصلاح کوتاه مدت شد. در این روند نزولی، سطح حمایتی در حدود 9570 دلار ایجاد شد و قیمت در بالای منطقه 9500 دلار باقی ماند.

یک کف در سطح 9570 دلار تشکیل شد و هم اکنون قیمت در حال افزایش یافتن است. یک شکست به بالای سطح فیبوناچی اصلاحی 23.6 درصد رخ داد. ساختار تکنیکال فعلی نشان می دهد که قیمت بیت کوین می تواند به بالای سطح 9700 دلار برسد. سطح مقاومت اولیه در حدود سطح 9675 دلار است که در نزدیکی سطح فیبوناچی اصلاحی 50 درصد قرار دارد.

اگر روندهای صعودی کنترل حرکت را در بالای سطح های 9670 و 9700 دلار بدست بگیرند، احتمالا قیمت در کوتاه مدت به بالای سطح 9780 دلار خواهد رسید. هدف  احتمالی بعدی برای روندهای صعودی سطح 10000 یا 10200 دلار خواهد بود.

روند نزولی بیت کوین

در روند نزولی، علاقه زیادی به خرید بیت کوین در سطح 9600 دلار وجود دارد. اگر نمودار روزانه در زیر سطح حمایت 9500 دلار بسته شود، احتمالا قیمت به سطح های پایین تر کاهش خواهد یافت. سطح اصلی حمایت بعدی در حدود سطح 9500 دلار است که در زیر آن میانگین متحرک ساده 100 ساعته در سطح 9450 دلار روند نزولی را متوقف خواهد کرد.

شاخص های تکنیکال

روند افزایشی جفت معاملاتی اتریوم / بیت کوین 

اتریوم در ساعت 00:30 بامداد امروز روند صعودی داشت و در سطح 244 دلار معامله شد.  جفت معاملاتی اتریوم/ بیت کوین در حال افزایش به بالاترین سطح خود است و این قوی بودن این ارز را نشان می دهد. این جفت معاملاتی تقریبا در تمام صرافی های ارز رمزنگاری در دسترس است و این صرافی ها اتریوم را بر حسب بیت کوین قیمت گذاری می کنند.

برای مثال، در حال حاضر، یک اتریوم برابر با 0.02565 بیت کوین است. معامله گران با استفاده از این روش می توانند از حرکت قیمت های این دو دارایی بزرگ دیجیتال سود کسب کنند. وقتی که یک معامله گر فکر می کند اتریوم روند صعودی دارد؛ اتریوم را بر حسب بیت کوین می خرد و کسانی که نظر صعودی در مورد بیت کوین دارند، اتریوم را بر حسب بیت کوین می فروشند.

اتریوم
معاملات اتریوم بر حسب بیت کوین

مَتیو فیک، رئیس بخش توسعه بازار صرافی اوکی کوین گفت:

افزایش قیمت  اتریوم را می توان به مالی غیر متمرکز یا دیفای شبکه اتریوم نسبت داد که دارای قابلیت های خدماتی مانند پلتفرم وام دهنده کامپوند است. جفت اتریوم/ بیت کوین یک جفت معاملاتی جالب توجه است، در حال حاضر بحث و گفتگو ها پیرامون موفقیت اخیر کامپوند که منجر به علاقه زیاد به برنامه های دیفای شده، در بازار افزایش یافته اند. اکثر این برنامه ها بر روی شبکه اتریوم انجام می شوند که این می تواند قیمت اتریوم را تقویت کند.

سایر بازارها

بامداد امروز، دارایی هایی دیجیتال دسک سبز بودند. ارزهای برنده شامل زیکش ، دکرد و دش بودند که به ترتیب 11.7 ، 4.1 و 3.7 درصد افزایش قیمت داشتند. همه تغییرات قیمتی در ساعت 00:30 امروز رخ دادند.

در بازار کالاها، قیمت نفت 0.72 درصد کاهش داشت و هر بشکه نفت خام 40.27 دلار معامله شد. قیمت طلا با 0.90 درصد افزایش به سطح 1770 دلار رسید. اوراق خزانه داری ایالات متحده آمریکا روند نزولی داشت. بازده که در جهت مخالف قیمت حرکت می کند، با 3 درصد کاهش به پایین ترین سطح در دو سال گذشته رسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظر
  1. ایران دوستت دارم می گوید

    به همان دلایل که در https://coinsara.com/bitcoin-rallied-thousands-of-percent-when-this-signal-appeared-in-2015-its-back-again/ نوشتم بیت کوین و سایر رمز ارز ها دیگر قابل اعتماد و غیر متمرکز نیستند در این بازار چیزی شفاف نمانده و قیمت بخاطر افزایش ساختگی که بخاطر خبر پی پال به 9700 رسید حال دوباره پنچر شد و به قسمت 9350 رسید. متاسفانه مردم در بازی بازیگردانها گیر کرده اند و سرمایه خرد آنها بشدت تحت خطر است. این در بازار های خاورمیانه که مردمی فقر دارد بیشتر شده و نباید پول مردم این کشورها سخت اینچنین سرمایه های قابل دستکاری شود.
    سودآوری در این بازار صرفا برپایه زیان های سایرین است یعنی حجم بسیاری ضرر خواهند کرد تا عده ای سود کنند. در این بازار تکنیکال ها و فاندمنتال ها همگی قابل اطمینان نیستند و اصولا نمی دانید چه می شود و اگر کسی به شما پیش بینی داد حتما اسنادی که آنرا تایید می کند بخواهید. چشمتان را باز کنید

    1. Hesam می گوید

      بر عکس افراد زیادی هستند که هر روز سود می کنند. به یاد بیاور زمانی که همین بیت کوین 50 دلار بوده که راحت میتونستی حداقل 20 تا بخری . حالا شده 9350 دلار و بالغ بر 180 میلیون تومان. پس کسی ضرر نمیکنه اگه راهش رو بلد باشه. هستن افرادی که از همین نوسانات هر روز استفاده می کنند و سود خوبی هم نصیبشون میشه. من خودم یکی از همین افرادم.