در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

5 نکته ای که هر سرمایه گذار مبتدی باید بداند

0 3,445

بیت کوین در سال های اخیر شور و هیجان زیادی در دنیای سرمایه گذاری به پا کرده است و افراد زیادی مایل هستند تا اولین قدم بزرگ خود را در این صنعت بردارند. تحقیقی که با استفاده از  بیت کوین به عنوان نمونه در مورد ارزهای رقابتی انجام شده، نشان می دهد که چقدر این ارز محبوبیت یافته است و تعداد زیادی از آن بهره می برند. البته، این می تواند گول زننده باشد، زیرا این ارز ریسک های خود را دارد و ممکن است که شخص در نهایت ضرر کند.

ابتدا تحقیق کنید

مانند هر شکل دیگری از سرمایه گذاری باید ابتدا تحقیق کرد. قانون مشترک در تمام اشکال سرمایه گذاری این است که روی چیزی که از آن شناختی ندارید، سرمایه گذاری نکنید. با توجه به این که چنین سرمایه گذاری یک ریسک نیز هست، از نحوه کار آن دارایی اطلاعاتی بدست بیاورید و بدانید که احتمال از دست دادن سرمایه وجود دارد. امروزه ابزارهای معاملاتی خودکار نظیر بیت کوین برای آسان تر کردن این روند در دسترس هستند. برای مطالعه اصول اولیه سرمایه گذاری وقت بگذارید و به تدریج پله های ترقی را طی کنید.

عجله نکنید

هر معامله گر مبتدی مانند سایر معامله گران، منتظر کسب درآمد است. باید یاد بگیرید که آهسته به پیش بروید و عجله نکنید. بیت کوین تا سال ها ممکن است باشد، اما باید این را هم بدانید که هیچ کس درمورد آینده خود مطمئن نیست. زمان خوبی نیست که تمام سرمایه خود را صرف سرمایه گذاری در بیت کوین کنید. ابتدا اندکی از سرمایه خود را به این ارز اختصاص دهید و با کسب اطلاعات کافی در مورد آن، می توانید در مورد نحوه افزایش سرمایه گذاری خود تصمیم بگیرید.

روی یک ارز سرمایه گذاری نکنید

زیاد در مورد بیت کوین هیجان زده نشوید و تمام سرمایه خود را در آن سرمایه گذاری نکنید. یک پیشنهادی که به شما در انتخاب سرمایه گذاری هوشمندانه کمک می کند این است که تمام تخم مرغ های خود را در یک سبد قرار ندهید. اگر تصمیم به سرمایه گذاری در ارزهای رمزنگاری گرفته اید، می توانید به غیر از بیت کوین ارزهای دیگر نظیر ریپل، اتریوم، بیت کوین کش و لایت کوین را به سبد خود اضافه کنید تا حاشیه امنی داشته باشید. 

متنوع‌ سازی یک روش مدیریت ریسک است که انواع مختلفی از سرمایه‌گذاری‌ها را در یک سبد سرمایه‌گذاری ترکیب می‌کند. منطق پشت این روش بیان می‌کند که مجموعه‌ای از انواع مختلف سرمایه گذاری‌ها، به صورت معمول، سود بالاتری نصیب معامله گر خواهد کرد و ریسک پایینی نسبت به سرمایه گذاری تک ارزی دارد.

ایمن بمانید

جرایم سایبری رو به افزایش بوده و در فضای ارز رمزنگاری چشمگیر هستند. یکی از راه های ایمن، نگه داشتن بیت کوین در کیف پول است، اما ابتدا باید مطمئن شوید که کیف پول ایمنی سطح بالایی دارد. اگر دقت نکنید، تراکنش های شما ممکن است هک شوند و در نتیجه  سرمایه خود را از دست بدهید. هیچ  برگشت سرمایه ای در بیت کوین وجود ندارد، بنابراین باید از ورود به چنین شرایطی خودداری کنید.

برای نوسانات آماده باشید

بازار بیت کوین غیرقابل پیش بینی است، اما همانطور که اکثر سرمایه گذاران توصیه می کنند،  سهام را بخرید و آن را نگه دارید یا آن را فراموش کنید. همچنین، هنر متنوع سازی را کاملا یاد بگیرید و  روی دیگر ارزها هم سرمایه گذاری کنید تا با روند نزولی یک ارز سرمایه خود را از دست ندهید. برای استفاده بیشتر از افزایش و کاهش قیمت بیت کوین، همیشه سرمایه گذاری های بلند مدت را در نظر بگیرید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.