در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

شاخصی که نشان دهنده احتمال صعودی شدن روند است

1 1,161

از زمانی که قیمت بیت کوین از بالاترین سطح خود در سال 2018 کاهش یافت، سرمایه گذاران به این فکر می کنند که آیا روند صعودی بعدی بازار ارز رمزنگاری شروع خواهد شد یا نه.

  یک شاخص مهم که شروع تعدادی از روندهای تاریخی روند صعودی بیت کوین را پیش بینی کرده، نشان می دهد که روند صعودی بعدی به زودی آغاز خواهد شد.

رسیدن شاخص کلیدی بیت کوین به منطقه خرید 

شرکت تحلیلی گلس نود در تاریخ 18 ژوئن اظهار داشت که مضرب پیول (Puell Multiple) پس از حدود سه هفته دوباره به منطقه خرید برگشته است. مضرب پیول از تقسیم ارزش بیت کوین های تولید شده در یک روز (بر حسب دلار) بر میانگین متحرک 365 روزه ارزش بیت کوین های تولید شده روزانه بدست می آید.

به لحاظ تاریخی، رسیدن مضرب پیول به منطقه خرید (نمودار زیر) بیانگر شروع روند صعودی بازار است. هنگامی که بیت کوین در سال 2015 به سطح 200 دلار کاهش یافت، این شاخص برای مدت کوتاهی وارد منطقه خرید شد و در سال های بعد قیمت بیت کوین هزاران درصد رشد کرد. زمانی که قیمت این ارز در پایان سال 2018 به سطح 3150 دلار رسید، این شاخص دوباره به منطقه خرید وارد شد. این سابقه تاریخی نشان می دهد که به زودی بیت کوین روند صعودی بلند مدتی را آغاز خواهد کرد.

بیت کوین
ضریب پیول بیت کوین

فاکتورهای دیگر نیز به نزدیک شدن روند صعودی بیت کوین اشاره می کنند

مضرب پیول تنها شاخصی نیست که نشان می دهد بیت کوین به زودی یک روند صعودی را آغاز خواهد کرد. سختی شبکه بیت کوین در اوایل ماه جاری کاهش یافت تا اطمینان حاصل شود که در هر ساعت 6 بلاک یا هر 10 دقیقه یک بلاک استخراج می شود. برخی معتقدند که این نشانه “فروش توسط استخراج کنندگان و خروج آنها از شبکه” است، اما برخی دیگر خوشبین تر هستند.

نونیا بیزنیز، تحلیلگر نمودارهای قیمت، با استناد به نمودار زیر از اقدامات کلان قیمت و کاهش سختی در تنظیمات ماهانه نوشت:

امروز نهمین ماه کاهش سختی استخراج بیت کوین است ولی این بار فرق دارد، چون برای اولین بار بعد از هاوینگ اتفاق می افتد. کاهش سختی در تنظیمات ماهانه ممکن است سیگنال فروش توسط استخراج کنندگان و کف های بازار باشد.

تنظیم سختی ماهانه
تنظیم سختی ماهانه

اصلاح کوتاه مدت قیمت

روندهای صعودی ممکن است کنترل روند بیت کوین را در اختیار داشته باشند، اما سرمایه گذاران نباید خوش خیال باشند. طبق گزارش های قبلی، یکی از معامله گران اظهار داشت که روند صعودی شکل گرفته پس از کاهش به سطح 3700 دلار در ماه مارس، درهم خواهد شکست. وی با اشاره به نمودار زیر نوشت:

در حالی که پیش بینی من افزایش قیمت در معاملات روزانه است، دلایلی دارم که باید در اینجا احتیاط کنم. نشانه هایی از شکست دیده می شوند و نمی خواهم درگیر یک موقعیت ناخوشایند شوم، اگر روند تغییر کند.

بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین

به اعتقاد یکی دیگر از معامله گران سناریویی وجود دارد که در آن قیمت بیت کوین از سطح 9000 دلار 40 درصد اصلاح خواهد شد. وی خاطرنشان کرد که اصلاح قیمت در میانه روند صعودی امری عادی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
 1. ایران دوستت دارم می گوید

  با تشکر از زحمات شما
  می خوام به عنوان یک خواننده عنوان کنم مطالب نوشته شده چندان قابل فهم و برداشت نیستند! بنوعی گویا خواسته شده چند مطلب بیان شود و نوشتار تمام شود!
  اینچنین به نظر می رسد که ذهن خوانده نادیده گرفته شده است و ما باید آنرا بهمین صورتی که نوشته شده مانند یک داستان معمولی بپذیریم. خواننده در برخورد با این سطح نوشتار به چه فاکتورهایی باید توجه کند ، از چه ورودی و خروجی استفاده کند و این شاخص یا خروجی به چه صورت است و یا چگونه این نتیجه ای را نشان داده که نشانگر موقعیت خرید است و منابع همگی نادیده گرفته شده و با عنوان مطلب در تناقض هم است. سختی شبکه وقتی کاهش می یابد چرا باید فورا منجر به فروش دارایی ها شود و آیا فقط کاهش سختی شبکه می تواند استخراج کنندگان را وادار به فروش کند و اگر استخراج کنندگان باید دارایی خود را بفروشند چگونه باعث صعودی شدن روند قیمت که در عنوان متن نوشته شده خواهد شد؟!
  لطفا در نوشتار مسائل تکنیکی و علمی و تحلیلی نهایت دقت را بفرمایید و منابع و ورودی و خروجی ها و آنچه که این شاخص ها حاکی از موقعیت خرید یا فروش هستند و نمایش می دهند را بنویسید .
  فقط دنبال کننده حرف های دیگران نباشیم و نقد و بررسی هم نیاز است!