در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

کاهش شدید قیمت بیت‌کوین و سایر ارزهای رمزنگاری پس از تپ روت

0 551

قیمت بیت‌کوین در 24 ساعت گذشته با اصلاح شدیدی روبرو شد و نمودار ماهانه آن قرمز شد و دستاوردهای ماه نوامبر خود را از دست داد. این نشان می‌دهد که اشتیاق سرمایه‌گذاران نسبت به بروزرسانی تَپ‌روت بلاک‌چین این ارز در حال کاهش یافتن است. در ماه اکتبر، برخی از تحلیلگران هشدار دادند که با توجه به افزایش حدود 40 درصدی قیمت بیت‌کوین در چند ماه گذشته، ممکن است در این بروزرسانی قیمت افزایش پیدا نکند.

با این حال، باید منتظر ماند و دید که آیا سرمایه‌گذاران به امید سودهای بلندمدت به خرید و انباشت خود ادامه خواهند داد یا خیر. مارکوس سوتیریو، از تریدرهای کارگزاری گلوبال بلاک (GlobalBlock) در ایمیلی به کوین دسک نوشت:

از نظر تاریخی، قیمت بیت‌کوین پس از بروزرسانی‌های این بلاک‌چین در گذشته، افزایش یافته است. بنابراین، بسیاری معتقدند که احتمالا تاریخ دوباره تکرار خواهد شد.

در کوتاه مدت، شاخص‌های تکنیکال کاهش شتاب حرکت صعودی را نشان می‌دهند. این بدان معناست که اصلاح فعلی می‌تواند تا منطقه حمایت 60000 تا 57000 دلار ادامه داشته باشد و این گونه اصلاح قیمت در روند صعودی طبیعی به نظر می‌رسد.

الکس کوپتسیکویچ، تحلیلگر FxPro، در ایمیلی نوشت:

در حالی که بازار ارزهای رمزنگاری در فاز صعودی خود باقی می‌ماند، تمایل به نوسان در یک منطقه بین سطح‌های حمایت و مقاومت نگران‌کننده است.

روند بیت‌کوین همچنان صعودی است

برخی از شاخص‌ها نشان می‌دهند که قیمت بیت‌کوین احتمالا مانند روند صعودی سه ماهه چهارم سال 2020 به حرکت خود به سمت سطح‌های بالاتر ادامه خواهد داد.

برای مثال، نمودار زیر شاخص مضرب مایر ( Mayer Multiple) را نشان می‌دهد. این شاخص واگرایی بین قیمت بیت‌کوین و میانگین متحرک 200 روزه آن را اندازه گیری می‌کند. مقدار این شاخص از ضرب قیمت لحظه‌ای در میانگین متحرک 200 روزه به دست می‌آید. شاخص مایر هنوز خیلی پایین‌تر از سطوح مشاهده شده در اوایل سال 2021 است و این بدان معناست که بیت‌کوین در ماه‌های آینده روند صعودی خود به سمت سطح‌های بالاتر را  ادامه خواهد داد.

بیت‌کوین
شاخص مضرب مایر

همچنین، برخی از تحلیلگران افزایش تراکنش‌ها توسط نهنگ‌های بیت‌کوین (دارندگان بزرگ) را نشانه‌ای از رشد تقاضای سرمایه‌گذاران می‌دانند. کی یانگ جو، مدیرعامل شرکت کریپتوکوانت، در یک پست وبلاگی نوشت:

بدون احتساب داده‌های پرت، این بزرگ‌ترین حرکتی است که از سال 2017 تاکنون دیده‌ام.

براساس داده‌های گردآوری شده توسط شرکت کریپتوکوانت، متوسط مقدار تراکنش‌های بیت‌کوین توسط دارندگان بزرگ طی چند ماه گذشته افزایش یافته است.

اصلاح قیمت در بازار ارز رمزنگاری

قیمت بیت‌کوین در ساعت 07:30 صبح امروز در صرافی بیت‌استمپ تا سطح 60350 دلار کاهش یافت و در عرض چهار ساعت 5 درصد سقوط کرد.

قیمت بیت کوین
نمودار یک ساعته قیمت بیت کوین

سایر ارزهای رمزنگاری نیز شاهد کاهش قیمت بودند. قیمت اتریوم، دومین ارز بزرگ بازار، تا سطح 4294 دلار کاهش یافت.

قیمت اتریوم
نمودار ساعتی قیمت اتریوم

طبق داده‌های ارائه شده توسط کوین گلس (Coinglass)، در این اصلاح قیمت 287.4 میلیون دلار از موقعیت‌های لانگ در 4 ساعت لیکوئید شد. 

ارزهای سولانا، پولکادات، چین‌لینک، لایت‌کوین، ترا، یونی‌سواپ، کازموس وترون شاهد کاهش بیش از 10 درصدی قیمت بودند. در زمان نگارش این مطلب، قیمت بیت‌کوین در حدود سطح 60600 دلار و اتریوم در حدود سطح 4312 دلار بود.

منبع coindesk u.today

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.