در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

افزایش نرخ هش بیت‌کوین و سودآوری دستگاه‌های استخراج

0 585

نرخ هش شبکه بیت‌کوین به بیش از 184 اگزاهش در ثانیه افزایش یافته و دستگاه‌های استخراج با سطح قیمتی فعلی سودآور هستند. روند صعودی قیمت همچنین باعث شده تا دستگاه‌های قدیمی‌تر (با قدرت بیش از 8 تراهش در ثانیه) که چهار سال پیش تولید شده‌اند، سودآور باشند.

نرخ هش بیت‌کوین به تبعیت از نرخ هش اتریوم در مسیر رسیدن به بالاترین سطح

نرخ هش شبکه بیت‌کوین در 15 نوامبر به 184 اگزاهش در ثانیه افزایش یافت که 17.19 درصد بیشتر از مقدار ثبت شده در 13 نوامبر بود. نرخ هش در حال نزدیک شدن به رکورد 191 اگزاهش در ثانیه است که در 9 مه سال جاری میلادی به ثبت رسید. براساس داده‌های coinwarz.com، شاخص نرخ هش امروز نشان می‌دهد که این شاخص 3.8 درصد با رکورد قبلی خود فاصله دارد.

نرخ هش
نمودار نرخ هش بیت‌کوین در 15 نوامبر

علاوه بر نزدیک شدن نرخ هش بیت‌کوین به رکورد قبلی خود، رشد قیمت اتریوم نیز نرخ هش شبکه آن را افزایش داده است. نرخ هش اتریوم در حال حاضر 932 تراهش در ثانیه است که فاصله بسیار کمی با یک پتاهش در ثانیه یا 0.001 اگزاهش در ثانیه دارد. نرخ هش این شبکه قبلا به بالاترین سطح خود رسیده و همچنان به صعود خود ادامه داده تا رکوردهای جدیدی را به ثبت برساند.

اتریوم
نمودار نرخ هش اتریوم در 15 نوامبر

استخراج اتریوم در مقایسه با  استخراج بیت‌کوین، سود بیشتری برای ماینرها دارد، زیرا اتریوم سومین شبکه سودآور برای استخراج است. در زمان انتشار این مطلب، سودآورترین دستگاه استخراج اتریوم اینوسیلیکون A11 Pro با نرخ هش 1500 مگاهش در ثانیه (یا 0.0015 تراهش در ثانیه) بود که می‌تواند 100.29 دلار در روز درآمد داشته باشد. این مقدار سود براساس  قیمت فعلی اتریوم و هزینه برق 0.12 دلار برای هر کیلووات ساعت محاسبه شده است.

سودآوری دستگاه‌های استخراج بیت‌کوین

سود ریگ‌های استخراج اتریوم بیشتر از سود ریگ‌های استخراج بیت‌کوین است که این از سودآورترین دستگاه‌های اسیک ناشی می‌شود. با این حال، سه دستگاه استخراج سازگار با SHA256 می‌توانند روزانه حدود 32 دلار سودآوری داشته باشند. این مبلغ براساس  هزینه برق 0.12 دلاری و قیمت فعلی بیت‌کوین محاسبه شده است. 

دستگاه اسیکسه
سه دستگاه اسیک برتر در 15 نوامبر

براساس داده‌های وبسایت “asicminervalue.com“، واتسماینر  ++M30S بیت‌مین، Ipollo B2 و آنتماینر S19 Pro سودآورترین دستگاه‌های استخراج حال حاضر بازار هستند. هر سه مدل دارای نرخ هش بیش از 100 تراهش در ثانیه هستند. آوالون ماینر 1246 شرکت کنان با نرخ هش 90 تراهش در ثانیه 22 دلار در روز سودآوری دارد. علاوه بر دستگاه‌های استخراج برتر، ماینرهای قدیمی تولید شده در سال 2016 اکنون سودده هستند.

استخراج
دو دستگاه قدیمی استخراج

برای مثال، با احتساب هزینه برق 0.12 دلار به ازای هر کیلووات ساعت و قیمت فعلی بیت‌کوین، سود روزانه آنتماینر R4 بیت‌مین (با 8.7 تراهش در ثانیه) حداقل 1 دلار است. ریگ استخراج R4  در سال 2017 تولید شد. آنتماینر  S9 (با 11.5 تراهش در ثانیه) که چهار سال پیش به بازار عرضه شد، حدود 1.5 دلار در روز سوددهی دارد.

منبع news.bitcoin.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.