در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

آیا بیت کوین می تواند سطح حمایت مهم و روانی 60000 دلار را حفظ کند

0 467

قیمت بیت کوین در چند روز گذشته در حدود سطح حمایت مهم و روانی 60000 دلار در نوسان بوده است. قیمت این ارز در  روز یکشنبه به دلیل تقاضای زیاد در میانگین متحرک نمایی 100 روزه (که یک حمایت قوی است) 1.3 درصد افزایش یافت.
استفاده از میانگین متحرک نمایی برای شناسایی جهت روند و مناطق حمایت و مقاومت

با وجود این افزایش، الگوی گُوه یا کُنج نزولی در نمودار روزانه نشان می دهد که چشم انداز کوتاه مدت همچنان نزولی است.  تداوم فشار فروش در نزدیکی خط روند بالای الگو همچنان قیمت را به سطوح پایین تر سوق می دهد.

آیا سطح حمایت 60000 دلار حفظ خواهد شد؟

تقریبا دو ماه است که قیمت بیت کوین بین دو خط روند همگرای الگوی گُوِه نزولی نوسان می کند. در زمان انتشار این مطلب، قیمت این ارز در حدود 62600 دلار بود که با مقاومت خط روند بالایی این الگو مواجه می شود.
بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین

بیت کوین

با توجه به این که سطح حمایت 60000 دلار حفظ شده، قیمت بدون روند در منطقه محدود قبلی همچنان نوسان می کند که این باعث ایجاد احساس عدم اطمینان در بین سرمایه گذاران می شود. اگر بیت کوین در این منطقه با فشار فروش دیگری مواجه شود، قیمت آن ممکن است تا 56500 دلار و سپس 53100 دلار کاهش یابد.

فروش بیت کوین توسط نهنگ های کوتاه مدت 

Dominando Cripto در تحلیل اخیر خود تغییر قابل توجهی را در بین هولدرهای بیت کوین مشاهده کرده است. براساس داده های این تحلیلگر، سرمایه گذارانی که بیت کوین را به مدت یک ماه نگه داشته اند، دارایی های خود را می فروشند. در حال حاضر، این هولدرهای کوتاه مدت تقریبا 1.25 میلیون کوین دارند که کاهش قابل توجهی از اوج اخیر 2.56 میلیون کوین داشته است. این نشان می دهد که هولدرهای کوتاه مدت 1.31 میلیون کوین خود را فروخته اند. در حال حاضر، آنها با مجموع 3.42 میلیون آدرس، 6.4 درصد از کل سرمایه گذاران بیت کوین را تشکیل می دهند.

قیمت بیت کوین

Dominando Cripto خاطرنشان می کند که این فروش قابل توجه در درجه اول به دلیل تعداد نسبتا کم آدرس هایی است که مقادیر زیادی بیت کوین را در خود جای داده اند. این نشان دهنده ظهور نهنگ های جدیدی در بازار است که استراتژی های معاملاتی کوتاه مدت را ترجیح می دهند. فشار فروش از طرف نهنگ های جدید می تواند منجر به افزایش نوسانات در بازار شود.

به هر حال، برای این که خریداران دوباره کنترل حرکت این دارایی را به دست آورند، باید قیمت را به بالای خط روند بالایی الگوی گُوه نزولی برسانند. شکست احتمالی به بالای این خط، فشار خرید را تشدید می کند و حرکت صعودی بیت کوین را برای رسیدن به سطح 73700 دلار تقویت می کند.

شاخص های تکنیکال

میانگین متحرک نمایی 100 روزه در حدود سطح 60000 دلار  قرار دارد  که این سطح حمایت را قوی تر می کند.

شاخص قدرت نسبی روزانه نزدیک به عدد 45 است که احساسات نزولی تا خنثی را در بین سرمایه گذاران و معامله گران بازار نشان می دهد.
شاخص قدرت نسبی (RSI) چیست و چگونه می توان از آن در تحلیل قیمت استفاده کرد؟

منبع coingape

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.