در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

پیشی گرفتن ارزش بازار دوج کوین از تدر و شرکت های بزرگ

0 807

دوج کوین به لحاظ ارزش بازار از توییتر، شرکت خودروسازی فورد و تدر پیشی گرفت. طبق داده های AssetDash، ارزش بازار دوج کوین به حدود 56.8 میلیارد دلار رسیده که 4.7 میلیارد دلار بیشتر از ارزش بازار تدر (52.1 میلیارد دلار) است. ارزش بازار شرکت فورد و توییتر به ترتیب 45.1 و 43.1 میلیارد دلار است.

افزایش قیمت دوج کوین در پی فهرست شدن در پلتفرم eToro

از طرفی، پلتفرم معاملاتی eToro اعلام کرد که به دلیل تقاضای زیاد مشتریانش، دوج کوین را به فهرست ارزهای رمزنگاری خود اضافه کرده است. 20 میلیون کاربر این پلتفرم اکنون در سراسر جهان قادر به خرید و فروش دوج کوین هستند. قیمت دوج کوین در 24 ساعت گذشته حدود 14 درصد افزایش داشته و به بالای سطح 0.43 دلار رسیده است.

خواه به دلیل فهرست شدن در پلتفرم معاملاتی eToro باشد، یا از طرف ارتش دوج در شبکه های اجتماعی پشتیبانی شود و یا افراد سرشناسی همچون ایلان ماسک یا مارک کوبان از دوج کوین نام ببرند، قیمت این ارز در هفت روز گذشته افزایش قابل توجهی (بیش از 57 درصد رشد) داشته است.

برخی حدس می زنند که این روند صعودی ممکن است به دلیل حضور ایلان ماسک در برنامه ” Saturday Night Live” به عنوان مجری باشد و ماسک اشاره کرد که یک برنامه کمدی به نام ” The Dogefather” (پدر دوج) در این برنامه پخش خواهد شد.

دوج کوین که در ابتدا برای شوخی و سرگرمی ایجاد شده بود، حساس به بحث ها در شبکه های اجتماعی، به ویژه توییت های ایلان ماسک، است. ماه گذشته، طرفدارن Dogecoiners  در فیس بوک تلاش کردند تا با  هشتگ “DogeDay”، قیمت این ارز را در 20 آوریل افزایش دهند. حتی کمدین بیل ماهر در روز جمعه در برنامه خود به نام “Real Time” از دوج کوین نام برد.

بررسی روند قیمت دوج کوین

داده های VORTECS™ در 29 آوریل، قبل از افزایش اخیر قیمت، چشم انداز صعودی دوج کوین را نمایان ساخت.

دوج کوین
VORTECS™ برای دوج کوین

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می کنید، شاخص VORTECS™ برای دوج کوین در تاریخ 29 آوریل (زمانی که قیمت 0.30 دلار بورد) سبز شد. از آن زمان تاکنون این شاخص سبز باقی مانده و فقط برای مدت کوتاهی به زیر عدد 60 رسید. قیمت دوج کوین امروز به بالای سطح 0.41 دلار افزایش یافت.

قیمت دوج کوین
نمودار روزانه قیمت دوج کوین

افزایش میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.28 دلار) و  نزدیک شدن شاخص قدرت نسبی به منطقه اشباع خرید، نشان می دهند که روندهای صعودی کنترل حرکت را در اختیار دارند.  دوج کوین احتمالا رکورد قبلی خود در 0.45 دلار را تست خواهد کرد. 

 اگر روندهای صعودی بتوانند قیمت را به بالای این سطح مقاومت برسانند، هدف بعدی آنها سطح 0.65 دلار خواهد بود. اگر قیمت از سطح فعلی یا مقاومت پیش رو کاهش یابد و سطح حمایت میانگین متحرک نمایی 20 روزه را بشکند، این دیدگاه صعودی بی اعتبار خواهد شد.

منبع Cointelegraph cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.