در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

محدود شدن بیت کوین و فراهم شدن فرصت رشد برای آلت کوین ها

0 719

بیت کوین در زیر سطح 58000 دلار گیر افتاده، در حالی که قیمت اتریوم به رکورد جدیدی رسید و موجودی اتریوم صرافی های متمرکز کاهش یافته است. روند صعودی اتریوم با شروع ماه مه قدرت گرفت و قیمت این ارز دوم بازار به بالاترین سطح در 3338 دلار رسید. این باعث شد تا بسیاری از تحلیلگران بگویند که “فصل جدید آلت کوین” آغاز شده است. با این حال قیمت بیت کوین در منطقه مقاومت 56000 تا 58000 دلار گیر افتاده است.

داده های کوین تلگراف مارکتس و تریدینگ ویو نشان می دهند که از زمان سقوط به سطح 2160 دلار در 25 آوریل، قیمت اتریوم 54 درصد افزایش یافته و در 4 ماه مه به رکورد جدید 3452 دلار رسیده است. 

اتریوم
نمودار 4 ساعته اتریوم

در حالی که اکثر معامله گران ارز رمزنگاری از شکست صعودی اتریوم خوشحال هستند، معامله گران نزولی احتمالا دچار ضرر و زیان سنگینی خواهند شد، چون تقریبا تمام 76000 قرارداد اختیار فروش این ارز (که در 7 مه منقضی می شوند) ارزشی نخواهند داشت، اگر قیمت در بالای سطح 3100 دلار باقی بماند. در ضمن، رسیدن قیمت اتریوم به رکورد جدید موجب شد تا ویتالیک بوترین به جمع میلیاردرهای ارز رمزنگاری اضافه شود.

فقط اتریوم نیست که اخیرا عملکرد خوبی داشته است. به طور کلی، ارزش بازار آلت کوین ها در دو ماه گذشته 119 درصد افزایش یافته و سطح مقاومت سال 2017 را به سطح حمایت جدیدی تبدیل کرده است.

افزایش نرخ انباشت اتریوم

طبق داده های شرکت گلس نود، مقدار اتریوم هایی که برای بلند مدت نگهداری می شوند از اواخر سال 2020 در حال افزایش بوده و این می تواند منجر به یک روند صعودی چند ماهه برای این ارز شود.

امواج هودل
امواج هودل اتریوم

در نمودار بالا “امواج هودل اتریوم” را مشاهده می کنید . طبق این نمودار، از اواخر سال 2020، مقدار ارزهایی که از 1 هفته تا بیش از 6 ماه نگهداری می شوند ( پیکان های آبی) به همراه مقدار ارزهای هودل شده بین 1 تا 6 ماه به طور مداوم افزایش یافته و این نشان می دهد که نگهداری ارزهای انباشت شده در ابتدای بازار صعودی همچنان استراتژی مورد علاقه معامله گران است.

شرکت گلس نود همچنین خاطرنشان کرد که در سال 2021 حجم زیادی اتریوم از صرافی های ارز رمزنگاری خارج شده است. در حالی که فقط در 4 ماه و همزمان با افزایش تقاضا از طرف نهادهای سرمایه گذاری و افزایش استفاده از بخش مالی غیر متمرکز (دیفای)، بیش از 200000 اتریوم در 10 روز برداشت شده است.

اتریوم
موجودی اتریوم در قراردادهای هوشمند و صرافی های ارز رمزنگاری

همانطوری که در نمودار بالا مشاهده می کنید، موجودی اتریوم صرافی های ارز رمزنگاری از سپتامبر سال 2020 در حال کاهش بوده و این همزمان با افزایش محسوس مقدار اتریوم های نگهداری شده در قراردادهای هوشمند مالی غیر متمرکز بوده است.

در حال حاضر، مقدار اتریوم های قفل شده در قراردادهای هوشمند بیش از مقدار نگهداری شده در خزانه صرافی های ارز رمزنگاری است.

پیشی گرفتن آلت کوین ها از بیت کوین

در حالی که بیت کوین هنوز تلاش می کند تا نمودار روزانه خود را در بالای سطح 58000 دلار ببندد،  آلت کوین ها ظهور فصل جدیدی را نوید می دهند.

ارز رمزنگاری ویوز در 24 ساعت گذشته بهترین عملکرد را داشته و با 61 درصد افزایش به رکورد  38.85 دلار رسیده است. اتریوم کلاسیک نیز با 15 درصد افزایش به بالاترین سطح خود در 53.46 دلار رسید.

ارز میکِر در 24 ساعت گذشته با 17.84 درصد افزایش به سطح 5777 دلار رسید. در حال حاضر، میکر با 10.92 میلیارد دارایی قفل شده، برترین پروتکل مالی غیر متمرکز (دیفای) است.

در حال حاضر، ارزش کل بازار ارز رمزنگاری حدود 2.26 تریلیون دلار و نرخ تسلط بیت کوین و اتریوم به ترتیب 46.3 درصد و 17.2 درصد است.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.