در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

سه دلیل متزلزل شدن بیت کوین پس از ناکامی در پس گرفتن سطح 60000

0 654

بیت کوین پس از آن که نتوانست سطح مقاومت 60000 دلار را بشکند، دوباره سطح های پایین تر را تست کرد و شاخص ها نشان می دهند که روند نزولی آن پایان نیافته است.

قیمت بیت کوین چند ساعت پس از رسیدن به سقف 59000 دلار، در روز دوشنبه به سطح 55000 دلار کاهش یافت. با توجه به این که فروشندگان در نزدیک رکورد 64500 دلار همچنان در بازار حضور دارند، این ارز بزرگ بازار برای خروج از منطقه محدود فعلی با مشکلات زیادی مواجه شده است.

انتقال دوباره بیت کوین به صرافی ها

یکی از معیارهایی که ممکن است به زودی برای روندهای صعودی مشکل ساز شود، موجودی کل بیت کوین در صرافی های ارز رمزنگاری است.

اگرچه در طول سال گذشته شاهد روند کاهش موجودی بیت کوین در صرافی ها بودیم، جهش های لحظه ای در عرضه (وقتی که معامله گران ارز را برای فروش سریع به حساب خود ارسال می کنند) منعکس کننده ذهنیت فروش بیشتر هستند.

طبق داده های ارائه شده توسط Bybt، طی 7 روز گذشته 16222 بیت کوین وارد صرافی بایننس شده است. اما مطابق با روند کلی، در واقع 11947 بیت کوین از پلتفرم کوین بیس پرو خارج شد.

با این حال، علاوه بر بایننس، صرافی های اوککس، هووبی، بیتفینکس و کراکن در 24 ساعت گذشته شاهد افزایش ورودی بیت کوین بوده اند.

طمع در حال افزایش

طبق گزارش ها، طمع در این هفته به بازار برگشته است. این معیار که توسط شاخص ترس و طمع ارز رمزنگاری ردیابی می شود، نشان می دهد که میل به فروش افزایش می یابد، حتی اگر عملکرد قیمت دیگر مثبت نباشد. در روز سه شنبه، این شاخص روی عدد 68 بود که این برابر با “طمع ” است.

طمع
شاخص ترس و طمع ارز رمزنگاری

این عدد هنوز پایین تر از اوج 95 است که در ابتدای سال جاری مشاهده شد. اما نوسانات باعث می شوند که این شاخص برای مدت طولانی در یک منطقه باقی نماند. برای مثال، این شاخص در 27 آوریل فقط روی عدد 27 بود. “طمع” می تواند طی چند روز یا حتی سریع تر به “طمع شدید” یا ” ترس شدید” تبدیل شود.

روند صعودی آلت کوین ها بیت کوین را تحت فشار می گذارد

فاکتور دیگری که در این هفته برای بیت کوین مشکل ساز شده، آلت کوین ها هستند. اول، اتریوم بود. این ارز که آلت کوین ها را هدایت می کند، در روز دوشنبه با عبور از سطح 3000 دلار به بالاترین رکورد خود رسید و از بیت کوین پیشی گرفت.

با این حال، دوج کوین پس از فهرست شدن در پلتفرم معاملاتی eToro، از سایر آلت کوین ها سبقت گرفت و به بالای سطح 0.65 دلار رسید.

دوج کوین در 7 روز گذشته حدود 145 درصد افزایش یافت، در حالی که افزایش قیمت بیت کوین در همین مدت 3 درصد بود.

بیت کوین
نمودار خطی قیمت بیت کوین (آبی) در مقابل دوج کوین (سبز)

طبق گزارش های منتشر شده، یک شاخص نشان می دهد که ارزش کل بازار آلت کوین ها می تواند تا ابتدای سال 2022 بیش از 27000 درصد رشد داشته باشد.

معامله گر مشهور توییتر معروف به “جانی” به طور خلاصه به دنبال کنندگان خود گفت که 2 تا 3 ماه آینده برای آلت کوین ها رویایی خواهد بود. او همچنین پیش بینی کرد که قیمت اتریوم در کوتاه مدت به سطح 5000 دلار خواهد رسید.

در حال حاضر، نرخ تسلط بیت کوین 45.5 درصد است و این نرخ به دلیل ورود سرمایه به بازار آلت کوین بیشتر کاهش خواهد یافت. 

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.