در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

پنج نهنگ بزرگ که در مجموع 3.5 میلیارد دلار دارایی دارند

0 418

آرکهام اینتلیجنس، پیشگام در ردیابی داده های درون زنجیره ای، فهرستی از ثروتمندترین افراد در حوزه ارز رمزنگاری را براساس موجودی کیف پول شان منتشر کرده است. این فهرست شامل 5 نهنگ بزرگ ارز رمزنگاری است که در مجموع حدود 3.5 میلیارد دلار موجودی دارند، اما نکته جالب این که دو نهنگ به کوین های خود دسترسی ندارند.
نهنگ های بیت کوین چه کسانی هستند و چگونه بر قیمت تاثیر می گذارند؟

فهرست پنج نهنگ بزرگ بازار ارز رمزنگاری

آرکهام در پلتفرم ایکس فهرست 10 نفر از ثروتمندترین افراد در بازار ارز رمزنگاری را که براساس ارزش خالص دارایی کیف پول هایشان رتبه بندی شده اند، به اشتراک گذاشته است.

این فهرست شامل پنج شخصیت معروف در بازار ارز رمزنگاری، از جمله جاستین سان (بنیانگذار ترون)، رین لوهموس (بنیانگذار و رئیس بانک ال اچ وی)، ویتالیک بوترین (موسس اتریوم)، استفان توماس (برنامه نویس آلمانی الاصل و مدیر ارشد سابق ریپل) و سرمایه گذار جیمز فیکل است.
اتریوم چیست؟ آموزش کامل اتریوم

نهنگ بزرگ

براساس داده های به اشتراک گذاشته توسط آرکهام، جاستین سان با موجودی 1.1 میلیارد دلاری در صدر این فهرست قرار دارد. رین لوهموس با موجودی 793 میلیون دلار در رتبه دوم است. ویتالیک بوترین با 782 میلیون دلار موجودی، رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.

جایگاه چهارم فهرست متعلق به استفان توماس است که 452 میلیون دلار در کیف پول خود دارد. جیمز فیکل با موجودی 446 میلیون دلار در جایگاه پنجم قرار دارد. این پنج نفر در مجموع 3.5 میلیارد دلار موجودی دارند، اما بخش قابل توجهی از این ثروت در حال حاضر غیرقابل دسترس است.

دو نهنگ به دارایی های خود دسترسی ندارند

همانطور که آرکهام در گزارش خود اشاره کرده، دو نفر از این پنج نفر دیگر به کیف پول خود دسترسی ندارند. رین لوهموس و استفان توماس به دلیل گم کردن رمزهای عبور کیف پول های خود، نمی توانند از ثروت عظیم خود استفاده کنند. دارایی های قفل شده این دو نفر حدود 35 درصد یا 1.24 میلیارد دلار از کل دارایی های پنج نهنگ بزرگ این فهرست را تشکیل می دهند.

رین لوهموس

رین لوهموس در طول ICO اتریوم 75000 دلار سرمایه گذارای کرده بود. در آن زمان 250000 اتریوم به وی اختصاص یافته که ارزش آن در طول زمان افزایش قابل توجهی داشته است. اما لوهموس به دلیل گم کردن کلیدهای خصوصی کیف پول خود به این کوین ها دسترسی ندارد.
کلید خصوصی(Private Key) چیست؟

گم کردن کلید خصوصی به معنی از دست دادن کوین ها برای همیشه است، با این حال لوهموس پیشنهاد 50 درصد از موجودی کیف پول را به کسی که بتواند آن را بازیابی کند، داده است.

استفان توماس

استفان توماس در سال 2011 برای تولید یک ویدئوی آموزشی در مورد بیت کوین، 7002 کوین دریافت کرد. اما وی در همان سال به دلیل فراموش کردن رمز عبور هارددیسک IronKey که حاوی کلیدهای خصوصی کیف پولش بود، دسترسی به آن وجوه را از دست داد.
بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین

کارشناسان امنیتی در Unciphered در اکتبر 2023 ادعا کردند که می توانند IronKey را رمزگشایی کنند و به توماس در دسترسی به وجوهش کمک کنند. اما توماس پیشنهاد آنها را نپذیرفت. در عوض، وی از دو تیم دیگر (شرکت امنیت سایبری ناکسو و کریس تارنوفسکی (محقق مستقل)) درخواست کمک کرد و به آنها در ازای باز کردن قفل این هارددیسک قول پاداش داد.

منبع cryptopotato

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.