در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

ادامه اصلاح قیمت بیت کوین در صورت از دست دادن سطح حمایت 59000 دلار

0 475

یکی از کارشناسان شرکت کارگزاری ال‌مکس (LMAX ) خاطرنشان کرد که در کاهش فعلی سرمایه گذاران بیت کوین هنوز شروع به خرید در سطوح پایین نکرده اند و این نشان می دهد که اصلاح قیمت ممکن است برای مدتی ادامه یابد.
اصلاح قیمت چیست و چه تفاوت هایی با بازار نزولی دارد

کاهش بیت کوین به زیر 60000 دلار

بیت کوین پس از فشار فروش شدید در روز شنبه تا حدود سطح 61600 دلار کاهش یافت و سپس قیمت آن به سطوح بالاتر صعود کرد. اما در روز چهارشنبه و در ساعات اولیه روز معاملاتی آمریکا تمام آن افزایش پس از فشار فروش را از دست داد و به زیر سطح 60000 دلار سقوط کرد.

بیت کوین پس از این که در ابتدای روز چهارشنبه به بالای سطح 64000 دلار رسید، به سطح 59900 دلار کاهش یافت که پایین ترین سطح آن از ماه مارس تاکنون بود. قیمت این ارز بزرگ بازار در 24 ساعت گذشته بیش از 4 درصد کاهش یافته و در زمان انتشار این مطلب در حدود سطح 61200 دلار نوسان می کرد.

قیمت اتریوم نیز به زیر سطح 3000 دلار کاهش یافت. اکثر بخش های بازار ارز رمزنگاری تحت تاثیر روند نزولی قرار گرفتند. همه بخش های شاخص بازار کوین دسک (CMI) قرمز بودند، در حالی که شاخص کوین دسک 20 کاهش 1.8 درصدی را ثبت کرد.

اصلاح قیمت

دفتر سفارش بایننس نشان می دهد که سفارشات خرید برای جفت BTC-USDT در زیر 60000 دلار بیشتر از سفارشات فروش آن هستند. این نشان دهنده تقاضای بسیار زیاد در زیر این سطح است که می تواند کاهش بیشتر قیمت را حداقل در کوتاه مدت متوقف کند. 

بازار ارز رمزنگاری در مرحله اصلاح قیمت

کاهش روز چهارشنبه نشان داد که ارزهای رمزنگاری پس از یک روند صعودی چند ماهه که در ماه مارس به اوج خود رسید، در حال سپری کردن مرحله اصلاح یا کاهش قیمت هستند. داده های شرکت گلس نود نشان می دهد که بیت کوین از زمان رسیدن به اوج خود بیش از 15 درصد کاهش یافته، در حالی که برخی آلت کوین ها بین 40 تا 50 درصد کاهش یافته اند. این اصلاح قیمت ها در بازار ارز رمزنگاری طبعیی بوده و در بازارهای صعودی قبلی نیز رخ داده اند.
آلت کوین ها چه هستند؟آنچه باید درباره آنها بدانید

جوئل کروگر، کارشناس بازار در کارگزاری LMAX، گفت که رفتار سرمایه گذاران بیت کوین نشان می دهد که روند نزولی قیمت ممکن است برای مدتی ادامه یابد، چون سرمایه گذاران بزرگ هنوز شروع به خرید در سطوح فعلی نکرده اند.

طبق آخرین داده های بلاک چین، سرمایه گذاران بزرگ بیت کوین از ورود به موقعیت خرید در کاهش فعلی خودداری می کنند و این نشان می دهد که قیمت قبل از افزایش به سطوح بالاتر ممکن است بیشتر کاهش یابد.

کروگر افزود که معامله گران باید سطح حمایت 59000 دلار را زیر نظر بگیرند. این یک سطح بسیار مهمی به حساب می آید، چون قیمت در ماه مارس دو بار از آن به سطوح بالاتر برگشت کرده است. وی گفت اگر بیت کوین بتواند در بالای این سطح باقی بماند، روند صعودی بعدی خود به سمت رکورد جدید در 100000 دلار را آغاز خواهد کرد. از سوی دیگر، اگر فشار نزولی بیشتر شود و منجر به شکست قیمت به زیر سطح 59000 دلار شود، روند صعودی کوتاه مدت آن به تاخیر خواهد افتاد و مسیر را برای کاهش شدیدتر به منطقه 45000 تا 50000 دلار هموار خواهد کرد.

منبع coindesk

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.