در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

صرافی کوینکس اعلام کرد خدمات واریز و برداشت را از سر می گیرد

0 283

یک هفته پیش بود که هکر به کلیدهای خصوصی کیف پول گرم صرافی کوینکس دسترسی پیدا کرد و حدود 70 میلیون دلار را به سرقت برد. حالا پس از گذشت یک هفته، کوینکس اعلام کرده که می خواهد واریز و برداشت را برای کاربران خود از سر بگیرد.
کلید خصوصی(Private Key) چیست؟

صرافی کوینکس در مکاتبات قبلی با کوین تلگراف، تصریح کرد که اولویت این صرافی ساخت و استفاده از یک سیستم کیف پول جدید برای تسهیل فعالیت های 211 بلاک چین و 737 توکنی است که تا  قبل از هک از آنها پشتیبانی می کرده است.

کوینکس در آخرین بیانیه خود اعلام کرد که خدمات واریز و برداشت بیت کوین، اتریوم، تتر، یو اس دی کوین و برخی دیگر از توکن ها را از 21 سپتامبر از سر می گیرد.
شرح مختصر ارز پایدار یو اس دی کوین (USDC) و موارد استفاده آن

کوینکس
11 ارز رمزنگاری که واریز و برداشت آنها از سرگرفته می شود

کوینکس آدرس های واریز را برای توکن های فهرست شده به روز می کند و آدرس های واریز جدیدی را برای کاربران خود ایجاد می کند.

کوینکس به کاربران توصیه کرده که وجوه خود را به آدرس های قدیمی واریز نکنند، چون این کار باعث از دست رفتن دارایی هایشان برای همیشه خواهد شد. این صرافی همچنین به تعداد زیادی از برداشت های معلق در زمان از سرگیری فعالیت های خود هشدار داد:

ما اطمینان می دهیم که سیستم کیف پول جدید پایدار است و به تدریج خدمات واریز و برداشت را برای دارایی های بیشتر از سر خواهیم گرفت.

سرقت بیش از 70 میلیون دلار از کوینکس

صرافی کوینکس ادعا می کند که یک سیاست ذخیره دارایی 100 درصد را برای محافظت از کاربران در برابر تهدیدات امنیتی اجرا  کرده است. به روزرسانی های پس از هک نیز مبین این هستند که دارایی های کاربران تحت تاثیر قرار نگرفته و بنیاد امنیت دارایی کاربران کوینکس هرگونه ضرر مالی را پوشش می دهد.

آمارهای اولیه هک حاکی از سرقت حدود 27 میلیون دلار بود، اما بعدا معلوم شد که هکر تقریبا 70 میلیون دلار را سرقت کرده است. شرکت تجزیه و تحلیل “Elliptic” هکرهای “گروه لازاروس” کره شمالی را مسئول این هک دانست، در حالی که کوینکس به کوین تلگراف گفت که هنوز در حال بررسی هویت عاملان آن است. این صرافی جزئیات بیشتری از دارایی هایی را که در هک 12 سپتامبر به سرقت رفته، منتشر کرده است.

دارایی هایی که هکر از کوینکس به سرقت برده عبارتند از: بیت کوین، اتریوم، سولانا، ترون و 14 ارز رمزنگاری دیگر. جزئیات دارایی های سرقت شده را در جدول زیر مشاهده می کنید.
سولانا چیست؟ آنچه باید درباره این شبکه و توکن SOL بدانید

صرافی کوینکس
منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.