در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

هک صرافی کوینکس و سرقت بیش از 27 میلیون دلار

0 123

در روز سه شنبه 12 سپتامبر، صرافی کوینکس شاهد برداشت‌های غیرعادی بزرگی به آدرسی بدون سابقه قبلی بود که باعث شد کارشناسان امنیتی به هک شدن این صرافی مشکوک شوند. پلتفرم امنیت بلاک چین Cyvers Alerts میزان ضرر و زیان را تقریبا 27 میلیون دلار تخمین زده است.

به گفته این پلتفرم، دلایل احتمالی این هک شامل “نقض کنترل دسترسی”، “نشت کلید خصوصی” و ” راگ پول” هستند، البته اگر هک کار یکی از “کارکنان داخلی این صرافی” نباشد.

صرافی کوینکس
هشدار Cyvers Alerts  به صرافی کوینکس در مورد برداشت های مشکوک و درخواست برای تعلیق واریز و برداشت

تقریبا در ساعت 16:51 بعدازظهر روز سه شنبه حدود 4947 اتریوم (به ارزش 7.9 میلیون دلار) از یک کیف‌پول گرم کوینکس به یک حساب اتریوم منتقل شده است. حساب دریافت کننده تا قبل از این تراکنش، هیچ تراکنشی نداشته است.
اتریوم چیست؟ آموزش کامل اتریوم

بلافاصله پس از این تراکنش، مقادیر زیادی توکن از کیف‌پول گرم کوینکس به همان آدرس منتقل شد. هکر حدود 408741 توکن دای، 2.7 میلیون توکن گراف (GRT) و 29158 توکن یونی‌سواپ به همراه توکن‌های دیگر را از کیف‌پول این صرافی برداشت کرده است.
یونی‌سواپ چیست و چگونه می‌توان از این صرافی استفاده کرد؟

طبق گزارش “news.bitcoin، بیشترین مقدار توکن سرقت شده مربوط به اتریوم (6559 توکن به ارزش 10.48 میلیون دلار) و ترون (137.128 میلیون توکن به ارزش 11.12 میلیون دلار) بوده است. هکر همچنین 231 بیت کوین به ارزش 5.99 میلیون دلار  و 291000 دلار پالیگان را از کیف پول کوینکس به کیف پول خود منتقل کرده است.
بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین

شرکت امنیت بلاک چین پک‌شیلد (PeckShield)این برداشت های مشکوک را گزارش کرد. خولیو مورنو، رئیس تحقیقات شرکت کریپتوکوانت، نیزگفت که این برداشت از کیف پول کوینکس “عجیب” بوده، چون موجودی اتریوم این صرافی در حال حاضر صفر شده است.

تایید هک توسط کوینکس

صرافی کوینکس در ساعت 20:55 شب این هک را در توییتر تایید کرد و گفت که این صرافی شاهد برداشت های مشکوکی بوده است. تیم  کوینکس گفت که سیستم کنترل ریسک ما برداشت های غیرعادی از چندین کیف پول گرم مورد استفاده برای ذخیره دارایی های این صرافی را شناسایی کرده است. این تیم افزود که یک “تیم تحقیقاتی ویژه” برای روشن شدن این موضوع تعیین شده است.

تیم کوینکس ادعا کرد که دارایی های برداشت شده بخش کوچکی از کل موجودی این صرافی بوده اند و به کاربران اطمینان داد که دارایی های آنها ایمن و دست نخورده است.

این صرافی قول داده که خسارت کاربران زیان دیده از این هک را به طور 100 درصد جبران خواهد کرد. لازم به ذکر است که صرافی کوینکس تمام برداشت ها را تا اطلاع ثانوی متوقف کرده است.

منبع Cointelegraph news.bitcoin

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.