در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

چین 66 درصد از نرخ هش بیت کوین را در اختیار دارد

0 912

گزارش های جدید عنوان می کنند که مزارع استخراج بیت کوین در چین اکنون حدود 66 درصد از نرخ هش جهانی را در کنترل خود دارند.

به گزارش رویترز در روز گذشته و بر اساس مطالعات انجام شده توسط شرکت لندنی کوین شیر، استان سیچوان چین بیش از نیمی از نرخ هش جهان را به خود اختصاص داده است.

نرخ هش به کل قدرت محاسباتی گفته می شود که برای بررسی اعتبار تراکنش ها در بلاک چین بیت کوین اختصاص می یابد. همانطور که می دانید قدرت بیشتر نشان دهنده امنیت بیشتر شبکه و همچنین میزان پتانسیل سودآوری استخراج بیت کوین است. بر اساس قیمت فعلی بیت کوین که در حدود 7200 دلار است، استخراج کنندگان بیت کوین سالانه 4.7 میلیارد دلار بیت کوین تولید می کنند.

بالاترین نرخ هش ثبت شده از سال 2017

طبق این گزارش، سهم چینی ها از نرخ هش در ژوئن 2019 به بالاتر از 60 درصد رسیده که بالاترین رکورد ثبت شده توسط شرکت کوین شیر از زمان راه اندازی این شرکت در سال 2017 بوده است. طبق اعلام این شرکت نرخ هش از ماه ژوئن 80 درصد افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش استان سیچوان چین بیش از 50 درصد از نرخ هش دنیا را به خود اختصاص داده است و سایر مزارع بزرگ استخراج چین در استان های یونیان، شینجیانگ و مغولستان داخلی قرار دارند. طبق گفته کوین شیر سایر قطب های استخراج در ایالات متحده، روسیه و قزاقستان هستند.

دستگاه های استخراج جدید عامل افزایش نرخ هش

کریس بندیکسن، رئیس تحقیقات کوین شیر، اظهار داشت که افزایش اخیر نرخ هش در چین احتمالا نتیجه استفاده از سخت افزارهای استخراج پیشرفته تر است. وی گفت:

این امر برای صنعت استخراج چین سودمند است. اگر شما اولین نفری باشید که نرخ هش خود را قبل از رقبای خود افزایش می دهد، می تواند برای شما خیلی خوب باشد.

بازار رمزنگاری چین در انحصار بیت مین

بیت مین و کنان بهترین تامین کننده های ریزتراشه های استخراج در چین هستند. بیت مین در تلاش است تا بازار استخراج ارزهای رمزنگاری در چین را در انحصار خود بگیرد. برخی گزارش ها ادعا می کنند که این شرکت 75 درصد از سهم بازار سخت افزار استخراج در سراسر جهان را در اختیار دارد.

بر اساس اسناد ثبت شده در تاریخ 20 نوامبر، شرکت کنان در عرضه عمومی سهام خود توانست مبلغ 90 میلیون دلار سرمایه جمع آوری کند که طبق گفته ها 75 درصد کمتر از حد مورد انتظار بود.

منبع reuters

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.