در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

سیگنال های صعودی قیمت بیت کوین بعد از تنظیم سختی استخراج

0 1,395

شبکه بلاک چین بیت کوین در تاریخ 17 ژوئن شاهد بزرگترین تنظیم سختی استخراج خود در دو سال گذشته بود. در عین حال، احساسات همچنان صعودی هستند. در کمال تعجب، نرخ هش بیت کوین کاهش زیادی نداشته است.

واکنش استخراج کنندگان به این تنظیم سختی تاکنون صعودی تلقی می شود، زیرا نرخ هش بازیابی خود را شروع کرده و داده های Blockchain.com نشان می دهند که از 11 ژوئن به بعد نرخ هش شبکه بیت کوین از 101 میلیون تراهش در ثانیه به 105 میلیون تراهش در ثانیه افزایش یافته است.

نرخ هش بیت کوین
کل نرخ هش بیت کوین

استخراج کنندگان با وجود افزایش 14.95 درصدی سختی همچنان به استخراج بیت کوین ادامه می دهند. از لحاظ نظری، تنظیم سختی شبکه باید به کاهش فعالیت استخراج منجر شود، زیرا این رویداد میزان توان محاسباتی مورد نیاز برای استخراج بیت کوین را افزایش می دهد. در یک بازه زمانی کوتاه مدت، استخراج کنندگان شاهد افزایش هزینه های عملیات استخراج و هزینه های اضافی بیرونی هستند. روند صعودی نرخ هش چهار نکته را نشان می دهد:

  • استخراج کنندگان درباره روند میان مدت قیمت بیت کوین مطمئن هستند.
  • حتی با تنظیم سختی، استخراج کنندگان سود کسب می کنند.
  • استخراج کنندگان به لحاظ اقتصادی در یک موقعیت امن قرار دارند.
  • فشار فروش کمتری از طرف استخراج کنندگان در بازار مبادلات بیت کوین وجود دارد.

داده های  ByteTree نشان می هند که  استخراج کنندگان بعد از تنظیم سختی، بیت کوین کمتری می فروشند و این بیانگر سودآور بودن عملیات استخراج آنها است. مراکز بزرگ استخراج در استان سیچوان چین به دلیل فصل باران از نرخ پایین برق بهره می برند و همین موجب سودآوری آنها می شود.

این احتمال مارپیچ مرگ استخراج را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد، چون بیشتر استخراج کنندگان بعد از تنظیم سختی در یک موقعیت ایمن قرار می گیرند. پلتفرم معاملاتی TradeBlock در توییتی توضیح داد که سختی استخراج شبکه بیت کوین و نرخ هش به حدود رکورد ثبت شده خود برگشته اند.

موقعیت ایده آل برای بازیابی

بعد از نصف شدن پاداش بلاک در تاریخ 11 ماه مه، پیش بینی شد که نرخ هش شبکه بیت کوین کاهش می یابد. این امر باعث شد تا استخراج بیت کوین دو برابر گرانتر از قبل شود، در حالی که قیمت این ارز برای جبران هزینه های بالای عملیات افزایش قابل توجهی نیافت.

هاوینگ به همراه فروش ارزان و یکجای بی سابقه در بازار بیت کوین در ماه مارس فشار زیادی بر استخراج کنندگان و  تولیدکنندگان دستگاه های استخراج وارد کردند. اما شرکت Canaan گفت که شاهد افزایش سفارش برای دستگاه های استخراج خود بوده است. این نشان می دهد که مراکز بزرگ استخراج علی رغم شرایط نامساعد بازار همچنان به گسترش  عملیات خود ادامه می دهند.

تا زمانی که قیمت بیت کوین بالاتر از نقطه سر به سر باقی بماند و تقاضا برای دستگاه های استخراج همچنان بالا باشد،  می توان از رکود شدید کل صنعت استخراج جلوگیری کرد.

دستگاه استخراج
افزایش حجم فروش شرکت میکرو بی تی

با توجه به فصل بارانی در استان سیچوان، استخراج کنندگان چینی می گویند که نقطه واقعی سر به سر برای مراکز بزرگ استخراج نزدیک به منطقه 5000 تا 6000 دلار است. قیمت بیت کوین در ماه های گذشته در بالای سطح 9000 دلار بوده است و این باعث سودآوری استخراج کنندگان بزرگ می شود.

افزایش تقاضا برای دستگاه های استخراج بعد از هاوینگ نشان می دهد که استخراج کنندگان درباره روند میان مدت قیمت بیت کوین مطمئن هستند. استخراج کنندگان در 7 روز گذشته 6150 بیت کوین تولید کرده اند و 4708 بیت کوین را فروخته اند. بنابراین، استخراج کنندگان 1442 بیت کوین به موجودی خالص اضافه کرده اند. این بدان معناست که آنها به امید افزایش قیمت در آینده، در حال ذخیره کردن بیت کوین های استخراج شده خود هستند. 

رقابت بین شرکت های تولید کننده دستگاه های استخراج

در حال حاضر چهار شرکت بزرگ، بازار دستگاه های استخراج را در کنترل خود دارند: کنان (Canaan)، بیت مین (Bitmain)،ای بنگ (Ebang) و میکرو بی تی (MicroBT).

السا ژائو، مدیر بازاریابی در شرکت میکرو بی تی در مصاحبه ای اظهار داشت که مشتریان اصلی این شرکت از مشاغل کوچک به صندوق ها و مراکز بزرگ استخراج تغییر یافته اند. وی گفت:

مشتریان ثابت در خارج از چین در حال بیشتر شدن هستند. از هاوینگ به بعد  دوره بازگشت سرمایه در حال افزایش بوده و اکنون براساس قیمت و سختی فعلی استخراج، بیشتر از 6 ماه است. در عین حال، متوسط تعداد مشتری به میزان قابل توجهی رشد کرده  و مشتریان ما دیگر مشاغل کوچک و افراد نیستند بلکه صندوق های بزرگتر هستند.

این بدان معناست که تولیدکنندگان دستگاه های استخراج باید در مدت زمان کوتاه تر سفارش های بزرگتری را تحویل بدهند. در تراشه های دستگاه های استخراج اسیک به ناچار تفاوت هایی ایجاد خواهد شد. این تفاوت ها کوچک باشند یا بزرگ، منجر به قدرتمند شدن تعداد کمی از تولید کنندگان این حوزه خواهد شد. ژائو در ادامه توضیح داد:

سه تا پنج سال پیش یک شرکت برتر در این صنعت وجود داشت و برخی از شرکت های برتر در یک یا دو سال گذشته با هم به رقابت پرداختند. اما از این به بعد 2 یا 3 شرکت پیشرو در این صنعت فعالیت خواهند کرد. بعد از هاوینگ بیت کوین، رقابت جدی تر شده و تنها دستگاه های قابل رقابت باقی خواهند ماند. 

داده ها نشان می دهند که در ماه های آینده بخش استخراج حتی بیشتر متمرکز خواهد شد. با این وجود، محیط فعلی از لحاظ پویایی و رقابت سالم تر از سه سال قبل است. در آن زمان شرکت بیت مین تقریبا تنها نیروی غالب بازار بود.

احساسات در حال صعودی شدن

با توجه به بازیابی نرخ هش و انتظارات تولیدکنندگان اصلی دستگاه های استخراج مبنی بر افزایش سفارش دستگاه های اسیک در طول سال 2020، احساسات کلی پیرامون صنعت بیت کوین صعودی هستند. مایکل گلدشتاین، رئیس موسسه ساتوشی ناکاموتو، گفت:

به 6 دلیل امسال بهترین سال برای بیت کوین است: 1. استخراج کنندگان به عملیات استخراج ادامه می دهند.2. نودها همچنان به کار اعتبار سنجی می پردازند. 3. برنامه نویسان به کدنویسی ادامه می هند.4. هاوینگ 5. سختی استخراج همچنان تنظیم می شود. 6  تعداد در حال افزایش است.

از لحاظ نظری، طوفان کامل بیت کوین برای رفتن به سه ماهه سوم سال 2020 می تواند همراه با یک روند صعودی مداوم نرخ هش، پایدار ماندن قیمت در بالای سطح 9000 دلار و تقاضای زیاد برای دستگاه های استخراج از طرف افراد و موسسات باشد.

چنین روشی می تواند ضررهای ناشی از هاوینگ و تنظیم سختی را جبران کند. در حالی که، محیطی کاربردی تر برای استخرها و مراکز استخراج ایجاد می کند تا آنها بدون کاهش قابل توجه در میزان سودآوری به عملیات استخراج ادامه دهند.


روند صعودی بیت کوین

بیت کوین سطح مقاومت کلیدی 9500 دلار را شکست. این ارز اکنون در منطقه مثبت معامله می شود و احتمالا سطح 10000 دلار را تست خواهد کرد.

قیمت بیت کوین بالغ بر 300 دلار افزایش یافت و برخی از سطح های مقاومت نزدیک به سطح 9500 دلار را از پیش رو برداشت. قیمت تا  حدود سطح مقاومت 9800 دلار رسید و بالاتر از میانگین متحرک ساده 100 ساعته قرار گرفت. احتمال اصلاح قیمت در کوتاه مدت وجود دارد، اما احتمال رسیدن قیمت به سطح 10000 دلار نیز هست.

قیمت به بالای سطح مقاومت 9500 دلار و میانگین متحرک ساده 100 ساعته رسید. یک سقف جدید هفتگی در سطح 9779 دلار ایجاد شد و  قیمت در حال اصلاح نزولی است.

این ارز در زیر سطح های 9700 و 9680 دلار معامله شد. بعلاوه، یک شکست به زیر سطح فیبوناچی اصلاحی 23.6 درصد رخ داد. قیمت منطقه 9600 دلار را تست کرد. در این منطقه علاقه زیادی به خرید وجود دارد.

بیت کوین
نمودار یک ساعته بیت کوین

از همه مهمتر، یک خط روند صعودی کلیدی با سطح حمایت 9600 دلار در نمودار ساعتی تشکیل شده است. اگر قیمت سطح حمایت این خط روند را بشکند، احتمالا به سطح 9530 دلار یا سطح فیبوناچی اصلاحی 50 درصد خواهد رسید.

در روند صعودی، سطح مقاومت اولیه در حدود سطح 9700 دلار است. سطح مقاومت اصلی در نزدیکی سطح 9800 دلار قرار دارد. در صورتی که قیمت به بالای این سطح برسد، احتمالا در کوتاه مدت سطح های مقاومت 9950 و 10000 دلار را تست خواهد کرد.

روند نزولی بیت کوین

در روند نزولی، سطح های حمایت زیادی وجود دارند که از سطح 9600 دلار شروع می شوند. سطح حمایت اصلی در حدود سطح 9500 دلار (منطقه ای که اخیرا شکسته شده) است. اگر بیت کوین به زیر این سطح حمایت کاهش پیدا کند، روند نزولی آن به سمت سطح 9350 دلار و میانگین متحرک ساده 100 ساعته ادامه خواهد یافت. هرگونه کاهش بیشتر منجر به رسیدن قیمت به سطح 9282 دلار خواهد شد.

شاخص های تکنیکال

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.