در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

انتقال 10000 بیت کوین از کیف پول های خفته

0 835

کوین هایی که آخرین بار 9 سال پیش در دوران بی قانونی ارزرمزنگاری جابجا شده بودند، دوباره در حال انتقال هستند و داده های روی زنجیره ( آنچین) نشان می دهند که چنین جهش ها در انتقالات حاکی از رسیدن قیمت بیت کوین به اوج خود است.
شرح مختصری بر کیف پول ارزهای دیجیتال

انتقال ناگهانی 10000 بیت کوین از کیف پول های متعلق به سال 2013، سوالات زیادی را در ذهن دارندگان بیت کوین به وجود آورده است.
بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین

داده های آنچین مربوط به 28 تا 29 آگوست تایید می کنند که مقدار زیادی بیت کوین پس از نزدیک به یک دهه انباشت در کیف پول های به اصطلاح “خفته”، دوباره انتقال داده شده اند.

انتقال بیت کوین از کیف پول های قدیمی تر

تحلیلگران ابتدا متوجه حجم بالای تراکنش های غیرمعمول در روز یکشنبه (28 آگوست) شدند، زیرا  یک نهنگ 5,001.5147 بیت کوین را در یک بلاک گنجانده بود.
 نهنگ های بیت کوین چه کسانی هستند و چگونه بر قیمت تاثیر می گذارند؟

این نهنگ در روز دوشنبه (29 آگوست) نیز 5000 بیت کوین دیگر را منتقل کرد. در مجموع 10,001.514 بیت کوین از دو آدرس ایجاد شده در 19 دسامبر سال 2013، انتقال داده شده است و اکنون تحلیلگران آنچین در مورد انگیزه این نهنگ کنجکاو شده اند.

تحلیلگران با تجزیه و تحلیل کیف پول های مقصد به این نتیجه رسیدند که این وجوه برای فروش به صرافی ارسال نشده اند. بلکه، آنها بین تعداد زیادی کیف پول جدید تقسیم شده اند.

بیت کوین
ورودی بیت کوین به تمام صرافی ها

مارتون از شرکت کریپتوکوانت با استناد به دلیل پشت این اقدام، گفت که حفظ حریم خصوصی ممکن است در این انتقال نقش داشته باشد.

مارتون به اظهارات هفته گذشته کی یانگ جو (مدیرعامل کریپتو کوانت) استناد کرد که گفته بود هولدرهایی که کوین های قدیمی تر (به ویژه در حجم بالا) دارند، باید مانع جلب توجهات به ثروت به شدت افزایش یافته خود شوند. لازم به ذکر است که قیمت بیت کوین در سال 2013 در حدود سطح 1165 دلار  بوده است. از نظر کی یانگ جو، این کوین ها در دوران بی قانونی رمزارزها استخراج شده اند.
استخراج بیت کوین چیست؟ بهترین دستگاه های استخراج بیت کوین کدامند؟

کریپتوکوانت در یک تحقیق در مورد انتقال کوین های قدیمی از 3 آگوست چنین نتیجه گرفت:

ما کشف کردیم که این نهنگ ها بسیار محتمل هستند: 1. افراد آینده نگری که بیت کوین را از طریق استخراج و معامله انباشت کرده بودند. 2. کوین هایی که از صرافی Cryptsy و درست قبل از هک آن منتقل شده بودند.

وجود تنها شش تراکنش از این نوع در تاریخ بیت کوین 

در ضمن، فیلیپ سوئیفت (خالق پلتفرم تحلیل آنچین LookIntoBitcoin) این تراکنش ها را طبق شاخص سایه های نهنگ (Whale Shadows) بررسی کرده است.

این شاخص دو جهش واضح را در کوین های قدیمی نشان می دهد و این داده ها باعث بحث در مورد تاثیر آنها بر قیمت فعلی بیت کوین شده است. همانطور که سوئیفت و کریپتوکوانت اظهار داشتند، چنین جهش هایی در گذشته بیانگر اوج قیمت بیت کوین بوده اند.

کیف پول
شاخص سایه نهنگ ها

سایر تحلیلگران شبکه های اجتماعی حتی این کوین ها را به برنامه پرداخت غرامت صرافی منحل شده ام تی گاکس (Mt. Gox) ربط دادند. در روز شنبه خبری منتشر شد مبنی بر که این صرافی قصد دارد بخشی از کوین های طلبکاران خود را پرداخت کند و این می تواند باعث ایجاد فشار فروش شدید شود. اما بعدا معلوم شد که این شایعه ای بیش نبوده است.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.