در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

کوین متریکس: در مدت به روزرسانی Merge از انجام تراکنش در شبکه اتریوم خودداری کنید

0 867

با نزدیک شدن به زمان به روزرسانی Merge شبکه اتریوم، کارشناسان بازار به طور فزاینده ای درباره ریسک هایی که این رویداد می تواند به همراه داشته باشد، بحث و تبادل نظر می کنند.
اتریوم چیست؟ آموزش کامل اتریوم

شرکت تحقیق ارز رمزنگاری کوین متریکس یکی از ریسک های آشکار این رویداد را اختلاف قیمت در پروتکل های دیفای عنوان کرد و به کاربران توصیه کرد که در روز انجام این به روزرسانی از انجام تراکنش خودداری کنند.
دیفای چیست؟ اهداف، مزایا و موارد استفاده آن چه هستند؟

هشدار کوین متریکس به کاربران شبکه اتریوم

کوین متریکس در گزارش جدیدی با عنوان “Mapping Out The Merge” تاکید کرد که اگر چه این به روزرسانی به طور کلی مزایایی برای اتریوم به همراه خواهد داشت، در انتقال یک شبکه به این بزرگی، برخی از مشکلات ممکن است رخ دهند.

برای مثال، این شرکت که از سال 2020 نودهای اعتبارسنج خود را در زنجیره بیکن چین جدید اتریوم اجرا می کند، گفت به روزرسانی آزمایشی Merge که در شبکه گورلی (Goerli) انجام شد، دو بار در نودهای آن رخ داده است. اگر این به روزرسانی اصلی بود، می توانست در روند کار شبکه در طول به روزرسانی اختلال ایجاد کند.

به روزرسانی Merge در شبکه آزمایشی گورلی در ابتدای آگوست 2022 انجام شد و آخرین شبکه آزمایشی قبل از به روزرسانی اصلی بود که قرار است بین 10 تا 20 سپتامبر انجام شود.

شرکت کوین متریکس با نظر به برخی فاکتورها که می توانند به روند کار شبکه در طول این به روزرسانی آسیب برسانند، به کاربران توصیه کرد که از انجام هرگونه تراکنش در آن زمان خودداری کنند.

طبق این گزارش، تغییر در ترتیب بلاک ها در زنجیره (موسوم به سازمان دهی مجدد بلاک) یکی دیگر از مشکلاتی  است که ممکن است در زمان به روزرسانی Merge رخ دهد. تحلیلگران هشدار دادند که اگر این اتفاق بیفتد، بخش زیادی از تراکنش ها ممکن است به ممپول بازگردانده شوند و در آنجا گیر کنند و این می تواند باعث اختلال در شبکه اتریوم شود.
سازماندهی مجدد بلاک چین چیست و چگونه انجام می شود

مشکل اختلاف قیمت در پلتفرم‌های مختلف در طول Merge

همچنین، کاربران باید از ریسک های مربوط به تاخیر در طول انتقال از زنجیره قدیمی اثبات کار به زنجیره جدید اثبات سهام مطلع باشند. تحلیلگران در ادامه توضیح دادند که این می تواند منجر به اختلاف قیمت در پروتکل های دیفای، صرافی های غیرمتمرکز و پلتفرم های وام دهی درون زنجیره شود.
الگوریتم اثبات سهام یا PoS چیست؟
الگوریتم اثبات کار یا PoW چیست و چگونه کار می کند؟

این گزارش با اشاره به سودی که اعتبار سنج ها می توانند از طریق سازماندهی مجدد، اضافه کردن یا سانسور تراکنش های درون بلاک ها به دست آورند، می افزاید:

در حالی که این موارد ممکن است سود قابل توجهی به همراه داشته باشند، می توانند بر کاربران معمولی نیز تاثیر منفی بگذارند.

کوین متریکس در پایان گزارش خاطرنشان کرد که با وجود تمام ریسک ها، شبکه اتریوم با به روزرسانی Merge فصل جدیدی را شروع خواهد کرد و مجموعه ای از راه حل های جدید مقیاس پذیری در این شبکه ایجاد خواهند شد.

افزایش موجودی ماینرهای اتریوم

موجودی ماینرهای اتریوم چند هفته قبل از به روزرسانی Merge به بالاترین سطح خود در چهار سال گذشته رسید. کارشناسان معتقدند که ماینرها با پیش بینی افزایش قیمت و دریافت ایردراپ توکن های فورک شده PoW، اتریوم بیشتری را ذخیره می کنند.

براساس داده های Oklink، موجودی آدرس های ماینرهای اتریوم از 260000 کوین عبور کرده و به 261848 کوین (به ارزش حدود 415 میلیون دلار) رسیده است. چنین سطوحی ، آخرین بار در آوریل 2018 مشاهده شده است.

شبکه اتریوم
موجودی ماینرهای اتریوم

منبع cryptonews cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.