در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

رشد غیرمنتظره تعداد نهنگ های بیت کوین قبل از هاوینگ

0 233

داده های شرکت گلس نود نشان می دهد که نهنگ های بیت کوین در حال شکستن یک الگو و ثبت رکوردی هستند که در  چرخه های قبلی هاوینگ حفظ شده است.
نهنگ های بیت کوین چه کسانی هستند و چگونه بر قیمت تاثیر می گذارند؟

کاهش رشد نهنگ های بیت کوین از چرخه اول تا سوم

براساس داده های شرکت تحلیل داده گلس نود، در چرخه هاوینگ فعلی انحراف قابل توجهی از الگوی حفظ شده در سه چرخه قبلی مشاهده می شود. در اینجا، “چرخه ها” یا “دوره ها” برای ارز رمزنگاری با استفاده از رویداد هاوینگ مشخص شده اند. هاوینگ رویداد دوره ای بلاک چین است که پاداش بلاک را به نصف کاهش می دهد. 
هاوینگ بیت کوین چیست و چه تاثیری بر قیمت بیت کوین خواهد داشت؟

هاوینگ پس از استخراج هر 210000 بلاک در شبکه یا تقریبا هر چهار سال یکبار رخ می دهد. دلیل این که هاوینگ به عنوان نقطه شروع و پایان برای چرخه های بیت کوین در نظر گرفته می شود این است که تاثیر بسیار زیادی بر بازار دارد، چون نرخ تولید این ارز پس از آن به نصف کاهش می یابد. کاهش عرضه منجر به کمیاب تر شدن بیت کوین می شود و به همین دلیل پس از هر هاوینگ، روند صعودی قوی در بازار رخ می دهد.

قرار است که هاوینگ بعدی بیت کوین در نیمه اول سال 2024 انجام شود. در حال حاضر، ماینرها به ازای هر بلاکی که استخراج می کنند، 6.25 بیت کوین دریافت می کنند. بنابراین، این پاداش پس از هاوینگ آتی به 3.125 بیت کوین کاهش خواهد یافت.

الگوهای زیادی وجود دارند که در طول چرخه های بیت کوین حفظ شده اند. اما با توجه به نمودار زیر، به نظر می رسد که یکی از این الگوها در حال شکسته شدن است. 

نهنگ های بیت کوین
رشد نهنگ ها در چرخه های هاوینگ

شاخص مورد نظر در اینجا درصد رشد ثبت شده برای تعداد نهنگ ها در طول هر چرخه است. شرکت گلس نود “نهنگ ها” را نهادهایی می داند که حداقل 1000 بیت کوین در کیف پول خود نگهداری می کنند.

طبق نمودار بالا، تعداد نهنگ ها در چرخه اول 436 درصد، در چرخه دوم فقط 139 درصد و در چرخه سوم حدود 90 درصد افزایش یافته است. این نشان می دهد که با وجود افزایش مداوم تعداد نهنگ ها در هر یک از این چرخه ها، درصد رشد آنها کاهش یافته است.

اما به نظر می رسد که چرخه فعلی متفاوت از سه چرخه قبلی است، چون رشد تعداد نهنگ ها در این چرخه بیشتر از دوره های قبلی بوده است.

نهنگ ها از شروع چرخه فعلی 98 درصد رشد کرده اند، اما لازم به ذکر است که هنوز حدود 344 روز دیگر تا هاوینگ بعدی باقی مانده است. با این حال، باید منتظر ماند و دید که آیا این شاخص روند چرخه های قبلی را دنبال می کند یا این که با رکورد شکنی چرخه فعلی را به پایان می رساند.

قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین در حال حاضر فاقد حرکت قابل توجهی است. از نظر معامله گران دو حالت برای این ارز وجود دارد: یا تلاش خواهد کرد تا از منطقه محدود فعلی خارج شود یا این که سطح های مهمتری را در سمت بالا یا پایین تست خواهد کرد.

از نظر کریپتو اِد (Crypto Ed)، هدف قیمت احتمالا شکاف CME خواهد بود که در روزهای شنبه و یکشنبه ایجاد شده است. این شکاف در سمت نزولی بین 26500 و 26800 دلار قرار دارد.
شکاف یا گپ قیمت چیست و چگونه می توان در این گپ ها معامله کرد؟ 

قیمت بیت کوین
شکاف CME

کریپتو اِد ادامه داد که برگشت از این شکاف می تواند قیمت را به سقف منطقه در حدود 28800 دلار برساند، اما در روند نزولی احتمالی، هدف سطح 24000 دلار خواهد بود.

منبع newsbtc cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.