در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

پیروزی دیگر برای ریپل در برابر SEC؛ افزایش قیمت ریپل

0 283

قاضی پرونده ریپل در روز سه شنبه 17 مه 2023 درخواست کمیسیون و بورس اوراق بهادار آمریکا (SEC) را مبنی بر مخفی نگه داشتن اسناد خاص مرتبط با سخنرانی سال 2018 بیل هینمن، مدیر وقت SEC، رد کرد. این اقدام یک پیروزی برای جامعه ریپل و ارزهای رمزنگاری تلقی می شود.

هینمن در سخنرانی خود در سال 2018 گفته بود که اتریوم، دیگر ارزهای رمزنگاری و معاملات آنها اوراق بهادار نیست. SEC در 22 دسامبر 2022 از دادگاه خواست که ایمیل های داخلی، پیام های متنی و گزارش های کارشناسی ارائه شده پس از سخنرانی هینمن را مخفی نگه دارد. استدلال SEC  این بود که ماموریت این نهاد بر “حق عموم” برای دسترسی به اسنادی که “هیچ ارتباطی” به این پرونده ندارند، ارجحیت دارد.

اما قاضی آنالیسا تورس از دادگاه منطقه ای ایالات متحده حکم داد که این اسناد “مدارک قضایی” هستند که باید در دسترس عموم قرار بگیرند.

دادگاه ریپل

تورس افزود که اسناد سخنرانی هینمن می تواند بر رای دادگاه در مورد یک درخواست تاثیر زیادی بگذارد:

یک پیروزی دیگر برای شفافیت! ایمیل های ویرایش نشده هینمن به زودی در دسترس عموم قرار می گیرند. گوش به زنگ باشید، چون وکلا از طریق مجاری قانونی برای تحقق آن کار می کنند.

قاضی تورس گفت که دادگاه همچنین استدلالSEC مبنی بر مخفی نگه داشتن اسناد مذکور برای حفظ “صراحت و صداقت”  این نهاد را رد کرده است. وی اظهار داشت:

قانون “امتیاز فرایند مشورتی” از اسناد سخنرانی هینمن محافظت نمی کند، چون این اسناد به موقعیت، تصمیم یا سیاست این نهاد مربوط نمی شود.

در حالی که دادگاه رای به عمومی شدن اسناد سخنرانی هینمن داده، اما دو درخواست دیگر SEC را پذیرفته است. SEC در این دو درخواست ارائه شده خواستار فاش نشدن نام و اطلاعات شناسایی کارشناسان این نهاد و نام اعلام کنندگان سرمایه گذاران  ریپل و همچنین اطلاعات شخصی و مالی آنها بوده است.

دادگاه همچنین برخی از درخواست ها برای مخفی کردن اسناد ریپل را (از  جمله اسناد مرتبط با درآمدهای شرکت ریپل از فروش XRP و میزان غرامت پرداخت شده به پلتفرم های معاملاتی) رد کرد. ریپل این سخنرانی را مدرک مهمی در نبرد حقوقی جاری خود با SEC می داند. این نهاد از ریپل به خاطر نقض قوانین اوراق بهادار ایالات متحده شکایت کرده است.

قیمت XRP بعد از انتشار این خبر حدود 7 درصد افزایش یافت. قیمت این توکن در زمان انتشار این مطلب در حدود 0.45 دلار نوسان می کرد.

احتمال افزایش بیشتر ریپل

معامله گر و تحلیلگر بازار با نام مستعار دارک دیفندر(Dark Defender) پیش بینی کرد که اگر ریپل به بالای خط مقاومت خود بشکند، ممکن است تا سطح 1.33 دلار و سپس تا سطح 3.82 دلار افزایش یابد.
مفهوم سطوح حمایت و مقاومت چیست و چه کاربردی دارد؟

علاوه بر این، ریپل در کوتاه مدت قبل از رسیدن به منطقه 0.50 دلار و سقف 0.5838 دلار (سقف سالانه که در ماه مارس ثبت شد) با دو مقاومت قوی روبرو است که عبارتند از: میانگین متحرک 200 روزه (موج زرد) و میانگین متحرک 50 روزه (موج قهوه ای).

همچنین، با وجود روند نزولی فعلی، دارک دیفندر گفت که ریپل با بازگشت از سطح حمایت اولیه خود در 0.42 دلار، قوی بودن خود را ثابت کرده است. این بازگشت را می توان تا حدی به رسیدن شاخص قدرت نسبی روزانه به منطقه اشباع فروش نسبت داد که نشان می دهد ریپل ممکن است در وضعیت اشباع فروش باشد و احتمالا به سمت سطوح بالاتر برگشت خواهد کرد.
شاخص قدرت نسبی (RSI) چیست و چگونه می توان از آن در تحلیل قیمت استفاده کرد؟

طبق تحلیل دارک دیفندر، 0.4696 دلار یک سطح مقاومت قوی است. اگر ریپل بخواهد به حرکت صعودی خود ادامه دهد و به بالای خط مقاومت 0.50 دلار برسد، باید این سطح مهم را بشکند.

منبع Cointelegraph newsbtc

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.